od 10 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Bali
Destinace
od 1
osob
8-21
ponorů

Selang – korálové zahrady a množství ryb

Japonský vrak, koráli i makra v Banyuningu

Lipah vrak dřevěné lodi, Lean koráli i ryby

Ideální podmínky pro skvělé noční ponory

Vrak Liberty, stěna i koráli v Tulambenu

Ostrov Selang – žraloci, nejlepší potápění

Jemelug stěna do 45 m, koráli, ryby, makro

Amed pyramidy – umělé útesy, ráj fotografů

Driftové ponory i ráj pro makrofotografy

Potápění na Bali

Nejlepší potápění na Bali. Po dočasném uzavření potápěčského centra v Tulambenu z důvodu obnovené aktivity sopky Agung jsme přesunuli veškeré vybavení do Selang resort a potápění na Bali organizujeme jen odsud.

Nepotápěči

Nudit se zde nebudou ani nepotápěči a Selang resort nabízí vše pro pohodovou dovolenou pro manželku, partnera, či přítele, kteří budou mít zájezd v ceně pobytového zájezdu. Můžete si předem nebo na místě přikoupit některý z výletů

Pro nepotápěče, kteří nemají vážnější zdravotní problémy je Selang ideálním místem pro absolvování 1 nebo 2 seznamovacích ponorů. Od seznamovacího ponoru je to již jen krůček k základnímu kurzu potápění s přístrojem OWD

 

Organizace potápění

Po příjezdu do Selang resort (podle příletu) budete při breefingu seznámeni jednak s provozem hotelu a dále jako účastníci potápěčského zájezdu i s organizací ponorů. Mimo voucheru, předložíte potápěčskou licenci a potvrzení o potápěčském pojištění a podepíšete „prohlášení – lability“. Ve dnech potápění se počítá se 2 (3) ponory v jednom dni. Jen jeden ponor (v jednom dni) se z režijního hlediska (poplatky, doprava…) nevyplatí a v kalkulaci „balíčků ponorů“ se s tím nepočítá.

Uložení výstroje

Pro uložení výstroje je dole u vody (pod bale) prostorné centrum. Vzhledem k realitě, že většina ponorů se odehrává mimo Selang, upravili jsme po dočasném uzavření centra v Tulambenu prostory u recepce pro mytí, sušení a v podstatě i uložení výstroje mezi výjezdy za potápěním.

Ponory před hotelem

Potápění bude ve většině případů začínat ponorem či ponory před hotelem („Selang reef“), kde je nejlepší vstup do moře z betonového mola, případně z oblázkové pláže před dive centrem. Dle možností Vám k vodě přinesou zaměstnanci tlakové lahve k ustrojení a po ponoru je i odnesou. U dive centra je nádoba pro opláchnutí výstroje po ponoru nad betonovým molem sprcha.

Potápění mimo Selang

Na ponory se jezdí většinou autem. V tomto případě si připravíte vlastní výstroj do plastové bedny a přesvěčíte se, že byla naložena včetně zátěže (olov).

Při výjezdu na ponory lodí, si ustrojíte lahev (jacket, automatika) dole před centrem, částěčně obléknete oblek a vše, včetně lahve na druhý ponor se naloží na „jukung“ – tradiční dřevěnou loď s vahadly pro 2 – 3 potapěče.

Potápění v Tulambenu

V této lokalitě doporučujeme v jednom dni (i s ohledem na dopravu a ztráty času) 3 ponory. Vrak Liberty, stěna Drop off, korálové zahrady. Potápění pro náročné, fotografy, biology, ale i začátečníky.

Potápěčské balíčky

Balíček Ponory Dny Lokality (ponory + BONUS ponory*)
A1 8 3 Selang (2+2*) Amed (4)
A2 9 3 Selang (2+2*) Amed (2) Tulamben (3)
A3 15 5 Selang (2+4*) Amed (6) Tulamben (3)
A4 21 7 Selang (2+6*) Amed (8) Tulamben (5)

*Bonus ponory – jedná se o ponory bez doprovodu (jen se svým buddy) před hotelem Selang resort „za stovku“. Ideální příležitost pro podvodní fotografy makra.

Potápění na dalších lokalitách na Bali

Na aktuální ceny a možnosti výjezdů za potápěním na další lokality (s ohledem na období a počet zájemců) se neváhejte zeptat!

Nusa Penida a N.Lembongan

Ostrůvky na jihovýchod od Bali, které jsou atraktivní zejména díky možnosti setkání s mantami (po většinu roku) a měsíčníky svítivými (Mola mola) (od července do října – především)

Candidasa – Tepekong a Mimpang

Ostrůvky v moři na východ od Bali se zajímavými lokalitami

Padangbai

Východní pobřeží Bali s přístavem, odkud vyplouvají lodě na Lombok, Nusa Penidu i další ostrovy. Pro milovníky podvodní makrofotografie

Menjangan

Ostrůvek a rezervace na severozápadním pobřeží Bali se stěnou i vrakem z 19.století

Gilimanuk – Seacret Bay

Zátoka s maximální hloubkou kolem 9 metrů nedaleko přístavu s místy bahnitým dnem, odpadky i umělými útesy je svě+tově vyhlášenou lokalitou „Muck divingu“. Ráj pro podvodní makrofotografy.

Další (nové) lokality

Se zlepšováním dostupnosti postupně přibývají na Bali další lokality především pro příznivce makra s bohatstvím nahožábrých plžů.

Fakultativní výlety je možné přikoupit ke všem zájezdům na Bali do českého hotelu Selang Resort.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Transfer autem z letiště v Denpasaru na Bali do Selang resort ubytování v hotelu.
3

Potápění v Selangu

Dopoledne 2 ponory s průvodcem před hotelem. Jako bonus máte u tohoto zájezdu až 4 ponory bez doprovodu jen se svým partnerem (buddy) před hotelem. Užijte si nerušené ponory. Bohatství korálů, obří houby pohárové, gorgonie, hejna bodloků, ploskozubců, rejnoci, želvy téměř na každém ponoru. Báječné noční ponory, téměř vždy se žraloky, španělské tanečnice.
4-8

Potápění

Potápění s možností absolvovat až 15 (i více) ponorů. 3 potápěcí dny, v oblasti od Amedu po ostrov Selang, se 6ti ponory. 1 den potápění v Tulambenu, kde v tomto zájezdu se počítá se 3mi ponory. Ponory (mimo Tulambenu) i s dopravou absolvujete většinou do oběda a odpoledne můžete absolvovat ponor jen s buddy před hotelem. Upřesnění kdy a kam se pojede na ponory se plánuje aktuálně na místě dle počasí, svátků, a dalších okolností – v poslední době i podle aktivity sopky Agung.
9-10

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.

Termíny

Odlet je možný každý den v roce a na libovolnou délku pobytu. V letní sezóně a při objednání s malým předstihem (cca méně než 1 měsíc) se uvedené ceny mohou navýšit o cca 2000 – 10000 Kč.

Délka zájezdu (pobytu) / Počet ponorů

10 dní (7 nocí)  / 8 ponorů

10 dní (7 nocí) / 9 ponorů

14 dní (11 nocí) / 15 ponorů

14 dní (11 nocí) / 21 ponorů

Cena zájezdu (Superior)*

37 300 Kč

38 000 Kč

46 000 Kč

50 500 Kč

Potápěčské balíčky

Na vyžádání Vám sestavíme kombinaci služeb (zájezd) na klíč podle Vašich představ a časových možností. Níže uvedené balíčky jsou jen příkladem možných kombinací ponorů v jednotlivých lokalitách.

8 ponorů / 3 dny: Selang (2+2*), Amed (4)
8 ponorů / 3 dny: Selang (2+2*), Amed (2), Tulamben (3)
15 ponorů / 5 dní: Selang (2+4*), Amed (6), Tulamben (3)
21 ponorů / 7 dní: Selang (2+6*), Amed (8), Tulamben (5)

*Bonus ponory – jedná se o ponory jen se svým buddy (bez doprovodu) před hotelem Selang Resort. Ideální příležitost pro podvodní fotografy makra.

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování s AC v hotelu Selang Resort
snídaně
dopravu na potápěčské lokality
potápěčské poplatky
ponory dle balíčku
doprovody na ponor dle balíčku
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vízum (35 USD / 30 dní)
zapůjčení výstroje od € 15/den
ostatní stravování
potápěčské pojištění
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

Příplatek za jednolůžkový pokoj od 450Kč / noc
Příplatek za divemastera pro pouze 1 potápěče 300 Kč / ponor
Sleva pro partnera, který se nepotápí na vyžádání (resp. viz zájezd bez potápění)

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 potápěčích.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům