Jak si vybrat zájezd?

Jde o to, co chcete o dovolené dělat. Jen lenošit, válet se nebo (moderně) relaxovat u bazénu s barem , to je jasná „pobytovka”. Chcete všechno vidět na vlastní oči?„poznávačka”. Chcete poznávat i odpočívat? Zdá se Vám 14 dní na dovolenou málo? Jste na správné adrese. Prostě si vyberte jaký poznávací zájezd chcete absolvovat a ve kterém hotelu relaxovat. Kolik dní dovolené si můžete dopřát, kdy chcete odletět.

Poznávací zájezdy

na sebe termínově navazují a tak lze absolvovat i více destinací najednou. Po konzultaci Vám připravíme kombinaci dle Vašich představ. Skutečností je, že většina našich realizovaných zájezdů je individuálních. Chcete poznat některý z kouzelných Indonéských ostrovů a nevyhovují Vám vypsané termíny poznávacích zájezdů? U nás to není problém. U některých poznávacích zájezdů je alternativa i pro 2 nebo 4 účastníky. Máte-li zájem poznat běžný život domorodců, přírodu, chrámy, sopky, vodopády Bali, doporučujeme se ubytovat v našem českém Selang Resort na odlehlém SV pobřeží. Pro surfing, noční život a nákupy je tu Kuta. Vše lze kombinovat.
Doma v klidu. Žijeme v době, kdy má téměř každý přístup na internet. Do katalogu se opravdu vše nevejde. Podrobnější popisy zájezdů najdete na našich webových stránkách. Nebojte se zeptat. Například na prodloužení pobytu, možnost stopoveru, celodenní, polodenní, vícedenní výlety, potápění, golf, motorky, turistika. Například týdenní zájezd na Bali s letenkou stojí cca 30tis. Kč. Prodloužení o týden třeba jen 5 tis. Kč. Další informace k poznávačkám, expedicím, hotelům a programům Vám pošleme e-mailem nebo poštou. Pro inspiraci jsme pro Vás připravili na youtube krátká popisná videa poznávacích zájezdů a výletů. Odkazy najdete u popisu zájezdů na webu.


Jak se přihlásit na zájezd?

E-mailem, telefonicky, přes webové stránky, osobně v CK, u provizního prodejce nebo  poštou. Při prvním kontaktu uveďte: typ zájezdu (kam, kdy, s kým, chcete cestovat). Jména, příjmení a dle možností i datum narození u dětí a mlá-deže do 24 let. Pokud se na zájezd nehlásíte alespoň 3 měsíce předem, uveďte zejména u pobytových zájezdů, od kdy do kdy můžete vycestovat a na kolik dnů pobytu. Létáme pravidelnými linkami, lety bývají dlouho předem vyprodané a není možná výměna jména v rezervaci. Vždy je nutná nová rezervace! Rezervace letenek jsou  nezávazné a bezplatné. Po rezervaci letenky v termínu, který Vám vyhovuje , Vám zašleme k po-tvrzení smlouvu na zájezd s pokyny k úhradě zálohy zájezdu (kolik, do kdy, na jaké číslo účtu). Záloha se platí minimálně ve výši ceny letenky, obvykle 25.000 Kč. Doporučujeme objednat současně se zájezdem cestovní pojištění včetně pojištění storna. Pojištění pro případ zrušení zájezdu platí pouze při uzavření pojistné smlouvy nejpozději s úhradou zálohy zájezdu. Doplatek je třeba uhradit tak, aby CK AQUATRAVEL obdržela úhradu nejpozději 30 dní před odjezdem. Pokud budete chtít uplatnit některou ze slev (informujte se u CK), nezapomeňte o ní požádat již v přihlášce.  Na pozdější žádosti nebude brán zřetel. U náročnějších poznávacích zájezdů a expedic pořádáme většinou informační schůzku. Další dotazy zodpovíme emailem, telefonicky nebo osobně.

Kdy se přihlásit na zájezd?

Jednoznačně doporučujeme co nejdříve! Něco jiného je nezávazná přihláška a smlouva o zájezdu. Pokud je podstatnou součástí (i cenovou) Vašeho zájezdu letenka, máte včasným přihlášením možnost využít některých slevových akcí. Jako předběžná přihláška nám stačí základní údaje. Zkusíme Vám udělat rezervaci letenky podle Vašich požadavků. Pokud se v systému objeví výhodnější možnosti – rezervace měníme. Pro Indonésii neexistují v podstatě žádné last minute. Většinou platí, čím dřív se přihlásíte, tím cestujete levněji. Pro zájezdy v letním období, na Vánoce a u náročnějších zájezdů – expedic může být i 6 měsíců předem málo.

Vše v ceně.

V ceníku uvádíme zájezdy s cenami letenek dle platných tarifů. Při realizaci zájezdů se snažíme využít všech akcí vyhlášených leteckými společnostmi, takže se často stane, že zájezd bývá levnější.

Ceny pobytových zájezdů na Bali vždy zahrnují:

zpáteční letenku z Prahy do Denpasaru (Bali), či jiné konečné destinace, letištní taxy a poplatky, ubytování v hotelu se snídaní (pokud není uvedeno jinak) při 2 osobách na pokoji, počet nocí na místě, transfer z a na letiště na Bali (pokud není uvedeno jinak), většinou služby česky mluvícího delegáta, pojištění CK proti úpadku.

Ceny poznávacích zájezdů a expedic vždy zahrnují:

zpáteční letenku z Prahy do Denpasaru (Bali), či jiné konečné destinace, letištní taxy a poplatky, vnitrostátní přelety, dopravu (auto, mikrobus, autobus), trajekty a lodě dle programu, ubytování v místních hotýlcích (až na výjimky se snídaní) při 2 osobách na pokoji, česky nebo anglicky mluvící průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Vysoká sezóna.

V červenci, srpnu a na Vánoce se cena zájezdů může navýšit o 2.000 – 8.000 Kč oproti cenám publikovaným v katalogu (dle tarifů jednotlivých leteckých spo-lečností). Neznáme předem přesnou cenu letenek leteckých společností, které využijeme k zajištění zájezdu.

Konečnou cenu zájezdu

se od nás dozvíte při Nezávazné nabídce, která je platná cca 3 dny. Po Vašem potvrzení zasíláme Smlouvu o zájezdu a podklady k platbě.

Ceny zájezdů nezahrnují:

vízum do Indonésie na 30 dní 35 USD splatné na letišti , případně předem on-line, cestovní pojištění , které musí mít povinně každý účastník zájezdu (vlastní, či zajištěné prostřednictvím  CK), vstupy (do památek, NP, atrakcí, …)

Průvodci:

Při zájezdech na Bali naši poměrně dobře česky mluvící řidiči nebo externí čeští spolupracovníci žijící na Bali. Při zájezdech na další ostrovy s většími skupinami čeští průvodci s letitými zkušenostmi z Indonésie. Při zájezdu do Indonésie pro 2-4 osoby obvykle anglicky mluvící průvodce. Ve většině míst je povinnost mít i místního průvodce.

Doprava:

U poznávacích zájezdů a expedic se jedná o vozidla dle místních možností. Snažíme se vždy zajistit v místě co nejlepší vozidla. Pro transfery, poznávací zájezdy a fakultativní výlety  využíváme velmi zkušené řidiče.

Ubytování:

Vždy se snažíme zajistit co nejkvalitnější ubytování dle místních  podmínek. Převážně ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím a pokud to není v horách, i s klimatizací. Ubytování na jednolůžkovém pokoji je za příplatek. Na některých poznávacích zájezdech může být i ubytování v chatkách, na Papue i ve stanech. Vždy klienty upozorňujeme předem, pokud jde o specifické ubytování.

Stravování:

U většiny zájezdů je v ceně snídaně. V některých odlehlejších lokalitách  bývá v ceně zájezdu v některých dnech i plná penze (Alor, Togianské ostrovy, Bunaken, Papua, Raja Ampat), vzhledem k nemožnosti stravy jinak. Zejména u pobřeží to bývají převážně ryby, upozorňujeme vždy předem.

Vstupné:

U našich poznávacích zájezdů a výletů po Indonésii a Bali s česky mluvícím průvodcem, není vstupné zahrnuto v ceně zájezdu. Do rezervací a národních parků se ceny vstupů velmi často mění, navíc se zde platí i za kamery a fotoaparáty, proto vstupy

               v ceně zájezdu zahrnuty nejsou a účastníci si je platí sami. U zájezdů s anglicky

               mluvícím průvodcem také nejsou vstupy zahrnuto, pokud není uvedeno jinak.

Očkování a ochrana proti malárii: Na Bali není třeba žádné očkování, ostatní ostrovy mohou být v malarické oblasti. Doporučená je žloutenka a břišní tyfus. Informace v CK.

Vybavení a zavazadla: U většiny poznávacích zájezdů vystačíte s kufrem a menším batohem pro krátké výlety. Někde doporučujeme moskytiéru a lehký spacák (vždy upozorňujeme). Pro některé výstupy je nutná pevná obuv, větrovka a teplé oblečení. U většiny výletů doporučujeme s sebou balenou vodu a ručník.

Počet účastníků poznávacích zájezdů: s vypsaným termínem min. 8 osob, s volným (”kdykoliv”) termínem od min. 2 osob, jinak za příplatek, pokud není uvedeno jinak.

Víza: Do Indonésie je vízová pro české občany povinnost. Vízum do 30 dnů lze vyřídit po příletu do Indonésie na letišti za 35 USD. Lze jej získat i předem on-line. Podmínkou je platnost cestovního dokladu alespoň 6 měsíců po příletu do Indonésie a zpáteční letenka. Vízum 31-60 dnů lze také získat on-line za poplatek cca 90 USD.

Cestovní pojištění:

Ke všem zájezdům nabízíme kompletní cestovní pojištění  včetně pojištění storna. Můžete si vybrat ze dvou pojišťoven. Pojišťovna UNION má výši pojistného do světa od 65 Kč na osobu a den. Kryje pojištění léčebných výloh do 7.000.000 Kč, zavazadel, úrazu, nevydařené dovolené, odpovědnosti za škodu, pojištění storna , předčasný návrat, ztrátu dokladů, zpoždění zavazadel, právní pomoc.  Potápěči mohou mít navíc roční potápěčské pojištění DAN Sport Bronze 1.800 Kč, Silver 2.500 Kč nebo Gold 5.800 Kč (podrobnosti na vyžádání).

Pojištění proti úpadku CK: AQUATRAVEL s.r.o. je pojištěna pro případ úpadku cestovní kanceláře podle zákona č.159/ 1999 Sb. u UNION pojišťovny.

Slevy:

Informujte se v CK nebo u provizního prodejce. Vztahují se na děti do 2 let, 2-12 let, mládež 13-24 let, rodiny, skupiny 10 osob a více, stálé zákazníky. Slevy vždy vyčíslíme při nabídce zájezdů po rezervaci letenek.

Veškeré nabídkové materiály CK Aquatravel mají jen informační charakter podléhající změnám a závaznou nabídku učiníme až na podkladě poptávky ze strany klienta.