3 / 4 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Borneo
Destinace
od 2
osob
Pangkalan Bun
Nástup

Orangutani ze záchranného centra Camp Leaky

3 dny na obytné lodi klotok v džungli Bornea

Neuvěřitelné skoky opic Kahau nosatý před lodí

Celkem 3 x krátký trek na krmení orangutanů

Giboni, makakové i hlasití siamangové

Zvuky noční džungle, tarantule v zemi, leopardi?

Gaviálové, krokodýli, varani i obří ledňáci

Noční džungle, tarantule v zemi,

Kaloni při západu slunce, světlušky nad řekou

Za orangutany na Borneo

3 denní poznávací zájezd za orangutany na Borneo (Kalimantan) i za dalšími zvířecími obyvateli. Kahau nosatý, hulmani, siamangové, giboni, makakové. Krokodýli, gaviálové, varani ve vodě a ledňáci a další ptáci skrytí v zeleni kolem řeky.

Prodloužení jiného zájezdu do Indonésie

Zájezd za obyvateli NP Tanjung Puting lze absolvovat jako prodloužení některého ze zájezdů do Indonésie, například poznávacímu či pobytovému zájezdu na Bali Odlet tam je možný z Jakarty, případně i z Bali (4 denní) za příplatek. Doporučujeme prodloužení zájezdu zařadit na začátek zájezdu na Bali, ušetříte si tím zbytečný čas na přeletech.

Plavba na obytné lodi „Klotok“

(s plnou penzí) pod klenbou tropické džungle za doprovodu úžasných klaunů opic kahau nosatých. Nepochopitelné skoky do vody přímo před příď jedoucí lodi mají „opičí“ logiku. Loď vyplaší nepřátele (krokodýly a gaviály) a zdatní plavci kahau se bezpečně dostanou na protější břeh.

NP Tanjung Puting

Úžasná setkání s orangutany ze záchranného centra při krmení v Tanjung Harapan. Plavba meandry řeky Sekonyer. Nocleh na lodi pod myskytyérou s tajemnými zvuky i vůněmi nočního pralesa.

Probouzející se džungle za svítání, obrovští ledńáci nad řekou, krokodýli, gaviálové či varani pod lodí. Ranní krmení orangutanů v Pondok Tangui.

Camp Leaky

V odpoledních hodinách účast na třetím krmení v centru NP Tanjung Puting – Camp Leaky. Mimo orangutanů gibon komediant, který (stejně jako většina orangutanů) strávil mládí v lidské péči (zajetí). Západ slunce nad řekou nezapomenutelný rej světélkujících pavoučků nad řekou.

1

Pangkalan Bun ➔ Tanjung Puting

Brzy ráno přílet do Pangkalan Bun na ostrově Borneo (indonéská část Kalimantan) a přejezd do přístavu Kumai. v ústí stejnojmenné řeky. Nalodění na tradiční dřevěnou loď (hausbót) klotok – ubytování na palubě s plnou penzí po následující 2,5 dne a 2 noci. Oběd při plavbě do NP Tanjung Puting UNESCO meandry řeky Sekoyner tropickým pralesem za doprovodu opičích akrobatů kahau nosatých s dlouhými nosy, nepřetržitě hodujících na stromech kolem vody. Odpoledne účast na krmení orangutanů na stanici Tanjung Harapan, které v průběhu plavby zažijete na 3 různých místech. Večeře a nezapomenutelný nocleh na palubě lodi pod moskytiérou. Tajemné zvuky i vůně nočního pralesa vytváří úžasnou atmosféru.
🛏️ hausbót, 🍴oběd a večeře, 🚙 10 km / 20 min., 🛥️ 20 km / 2 hod.,🚶2 km
2

Tanjung Puting ⇄ Camp Leakey

Svítání na lodi, ozvěny probouzející se džungle z první ruky. Barevní ledňáčci a další ptačí krasavci kolem řeky. Potápějící se varani i gaviálové po cestě lodí do Camp Leakey. Seznámení s programy rehabilitačního centra a způsobem života ohrožených lidoopů. Neopakovatelné zážitky z krmení orangutanů. Oběd na lodi a přeplavba na stanici Pondok Tanggui – účast na dalším krmení. Kouzelný západ slunce nad řekou. Pobřežní stromy džungle v démonickém osvětlení světélkujících pavoučků a světlušek po setmění.
🛏️ hausbót, 🍴plná penze, 🛥️ 60 km / 6 hod.,🚶4+2 km
3

Tanjung Puting ➔ Pangkalan Bun

Ráno návrat lodí do Kumai,  transfer autem na letiště a odlet. V případě pozdějšího odletu fakultativně možný výlet do města Pangkalan Bun na prohlídku: sultánský palác Istana Kuning, barevné nábřeží Medawai řeky Arut a tržnice se suvenýry.
🍴snídaně, 🚙 20 km / 1 hod., 🛥️ 10 km / 30 min.

Program na 4 dny

1

Pangkalan Bun ➔ Tanjung Puting

Stejný program jako na 3 dny (viz výše).
2

Tanjung Puting ⇄ Camp Leakey

Svítání na lodi, ozvěny probouzející se džungle z první ruky. Barevní ledňáčci a další ptačí krasavci kolem řeky. Potápějící se varani i gaviálové po cestě lodí do Camp Leakey. Seznámení s programy rehabilitačního centra a způsobem života ohrožených lidoopů. Neopakovatelné zážitky z krmení orangutanů. Oběd na lodi a odpoledne účast na dalším krmení opět v Camp Leakey. Kouzelný západ slunce nad řekou. Pobřežní stromy džungle v démonickém osvětlení světélkujících pavoučků a světlušek po setmění.
🛏️ hausbót, 🍴plná penze, 🛥️ 20 km / 2 hod.,🚶2x 4 km
3

Tanjung Puting ⇄ Pondok Tanggui & Sekonyer

Po snídani přeplavba na stanici Pondok Tanggui, což je rehabilitační centrum pro orangutany před tím žijících v zajetí. Účast na dalším krmení kolem 9:00. Odpoledne přeplavba na stanici Tanjung Harapan – účast na dalším krmení. Poté navečer procházka vesnicí Sei Sekonyer poblíž národního parku. Kouzelný západ slunce nad řekou. Pobřežní stromy džungle v démonickém osvětlení světélkujících pavoučků a světlušek po setmění.
🛏️ hausbót, 🍴plná penze, 🛥️ 40 km / 4 hod.,🚶2+2+1 km
4

Tanjung Puting ➔ Pangkalan Bun

Stejný program jako na 3 dny (viz výše).

Termíny & Ceny

Kdykoliv celoročně – 3 dny
Kdykoliv celoročně – 4 dny

2 osoby

11 100 Kč

13 550 Kč

4 osoby

8 200 Kč

11 750 Kč

6 osob

7 300 Kč

10 750 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

transfery autem z a na letiště v Pangkalan Bun
ubytování a plavbu na lodi s plnou penzí
vstup do národního parku
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

letenka do Pangkalan Bun (viz příplatky)
spropitné průvodci a posádce lodi
vše ostatní, co není v „cena zahrnuje“
náklady způsobené tzv. „vyšší mocí“ (počasí)
osobní výdaje
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Jednosměrná vnitrostátní letenka Jakarta ➔ Pangkalan Bun + cca 3 000 Kč
Jednosměrná vnitrostátní letenka Surabaya ➔ Pangkalan Bun + cca 4 400 Kč
Jednosměrná vnitrostátní letenka Bali ➔ Pangkalan Bun + cca 5 300 Kč
Hotel v Pangkalan Bun + taxi (v případě odpo. příletu z Bali) + cca 900 Kč

Podmínky zájezdu

Všechny výše uvedené ceny jsou za osobu.
Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování všech osob společně na palubě lodi.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům