5 dní
Délka
duben – prosinec
Termíny
Bali, Flores, Komodo
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Lodí z Komoda na Bali

Ostrůvky, růžová pláž a úžasná příroda

Trek za komodskými draky na Komodu

Výšlap na vyhlídku na ostrově Padar

Noc u ostrova kaloňů Kalong

Trek k vodopádu na ostrově Moyo

Šnorchlování s mantami i na korálech

Romantika na ostrůvku Kenawa při západu slunce

Lodí z Komoda na Bali

Letecký zájezd z Bali na Flores s plavbou kolem ostrovů Malých Sund na Bali.

Flores: Labuan Bajo

Přístavní město Labuan Bajo na ostrově Flores, zrcadlová jeskyně Goa Cermin, výhledem na západ slunce za ostrůvky v zátoce, večerní trh s čerstvými (i grilovanými) rybami a mořskými plody.

Komodo & Padar

Třídenní plavba dřevěnou lodí s plnou penzí a ubytování v kajutě na 3 noci. NP Komodo (UNESCO): šnorchlování u ostrůvku Kelor s bílou pláží a krásnou vyhlídkou. Ikonická vyhlídka na 3 pláže na ostrově Padar. Relax na vyhlášené růžové pláži. Noc na lodi u ostrova kaloňů Kalong.

Trek savanovitou krajinou na ostrově Komodo: „živé zkameněliny” varani komodští, obávaní, jedovatí a největší ještěři na světě, vzácné lontarové palmy. Plavba dále k ostrovu Gili Laba s nádherným šnorchlováním a opět úžasnou vyhlídkou. Cestou zastávka na moři na šnorchlování s mantami (většinou v proudu). Noční delší plavba.

Sumbawa: ostrovy Moyo a Kenawa

Nenáročná procházka džunglí a následně krátký trochu technický výstup k nádherným vodopádům na ostrově Moyo. Šnorchlování. Krátká procházka po písečném ostrůvku Kenawa s vyhlídkou z malého kopce při západu nebo východu slunce.

Lombok a Bali

Připlutí do přístavu Kayangan na východě ostrova Lombok a přejezd minibusem přes Lombok na západ do přístavu Bangsal, odsud dále rychlou lodí na Bali.

Možnost prodloužení zájezdu o pobytu na ostrovech Gili u Lomboku.

Program lze absolvovat i v opačném směru.

Tímto krátkým zájezdem lze prodloužit poznávací zájezd na Flores nebo poznávací zájezd Krásy a tajemství Bali, či pobytový zájezd na Bali do českého hotelu Selang Resort v Amedu na východě ostrova.

1

Bali: Denpasar ➔ Flores: Labuan Bajo

Odlet z Bali do přístavního města Labuan Bajo na západě ostrova Flores. Cestou z letiště rovnou výlet do zrcadlové jeskyně Goa Cermin. Transfer do hotelu v centru města v blízkosti přístavu a večer již individuální program. Romantika západu slunce nad městem a ostrovy NP Komodo z vyhlídky Puncak Waringin nad městem. Večerní trh Kampung Ujung s čerstvými i grilovanými rybami a dalšími mořskými plody. V případě ranního letu možnost prodloužení o výlet do zaplavené jeskyně Goa Rangko u krásné písečné pláže s korálovými útesy dále od břehu.
✈️ 600 km / 1 hod., 🚙 15 km / 30 min., 🚶 1-2 km, 💵 ±50 tis. IDR
2

Flores: Labuan Bajo ➔ Komodo

Třídenní plavba lodí z Floresu na Lombok – ubytování v jednoduchých kajutách (pouze s ventilátorem) nebo jen na matraci na palubě, stravování formou plné penze. První dva dny v národním parku Komodo (UNESCO UNESCO): koupání, šnorchlování a relax na pláži Menjerite a ostrově Kelor, za soumraku pozorování hejna kaloňů u ostrova Kalong. Přenocování v klidné zátoce ostrova Komodo nebo Padar.
⛵ 60 km / 5 hod., 🚶 1 km
3

Komodo ➔ Sumbawa

Ráno výšlap na vrchol ostrova Padar na vyhlášenou vyhlídku na 3 pláže. Dopoledne trek savanovitou krajinou na ostrově Komodo: „živé zkameněliny” obávaní varani komodští, jedovatí a největší ještěři na světě. Dále možno spatřit jeleny sundské, vodní buvoli, divoká prasata, opice, vzácné lontarové palmy. Jeden ze 7 přírodních divů světa. Odpoledne relax a šnorchlování na růžové pláži a nakonec šnorchlování s mantami obrovskými u písečného ostrůvku Taka Makasar. Noční přeplavba na Sumbawu (můžou být vlny).
⛵ 60 km / 5 hod., 🚶 4-7 km
4

Sumbawa ➔ Lombok

Dopoledne procházka a koupání u vodopádu Sanggalo na ostrově Moyo a šnorchlování na pláži. Přes den pokračování v plavbě podél severního pobřeží ostrova Sumbawa. Odpoledne připlutí k ostrovu Kenawa – procházka po travnatém (savanovitém otrůvku) na kopec na vyhlídku na západ slunce. Večeře na pláži. Poslední přenocování na lodi v klidné zátoce u ostrova.
⛵ 300 km / 20 hod., 🚶 2-3 km
5

Lombok ➔ Bali

Ráno připlutí na východní pobřeží ostrova Lombok do přístavu Kayangan. Transfer autem přes Lombok do přístavu Bangsal na západním pobřeží. Odpoledne transfer rychlou lodí na východ ostrova Bali do přístavu Padangbai nebo Amed.
⛵ 15 km / 1 hod., 🚙 100 km / 3 hod., 🚶 500 m, 🛥️ 70 km / 1,5 hod.

Termíny

Kdykoliv

Cena zájezdu

15 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

letenku z Bali na Flores (Labuan Bajo)
3x ubytování na lodi s plnou penzí
1x ubytování v hotelu se snídaní
dopravu auty a loděmi dle programu
vstup do NP Komodo
služby anglicky mluvícího průvodce na lodi
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

turistický poplatek (10 USD)
ostatní stravování
vstup do jeskyně Cermin (±50 tis. IDR)
spropitné posádce lodi (±100 tis. IDR)
transfery na Bali
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Prodloužení o výlet do jeskyně Rangko + 700 Kč
Prodloužení o pobyt na ostrovech Gili u Lomboku – na vyžádání
Jednolůžkový pokoj + 600 Kč (pouze pokoj v hotelu)
Cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům