16 dní
Délka
srpen
Termíny
Papua
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Papua expedice doby kamenné

Luky, šípy, kamenné sekery

Koteka (tykev) jedinné oblečení mužů

Malby na kůže od jezera Sentani

Setonův hrnec aneb vaření na Papue

Tajemství jezera Habbema v horách

Festival etnik Dani, Lani, Yali

Výprava na druhý největší ostrov světa, kde můžete ještě na vlastní kůži okusit svět doby kamenné. Opravdová expedice, jejíž základ tvoří poznávání života unikátních etnik kmenů Dani, Lani, Yali. Termín jsme volili s ohledem na termín unikátního festivalu.

Festival v Baliemském údolí

Příslušníci některých kmenů na toto setkání putují dny a týdny pralesem i horami s cílem předvést ukázku tradičního tetování, malování, oděvů v soutěži s jinými původními kmeny Papuy. Cestují sem i kmenoví náčelníci, kterým není lhostejná budoucnost této bizardní provincie. Možná se setkáte i s místními separatisty, kteří usilují o samostatný stát. I proto zde na každém kroku narazíte na kontroly armády a policie a turisty bez „permitů“ a místních průvodců nikam nepustí. Program zájezdu nelze předem přesně stanovit. I termín festivalu se může na poslední době změnit. Také může být na poslední chvíli zrušen, ale ani to neznamená že neuvidíte domorodce v původním oblečením a nepoznáte jejich tradiční rituály.

Běh žen před prasaty

Chcete na vlastní oči vidět disciplinu místní „olympiády“ ? Kamenné sekery či muže oděné jen v kotece? Neváhejte!

Jezero Habbema v horách

Výlet autem do hor k jezeru Habbema je (nejen pro botaniky) opravdovou cestou do pravěku. Ve výšce kolem 3.300 m n.m. se Vám otevře neuvěřitelný pohled. Ledovcový kar pod horou Trikora (4500m n.m.) s jezerem obklopeným unikátní vegetací. Stromové kapradiny, přesličníky, plavuně, cykasy. Celá řada endemitických druhů rostlin, které nenajdete nikde jinde na světě. Nezapomeňte se teple obléknout, zažili jsme tu i 30 cm sněhu (přímo na rovníku).

Kurima, Pyramid, Pugima

Cíle výletů v údolí. Kurima – původní misijní stanice i letiště. Dnes se sem dostanete autem za hodinu a můžete se vydat na kouzelný trek kolem soutěsky, kde řeka Baliem opouští údolí. Provazové mosty, políčka sladkých brambor na úpatí hor. Tradiční chýše honai a ve vzdálenějších místech i muži s kotekou a lukem přes rameno. Pyramid byla další původní misije s letištěm – pro změnu proti proudu řeky. Další výchozí bod kouzelného treku po kopcích v okolí .

1

Praha ➔ Jakarta

Let z Prahy do Jakarty (Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí).
2

Jakarta ➔ Jayapura

Přílet do Jakarty. Transfer do hotelu u letiště v Jakartě. O půlnoci vnitrostátní přelet na Papuu. V případě ranního příletu do Jakarty možný výlet do města (staré město, tradiční přístav, muzea, památník nezávislosti, katedrála, největší mešita v JV Asii) bez českého průvodce.
3

Jayapura ➔ Sentani

Ráno přílet do Jayapury, setkání se s českým průvodcem a ubytování v hotelu ve městě Sentani poblíž letiště na 4 noci. Odpoledne postupné zařizování povolení ve městě Jayapura – rychle rostoucí hlavní město provincie Papua. Barevná tržnice Hamadi, domy rybářů na kůlech nad vodou. Panorama města, ostrovů i pláží, kde se za druhé světové války vyloďovala americká armáda.,
4

Sentani ⇄ Kyklopské hory

Dopoledne krátký trek džunglí a osvěžení u vodopádu v Kyklopských horách. Odpoledne výlet autem k jezírku Imfote ve tvaru srdce na druhé straně jezera Sentani – cestou pěkné výhledy.
5

Sentani ⇄ pláž Harlen

Celodenní výlet autem na pláž Harlen, kde si budete přát aby se čas zastavil. Neskutečný bílý písek, jezírko s křišťálově čistou vodou pod palmami, krásné šnorchlování, ryba pečená na ohni – takové ani sny nejsou. Cestou rybářská vesnice Tablasupa na kůlech a přístav Depapre.
6

Sentani ⇄ jezero Sentani

Lodí za domorodci na ostrůvcích v jezeře Sentani, tradiční malby domorodců na kůře, i pozůstatky 2. světové války na svazích kolem jezera. Zoborožci, papoušci, kasuáři.
7

Sentani ➔ Wamena

Dopoledne vnitrostátní přelet do Wameny, centra údolí Baliem 1600 metrů n.m., kam se dá dostat jen letadlem. Ubytování v hotelu ve městě na 6 nocí. Odpoledne volný program – prohlídka města, tržnice, kostela apod.
8

Sentani ⇄ Kurima

Výlet do oblasti vesnice Kurima – úžasný trek začínající v soutěsce řeky Baliem, most z provazů, tradiční chýše honai kmene Lani ve vesnicích na úbočí hor, důmyslné terasy políček s tarem a dalšími, většinou hlíznatými plodinami.
9

Wamena ⇄ Jiwika

Výlet do vesnice Jiwika kmene Dani – ukázka tradičního vaření, uzená mumie, ukázka získávání soli u pramene v horách, jeskyně…
10

Wamena ⇄ Festival Baliem

Festival etnik Dani, Lani, Yali a dalších horských kmenů v okolí údolí Baliem. Celý den různá tradiční představení – tance, boje, ukázky vaření, lovu apod. Někdy tuhne krev v žilách, jako jsou představení autentická.
11

Wamena ⇄ Festival Baliem

Pokračování festivalu.
12

Wamena ⇄ Festival Baliem

Pokračování festivalu.
13

Wamena ⇄ jezero Habbema

Celodenní výlet k jezeru Habbema vysoko v horách v národním parku NP Lorenz. Stromové kapradiny, přesličníky – krajina jako z obrázků Zdeňka Buriana – Cesta do pravěku.
14

Wamena ➔ Jayapura

Tržnice s bohatým sortimentem. Odvezeme si kamennou sekeru, zkameněliny, luk nebo šíp v zádech? Odlet do Jayapury. Přenocování v hotelu poblíž letiště.
15

Jayapura ➔ Jakarta

Ráno odlet zpět do Jakarty a zpět do Evropy. Nebo možnost prodloužení o téměř jakýkoliv program nebo pobyt v Indonésii – např. přelet na ostrov Biak, na souostroví Raja Ampat nebo do Nabire na velrybí žraloky.
16

Jakarta ➔ Praha

Návrat do ČR.

Termíny zájezdu

ne 30. 7. – po 14. 8. 2023

st 31. 7. – čt 15. 8. 2024

Cena zájezdu

99 900 Kč

99 900 Kč

Obsazenost

poslední 3 místa

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka Praha ⇄ Jakarta
zpáteční vnitrostátní letenka Jakarta ⇄ Jayapura
zpáteční vnitrostátní letenka Jayapura ⇄ Wamena
13x ubytování v hotelech se snídaní
výlety dle programu
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

antimalarika, očkování, focení
ostatní stravování
vízum (35 USD)
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 15 900 Kč
Příplatek při menším počtu na vyžádání.

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům