říjen
Termíny
Alor, Timor, Bali, Flores, Komodo
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Alor – ostrov stovek etnik i rituálů

Potápěči – rybáři s dřevěnými brýlemi

Timor s vůní santálového dřeva?

Flores a jezera 3 barev Kelimutu

Pláž zelených oblázků a sopky v Ende

Etnikum Ngada a Bhagu u Bajawy

Pavoučí sítě rýžových polí Manggarajů

Draci z NP Komodo čekají i na Vás

Alor, Timor, Flores a Komodo

– ostrovy úžasných etnik, tajemných rituálů i neodhalených tajemství.

Alor a Kepa

Přílet do Kalabahi, hlavního města Aloru, s pohnutou historií 2.světové války. Ráj konce světa na ostrůvku Kepa. Tradiční architektura ve vesnicích Bampalola, Mombang a Takpala. Neznámá a tajemství opředená minulost bronzových bubínků Moko.

 

Timor

Hudební představení v Oebelo s hrou na unikátní 20ti strunný nástroj Sasando. Tradiční „kovbojský“ klobouk z lontarové palmy Tiilanga

Flores

Po příletu do hlavního města ostrova a etnika Sika Maumere pojedete plantážemi kakaa, banánovníků i bavlníků. Podhorská vesnice Moni pod sopkou Kelimutu (UNESCO) s unikátními kráterovými jezery  tří barev. Vesnice Bena (UNESCO) pod činnou sopkou Inerie s původní architekturou etnika Ngadu-Bhaga i osudy křetanských misionářů. Kruhová architektura etnika Manggaraj nejen u staveb, ale i u rýžových políček ve tvaru pavoučích sítí v okolí Rutengu. Přístav Labuanbajo, původních mořeplavců a mořských cikánů kmene Bajo, se v posledních letech rychle mění v rušnou turistickou destinaci s řadou restaurací a hotelů.

NP Komodo

Jedna z mnoha lodí v přístavu Vás doveze na jeden z mnoha ostrůvků pro relaxaci na pláži či šnorchlování nebo pro návštěvu NP Komodo za stejnojmennými varany – největšími ještěry planety na ostrovech Rinca a Komodo.

1

Praha ➔ Bali

Mezinárodní let z Prahy do Jakarty linkovým letem.
✈️ 11 000 km / 16-20 hod.
2

Bali

Odpoledne nebo navečer přílet na Bali, vyřízení víz, transfer do hotelu na Kutě, ubytování a večer volný program.
🛏️ hotel, 🍴vlastní
3

Bali ➔ Alor

Ráno přelet na Alor s mezipřistáním v Kupangu na Timoru. Transfer autem a lodí na západ ostrova Alor. Odpoledne ubytování v resortu na ostrůvku Kepa – romantika ráje na konci světa.
🛏️ resort, 🍴snídaně & večeře, ✈️ 1 000 + 300 km / 2-3 hod., 🚙 30 km / 1 hod., 🛥️ 2 km / 10 min.
4

Alor: Kepa

Domorodí harpunáři s dřevěnými brýlemi. Výlet lodí na okolní ostrůvky, nádherné šnorchlování na bohatých korálových útesech. Možnost potápění s přístrojem (až 3 ponory).
🛏️ resort, 🍴plná penze
5

Alor: Mombang

Tradiční vesnička Bampalola s bohatě zdobenými domky na hřebenu kopce s krásným výhledem na alorskou zátoku a úžinu. Ves Mombang s krvavými obětními rituály. Tajemná historie tisíce let starých bronzových bubínků moko v muzeu v hlavním (a jediném) městě Kalabahi i kmeny v horách na úrovni doby kamenné.
🛏️ resort, 🍴plná penze
6

Alor: Kepa

Volný den – relax na pláži, šnorchlování. Možnost potápění s přístrojem (až 3 ponory).
🛏️ resort, 🍴plná penze
7

Alor: Takpala

Černý Adam s lukem z tradiční vesnice Takpala a domorodý tanec Lego-Lego. Jazyků zmatení – sousední vesnice si nerozumí. Gejzíry a vroucí řeka Tutti.
🛏️ resort, 🍴plná penze
8

Alor ➔ Timor: Oebelo

Přelet na Timor, hudební představení v Oebelo na jedinečný dvacetistrunný nástroj sasando z lontarové palmy (původně z ostrova Roti) mistra Pah s kloboukem tiilanga, pláž Lasiana za městem, „křišťálová” jeskyně s jezírkem a večerní trh na nábřeží v hlavním městě Kupang.
🛏️ hotel, 🍴snídaně
9

