duben
Termíny
Alor, Timor, Bali, Flores, Komodo
Destinace
od 6
osob
Praha
Nástup

Alor – ostrov stovek etnik i rituálů

Potápěči – rybáři s dřevěnými brýlemi

Timor s vůní santálového dřeva?

Flores a jezera 3 barev Kelimutu

Pláž zelených oblázků a sopky v Ende

Etnikum Ngada a Bhagu u Bajawy

Pavoučí sítě rýžových polí Manggarajů

Draci z NP Komodo čekají i na Vás

Alor, Timor, Flores a Komodo

– ostrovy úžasných etnik, tajemných rituálů i neodhalených tajemství.

Alor a Kepa

Přílet do Kalabahi, hlavního města Aloru, s pohnutou historií 2.světové války. Ráj konce světa na ostrůvku Kepa. Tradiční architektura ve vesnicích Bampalola, Mombang a Takpala. Neznámá a tajemství opředená minulost bronzových bubínků Moko.

 

Timor

Hudební představení v Oebelo s hrou na unikátní 20ti strunný nástroj Sasando. Tradiční „kovbojský“ klobouk z lontarové palmy Tiilanga

Flores

Po příletu do hlavního města ostrova a etnika Sika Maumere pojedete plantážemi kakaa, banánovníků i bavlníků. Podhorská vesnice Moni pod sopkou Kelimutu (UNESCO) s unikátními kráterovými jezery  tří barev. Vesnice Bena (UNESCO) pod činnou sopkou Inerie s původní architekturou etnika Ngadu-Bhaga i osudy křetanských misionářů. Kruhová architektura etnika Manggaraj nejen u staveb, ale i u rýžových políček ve tvaru pavoučích sítí v okolí Rutengu. Přístav Labuanbajo, původních mořeplavců a mořských cikánů kmene Bajo, se v posledních letech rychle mění v rušnou turistickou destinaci s řadou restaurací a hotelů.

NP Komodo

Jedna z mnoha lodí v přístavu Vás doveze na jeden z mnoha ostrůvků pro relaxaci na pláži či šnorchlování nebo pro návštěvu NP Komodo za stejnojmennými varany – největšími ještěry planety na ostrovech Rinca a Komodo.

1-2

Praha - Bali


Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Transfer do hotelu na Kutě. Relax.
3

Alor

Přelet na Alor s mezipřistáním na Timoru. Romantika ráje na konci světa – na ostrůvku Kepa.
4

Kepa

Domorodí harpunáři s dřevěnými brýlemi. Výlet lodí na okolní ostrůvky, nádherné šnorchlování na bohatých korálových útesech.
5

Mombang

 Tradiční vesnička Bampalola s bohatě zdobenými domky na hřebenu kopce s krásným výhledem na alorskou zátoku a úžinu. Ves Mombang s krvavými obětními rituály. Tajemná historie tisíce let starých bronzových bubínků moko v muzeu v hlavním (a jediném) městě Kalabahi i kmeny v horách na úrovni doby kamenné.
6

Takpala

Černý Adam s lukem z tradiční vesnice Takpala a domorodý tanec Lego-Lego. Jazyků zmatení – sousední vesnice si nerozumí. Gejzíry a vroucí řeka Tutti.
7-8

Timor

 Přelet na Timor, hudební představení v Oebelo na jedinečný dvacetistrunný nástroj sasando z lontarové palmy (původně z ostrova Roti) mistra Pah s kloboukem tiilanga, pláž Lasiana za městem, „křišťálová” jeskyně s jezírkem a večerní trh na nábřeží v hlavním městě Kupang.
9

Boti

Nejmenší (hrdé) království na světě – Boti. Muži se zde celý život nestříhají, krvavá minulost, krásní lidé, tradiční domy Ume Kebubu a Lopo, opevněná vesnice None, koupání pod vodopády Oehala, barevné koláčky z Oinlasi, návrat do Kupangu.
10

Flores Kelimutu

Přelet do Maumere na Floresu. Přejezd autem, se zastávkou u pláží na jihu, oblastí etnika Sika do Moni.  Odpolední výstup k jezerům Kelimutu (UNESCO). Západ slunce u jedinečného přírodního úkazu – 3 sopečných jezer různé barvy, která se mění podle rozpouštěných minerálů.
11

Bajawa

Vodopád, terasy rýžových polí, krásná příroda. Vesnice Wolongai s architekturou lioneského etnika, zavěšené mosty nad hlubokými údolími cestou do Ende. Pláže zelených oblázků Nanga Penda. Výlet do vesnice Bena (UNESCO) etnika Ngada . Unikátní rituální stavby Ngadu a Bhaga (mužské a ženské symboly plodnosti). Megality a tradiční domy v podhůří činné sopky Inerie. Relaxace v přírodních horkých pramenech. Noc v Bajawě.
12

Ruteng

Panoramatické výhledy na činné sopky cestou k moři. Domorodý způsob sklizně palmového vína Tuaku – akrobacie lezců mezi listy černé palmy vysoko nad Vašimi hlavami. Technologie pálení  Araku s možností degustace v místních bambusových palírnách v přímořské oblasti v okolí Borongu. Tisíce teras rýžových polí, zastávka u sopečného jezera Ramanese. Nocleh v horském městě Ruteng pod nejvyšší sopkou Floresu Gunung Ranaka.
13

Labuan Bajo

Ruteng Pu’u vesnice s kruhovou architekturou etnika Manggarajů s vyhlídkou. Rýžová pole ve tvaru pavučiny. Úžasný výhled na ostrovy NP Komodo i makakové na stromech cestou z hor k moři. Návštěva zrcadlové jeskyně Batu Cermin před cílem cesty – přístavním městečkem Labuan Bajo. Původní rybářská vesnice se díky poloze v blízkosti NP Komodo mění v rušné turistické centrum. Výrazně přibývá příletů na místní letiště, nové hotely rostou do výšky. Podstatně se rozšířila nabídka místních restaurací i dalších služeb.
14

Seraya

Výlet lodí na ostrůvek snů Seraya. Bílé pláže, krabi v mangrove, jeleni koupající se v moři, krásné šnorchlování, restaurace na pláži. V podvečer návrat za doprovodu delfínů do L. Baja. Krásný západ slunce z restaurace nad městem.
15

NP Komodo

Lodí na ostrov Rinca v národním parku Komodo (UNESCO). Trek za unikátními obyvateli druhého největšího ostrova rezervace. Komodští varani, sundští jeleni, vodní buvoli, opice a řada dalších zajímavých živočichů. Při zpáteční cestě zastávka na koupání či šnorchlování na některém z ostrůvků. V podvečer návrat do přístavu.
16-18

Flores - Bali - Praha


Odlet na Bali, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
20. 4. – 7. 5. 2023 76 900 Kč Poptat zájezd
19. 4. – 6. 5. 2024 79 900 Kč Poptat zájezd

ubytování v hotelech
4x vnitrostátní letenky
15x snídaně
dopravu a výlety dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
cestovní pojištění
vstupy (cca € 50)
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 5 900 Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
sleva pro dítě na vyžádání

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 6 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům