Bali

Bali

Bali

ostrov úsměvů, přátelských setkání a skutečných dobrodružství je ideální místo pro relaxaci i aktivní dovolenou. Již dlouhou řadu let je ostrov Bali na předních místech v nejoblíbenějších ostrovních turistických destinacích.

Aktivita sopky Agung

Sopka Agung (3.033 m.n.m.) obnovila svoji činnost kolem 20. září a do současné doby je okolí do 10 km v evakuačním pásmu. Od 20. září je z bezpečnostních důvodů uzavřený náš (český) hotýoek a potápěčské centrum v Tulambenu. Pro výlety po Bali zvýšená aktivita nepředstavuje větší problémy. Komunikace kolem sopky na severním pobřeží je přes den průjezdná. Český „Selang resort“ v oblasti Amedu je úplně mimo rizikovou zónu a provoz zde je bez jakýchkoliv omezení.

Hinduistické náboženství s množstvím ceremonií, půvabnými barevnými kroji místních krasavic i tisíce chrámů zasazených v tropické zeleni. Nekonečné písečná pláže s dlouhými vlnami lákají surfaře z celého světa. Romantické bílé pláže obklopené černými skalami dostanou každého. Přívětivé počasí téměř 10 měsíců v roce (jen leden a únor jsou opravdu deštivé). Úžasné krajinné scenérie strmých kuželů sopek obrostlých šťavnatou zelení, kráterová jezera, důmyslné krajky teras rýžových polí. Bali je současně ostrovem umělců – hudebníků, tanečníků, řezbářů, kameníků, malířů, zlatníků. Procestovali jsme stovky ostrovů nekonečné ostrovní Indonésie, ale ve všech srovnáních Bali stále vítězí. Množství přírodně i kulturně atraktivních míst umožňuje vyzvářet programy atraktivních výletů a přes miliony návštěvníků se umíme vyhnout zástupům turistů. Na druhou stranu nečekejte, civilizační válec nezastavíš! Ostrov bohů je tu pro Vás právě teď!

11 zájezdy
Chorvatsko

Chorvatsko

Chorvatsko je s rozlohou 56.540 km2 4,8 miliónu obyvatel malou, ale velmi rozmanitou zemí. S 1.747 km členitého pobřeží a s více jak tisíci ostrovy v Jaderském moři má návštěvníkům co nabídnout. Zátoky skalnatého pobřeží, oblázkové či písčité pláže, ostrůvky. Najdete zde vše pro vodní sporty (šnorchlování, potápění windsurfing, jachting, vodní lyžování, vodní skútry, rybaření…) nebo jen báječné koupání a odpočinek u moře – to je dovolená v Chorvatsku. I my jsme již začátkem 90tých propadli kouzlu bílých vápencových skal, svěže zelených borovic a hlavně azurového moře, kde jestále co objevovat. Poznejte s námi svět pod vodní hladinou. Naše potápěčské centrum v Chorvatsku na ostrově Veruda čeká i na Vaší návštěvu.

Chorvatsko nabízí turistům pestré spektrum zajímavých míst, které mohou navštívit a aktivit, které se mohou absolvovat. Čeští turisté dobře vědí, že se zde vždy setkají s mimořádně přátelským a nám velice blízkým obyvatelstvem. Méně než kdekoliv jinde ve světě zde vyvstává problém jazykové bariéry.

6 zájezdy
Indonésie

Indonésie

Indonésie

„Jednota v rozmanitosti“ pod tímto základním mottem se na 18 208 ostrovech Indonésie spojilo do jednoho národa s jedním společným jazykem stovky rozličných svébytných kultur, původních domorodých etnik, pro něž doba kamenná ještě není minulostí. Starobylé civilizace, tajemná božstva a rituály.

Sopky

Pozoruhodná země ohnivých vulkánů, pestrobarevného podmořského světa a tropických pralesů s největším počtem živočichů i rostlin, které nenajdete nikde jinde na světě. Většinu velkých a nejzajímavějších ostrovů jsme v uplynulých 20ti letech osobně procestovali.

Česky mluvící i místní průvodci

Na ostrovech, kam organizujeme poznávací zájezdy máme osvědčené místní průvodce, což nám umožňuje pořádat zájezdy i pro 2 osoby s anglicky mluvícím průvodcem. Na většinu míst se vracíme 1 – 2 krát ročně a programy zájezdů neustále upravujeme a našim klientům zpřístupňujeme nejkrásnější místa Indonésie.

Český hotel na Bali Selang resort

Při řadě zájezdů bude pro Vás dočasnou základnou náš hotýlek na Bali Selang resort a pokud se potápíte určitě též naše potápěčský hotýlek a centrum Deep Blue v Tulambenu na Bali – v současné době pro aktivitu sopky Agung uzavřeno 🙁

30 zájezdy
Srí Lanka

Srí Lanka

Srí Lanka, dříve též Cejlon je ostrovní stát jihovýchodní Ásie. Země čaje, slonů, národních parků, drahokamů a přátelských lidí, kteří Vám vždy ochotně pomohou i poradí. Pokud bude Srí Lanka Vaším prvním zájezdem na jihovýchod, zažijete první překvapení vystoupením z letadla setkáním s vlhkou a horkou tropickou realitou. Nebudete chápa obrovské množství bizardních obchůdků, spoustu lidí, psů, krávy na silnici a neustále troubící tuk tuky… vše lemované odpadky. Jako i jinde na světě najdete na Srí Lance bohaté i chudé. Ne vždy jsou Ti z našeho pohledu chudí opravdu chudí a těžko pochopíte z čeho vlastně žijí. Moc toho v teple k životu nepotřebují a nakonec jim budete závidět klidný, pohodový a bezstarostný život bez stresu. Více než 70% obyvatel jsou budhisté , 15% je hinduistů. Za návštěvu určitě stojí množství budhistických svatyní, národní parky s unikátní faunou v čele se slony i vysoké hory rémované tropickou zelení. Užijte sii relaxace na plážích. Pokud chcete Srí Lanku navštívit, neváhejte a jeďte co nejdříve. I tady platí, že civilizační válec nezastavíš.

1 zájezd
Taiwan

Taiwan

Ostrov Taiwan portugalští mořeplavci nazvali Formosa (nádherný). Taiwan je vysoce moderní země s největší koncentrací velehor, kde zároveň najdete spoustu historických a kulturních památek.

1 zájezd
Východní Timor

Východní Timor

„Země na hřbetě spícího krokodýla“. Východní Timor – jeden z nejmladších států v jihovýchodní Asii s portugalskou historií. Minimálně turisty navštěvovaná destinace. Oficiálně jedna z nejchudších zemí světa, původní portugalská kolonie. Dočasná okupace Indonésií s děsivými následky likvidace téměř poloviny původního obyvatelstva. Bohaté zásoby ropy, z kterých domorodci mnoho nemají. Mladý stát z roku 2002 pod dohledem vojsk OSN se světlými zítřky?  Země nedotčená masovou turistikou s pozůstatky prehistorie lidstva. 30 tis. let staré skalní malby, aborigijská historie i portugalské koloniální pozůstatky. Liduprázdné pláže, bohatý život pod vodní hladinou, jedinečná příroda i unikátní stavební památky. Neváhejte naše CK je jediná v čechách a asi jedna z mála ve světě, která Vám zajistí zájezd s českým průvodcem, pro kterého se tato země stala velkou láskou, má zde řadu přátel a projel jí na svém skůtru křížem krážem. K výstupu lákají vysoké hory k potápění bohatý podmořský život i tahy velryb či setkání se žraloky.

2 zájezdy
OBLÍBENÉ

Potápění v Chorvatsku na Svatého Václava 2018

Potápění v Chorvatsku na vracích, stěnách, jeskyních. Kurzy potápění. Prodloužený víkend na Verudě.
3 / 4 dny
26./27.-30.9.2018
NOVINKA

Jáva: Jogja pohodová, Bromo a Ijen 6 dní

Jáva Jogyakarta (pohodově) Borobudur a Prambanan (UNESCO) a sopky Bromo a Ijen.
6 dní
Kdykoliv
NOVINKA

Jáva: Borobudur, Jogja, Bromo a Ijen

Jáva Jogyakarta s památkami UNESCO Borobudur a Prambanan a sopky Bromo a Ijen.
5 dní
Kdykoliv
Z BALI

Za komodskými draky a ostrůvky

Za komodskými draky a ostrůvky v NP Komodo. Bidadari
4 dny
Kdykoliv celoročně
NOVINKA

Potápění na Sulawesi: Bunaken a Siau

NP Bunaken, velké ryby, stěny, útesy a tajemství ponorů na Siau
14 dní
18. – 31.5.2019
NOVINKA

Sulawesi a ostrovy Bunaken a Siau

Speciality Minahasa - pes, krysa, kaloň. NP Bunaken, Tangkoko a pohoda na Siau
14 dní
18. – 31.5.2019
NOVINKA

Potápění na Raja Ampat

Za žraloky a dalšími podvodními skvosty na konec světa
16 dní
20.3. – 4.4.2019
NOVINKA

Potápění na Molukách a ostrovech Banda

Moluky a rarity makra a ostrovy Banda s kladivouny
13 dní
10. – 22.3.2019
NOVINKA

Moluky: Ambon a Banda, ostrovy koření

Neznámé ostrovy koření a soustroví Banda s muškátovým oříškem
13 dní
10. – 22.3.2019

Korowai stromoví lidé Papuy

Korowai - stromoví lidé z doby kamenné. Zažijte s námi unikátní expedici za úžasnými kmeny
16 dní
8. – 23.8.2019

Veruda kemp na ostrově

Veruda - kemp na ostrůvku v Chorvatsku. Robinsonáda ve stanu, úžasné potápění, neopakovatelné západy.
od 1 dne
červenec,srpen

Pješčana Uvala Pula Chorvatsko

Ubytování v apartmánech v soukromých vilách nedaleko od písečné pláže. Možností potápění s čechy na ostrově
7 dní
duben – říjen