Timor: Boti

Nejmenší (hrdé) království na světě – Boti. Muži se zde celý život nestříhají, krvavá minulost, krásní lidé, tradiční domy Ume Kebubu a Lopo, opevněná vesnice None, koupání pod vodopády Oehala, návrat do Kupangu.
🛏️ hotel, 🍴snídaně
10

Timor ➔ Flores

Ráno prohlídka muzea. Kolem oběda přelet do Maumere na Floresu. Ubytování v resortu na pláži. Odpoledne volný program.
🛏️ resort, 🍴snídaně
11

Flores: Maumere ➔ Kelimutu

Přejezd autem, se zastávkou u pláži Koka na jihu, v oblastí etnika Sika. Odpoledne příjezd do horské vesničky do Moni.
🛏️ penzion, 🍴snídaně
12

Flores: Kelimutu ➔ Bajawa

Ranní výstup k jezerům Kelimutu (UNESCO). Západ slunce u jedinečného přírodního úkazu – 3 sopečných jezer různé barvy, která se mění podle rozpouštěných minerálů. Vodopád, terasy rýžových polí, krásná příroda. Vesnice Wolongai s architekturou lioneského etnika, zavěšené mosty nad hlubokými údolími cestou do Ende. Pláže zelených oblázků Nanga Penda. Noc v Bajawě.
🛏️ penzion, 🍴snídaně
13

Flores: Bajawa ➔ Ruteng

Výlet do vesnice Bena (UNESCO) etnika Ngada . Unikátní rituální stavby Ngadu a Bhaga (mužské a ženské symboly plodnosti). Megality a tradiční domy v podhůří činné sopky Inerie. Relaxace v přírodních horkých pramenech. Panoramatické výhledy na činné sopky cestou k moři. Domorodý způsob sklizně palmového vína Tuaku – akrobacie lezců mezi listy černé palmy vysoko nad Vašimi hlavami. Technologie pálení  Araku s možností degustace v místních bambusových palírnách v přímořské oblasti v okolí Borongu. Tisíce teras rýžových polí, zastávka u sopečného jezera Ramanese. Nocleh v horském městě Ruteng pod nejvyšší sopkou Floresu Gunung Ranaka.
🛏️ penzion, 🍴snídaně
14

Flores: Ruteng ➔ Labuan Bajo

Ruteng Pu’u vesnice s kruhovou architekturou etnika Manggarajů s vyhlídkou. Rýžová pole ve tvaru pavučiny. Úžasný výhled na ostrovy NP Komodo i makakové na stromech cestou z hor k moři. Návštěva zrcadlové jeskyně Batu Cermin před cílem cesty – přístavním městečkem Labuan Bajo. Původní rybářská vesnice se díky poloze v blízkosti NP Komodo mění v rušné turistické centrum. Výrazně přibývá příletů na místní letiště, nové hotely rostou do výšky. Podstatně se rozšířila nabídka místních restaurací i dalších služeb.
🛏️ hotel, 🍴snídaně
15

Flores: Labuan Bajo ⇄ NP Komodo

Lodí na ostrov Rinca v národním parku Komodo (UNESCO). Trek za unikátními obyvateli druhého největšího ostrova rezervace. Komodští varani, sundští jeleni, vodní buvoli, opice a řada dalších zajímavých živočichů. Při zpáteční cestě zastávka na koupání či šnorchlování na některém z ostrůvků. V podvečer návrat do přístavu.
🛏️ hotel, 🍴snídaně
16

Flores ➔ Bali


Ráno odlet na Bali, možnost posledních nákupů suvenýrů a večer odlet zpět do Prahy.
🍴snídaně
17

Bali ➔ Praha


Přílet do Prahy.

Termíny zájezdu

pá 4. 10. – ne 21. 10. 2024

pá 3. 10. – ne 20. 10. 2025

Cena zájezdu

79 900 Kč

83 900 Kč

Obsazenost

Volno

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční mezinárodní letenky Praha Bali
vnitrostátní letenky dle programu
5x ubytování s plnou penzí
9x ubytování se snídaní
dopravu a výlety dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vízum (35 USD / 30 dní)
turistický poplatek na Bali (10 USD)
spropitné (cca 300.000 IDR)
ostatní stravování
vše ostatní, co není v „cena zahrnuje“
náklady způsobené tzv. „vyšší mocí“ (počasí)
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 15 900 Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům