21 dní
Délka
září, červen, květen, srpen
Termíny
Sulawesi
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Tradiční lodě phinisi UNESCO etnika Bugis v Makassaru

Pravěké jeskynní malby v Leang Leang UNESCO

Krvavé pohřební rituály etnika v kraji Toraja

Tajemství kamenných megalitů v údolí Bada

Křišťálově čisté jezero Poso a vějířovité vodopády

Bohaté korálové útesy na ostrovech Togiany UNESCO

Unikátní etnikum „mořských cikánůBajo

Plavání se žraloky velrybími v Gorontalu

Nártouni, nejmenší opičky na světe v NP Tangkoko

Mořské želvy a korálově stěny ostrova Bunaken UNESCO

Sulawesi

Program zájezdu se může podstatně změnit. Centrální oblast  od kraje Toraja na sever byla dlouhá léta uzavřena pro turistiku, ale příroda zde ukrývá unikátní skvosty. Togiany jsou nezapomenutelné. Slíbit můžeme jen silné zážitky a překvapení na každém kroku. Turistů zde mnoho nepotkáte…Tento poznávací zájezd začíná příletem do Makassaru a končí odletem z Manada do Prahy. Na přání je možné prodloužení jak před (o pobyt na Bali ) tak i po (například potápění v Bunakenu).

Makassar a Bugisové

Holandská pevnost Rotterdam, přístav tradičních dřevěných lodí Phinisi (opravdu tonení skansen). Noční trh i báječné rybí speciality a pestrý výběr mořských plodů. Druhá největší krasové oblast světa Rammang Rammang, o které toho svět dosud moc neví s prehistorickými jeskynními malbami. Na lodi do krasového údolí i později projížďka po jezeře Tempe.

Toraja

Monstrózní a krvavé pohřební slavnosti s obětováním až desítek buvolů a stovek prasat. Tisíce rýžových políček u vesnice Batutumonga. Tradiční obydlí Tongkonany s buvolími rohy v Ketekesu. Tajemné megality, skalní hrobky v Lemo, jeskyně mrtvých, figurky Tau-tau hlídající mrtvé. Dětské hroby v dutinách stromů v Kambiře.

Lore Lindu

Výlet do NP Lore Lindu do údolí Bada s tajemnými megality (kamenné hlavy a nádoby) neznámé kultury, starými několik tisíc let. Navečer koupání v jezeře.

Togiany – ostrůvky na rovníku

Kouzelné ostrovy Togiany těsně pod rovníkem. Ubytování v bungalovech na pláži Kadidiri. Šnorchlování, procházka džunglí na panenské pláže. Lodí k tradičním domkům na kůlech na moři kmene mořských cikánů Bajo. Další ostrůvky a jezero s nežahavými medúzami.

Tomohon

Horské město Tomohon, ubytování v bungalovech v džungli. 16. Čínský chrám, extrémní tržnice (pečený pes, kočka, krysa, kaloň nebo krajta), kráter sopky Mahawu i sirné jezero mnoha barev Linau, pozoruhodné pohřebiště zdobených sarkofágů waruga (nejstarší z 9. stol.)

Bunaken

Ostrov a NP Bunaken, ubytování v bungalovech u moře. Šnorchlování na jedinečných korálových stěnách, mořské želvy, procházka lesem po ostrově).

1

Praha ➔ Jakarta

Mezinárodní let z Prahy do Jakarty linkovým letem.
✈️ ± 11 000 km / ± 20 hod.
2

Jakarta

Odpoledne přílet do Jakarty na ostrově Jáva, transfer do hotelu u letiště a odpočinek na hotelu.
🚙 5 km / ± 15 min.
3

Jakarta ➔ Makassar

Ráno vnitrostátní přelet z Jakarty do Makassaru na ostrově Sulawesi (nebo též Celebes), setkání se s českým průvodcem, transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne prohlídka města: holandská pevnost Rotterdam, přístav Paotere tradičních dřevěných nákladních lodí phinisi UNESCO a noční trh na nábřeží Losari.
🛏️ hotel, 🍴snídaně, ✈️ ± 1 500 km / ± 2 hod., 🚙 ± 15 km / ± 1 hod., 🚶± 2 km / ± 1 hod.
4

Makassar ➔ Toraja

Celodenní výlet autem do druhé největší krasová oblasti světa Maros-Pangkep UNESCO. Lodí po říčce do nitra krasového údolí Rammang Rammang. Prehistorické malby v jeskyních Leang Leang staré více než 30 tisíc let. Nakonec průzkum krápníkové jeskyně a koupání pod vodopády v k národnímu parku Bantimurung Bulusaraung. Večer návrat do města Makassar a noční přejezd lůžkovým autobusem do horské oblasti Toraja.
🛏️ lůžkový autobus, 🍴snídaně, 🚙± 80 km / ± 3 hod., 🛥️ ± 7 km / ± 1 hod.,🚶± 4 km / ± 2 hod., 🚌 ± 400 km / ± 9 hod.
5

Toraja ⇄ Batutumonga

Brzy ráno příjezd do města Rantepao v centra horského kraje etnika Toraja UNESCO.  Ihned po příjezdu výjezd autem na kopec do vesnice Lolai na pozorování východu slunce nad horami. Nezapomenutelný letecký pohled na tisíce rýžových polí od vesnice Batutumonga. Tradiční obydlí Tongkonany s buvolími rohy ve vesničce Ketekesu. Odpoledne ubytování v hotelu a volný program – např. procházka mezi rýžovými políčky.
🛏️ hotel, 🍴snídaně a oběd, 🚙 50 km / ± 2 hod., 🚶± 2 km / ± 1 hod.
6

Toraja ⇄ Lemo

Monstrózní pohřební slavnosti s obětováním stovek prasat a buvolů. Tajemné megality, skalní hrobky v Lemo, jeskyně mrtvých, figurky Tau-tau hlídající mrtvé. Dětské hroby v dutinách stromů u vesnice Kambira.
🛏️ hotel, 🍴snídaně, 🚙 30 km / ± 1 hod., 🚶± 2 km / ± 1 hod.
7

Toraja ➔ Poso

Celodenní přejezd z Rantepao panenskými horskými údolími kolem vodopádů, skrze „tunely džungle”, až do vesničky Siuri na břehu jezera Poso, třetího největšího v Indonésii (hluboké 450 metrů). Ubytování v bungalovech přímo na krásné jezerní pláži.
🛏️ penzion, 🍴snídaně, 🚙 300 km / ± 9 hod.
8

Poso ⇄ Bada

Výlet do národního parku Lore Lindu do údolí Bada s tajemnými megality Palindo a Loga (kamenné hlavy) a nádoby Kalamba staré několik tisíc let neznámé kultury. Odpoledne návrat do Siuri a koupání v průzračném jezeře.
🛏️ penzion, 🍴snídaně, 🚙 130 km / ± 5 hod., 🚶± 3 km / ± 2 hod.
9

Poso ➔ Ampana

Koupání v unikátních vějířovitých vodopádech Saluopa, oběd na řece Poso ve městě Tentena s výhledem na zajímavé rybářské domečky s vršemi. Odpoledne přejezd k do městečka Ampana. Ubytování v penzionu u moře.
🛏️ penzion, 🍴snídaně, 🚶± 1 km / ± 1 hod., 🚙 220 km / ± 5 hod.
10

Ampana ➔ Togiany

Ráno plavba lodí na kouzelné ostrovy Togiany UNESCO těsně pod rovníkem. Ubytování v bungalovech na soukromé pláži Kadidiri. Odpoledne volný program – perfektní šnorchlování na nádherných korálových zahradách, mořským kajakem mezi vápencovými útesy a ostrůvky k tradičním domečkům mořských cikánů kmene Bajo nebo na opuštěné bílé pláže lemované palmami.
🛏️ resort, 🍴plná penze, 🛥️ 82 km / ± 3 hod.
11

Togiany ⇄ Malenge

Celodenní výlet lodí k dalším ostrovům Togianského souostroví, vesnice Pulau Papan kmene Bajo na moři u ostrova Malenge, jezero s nežahavými medúzami na ostrově Mariona, bílá pláž Karina a nakonec vesnička na ostrůvku Tangkian etnika Bobongko. Cestou tam i zpět šnorchlování na těch nejlepších korálových útesech.
🛏️ resort, 🍴plná penze, 🛥️ ± 60 km / ± 3 hod.
12

Togiany ⇄ Taipi

Polodenní výlet k liduprázdnému ostrůvku Taipi s úžasnou bílou pláží a krásnými korálovými útesy na šnorchlování. Uvidíme mořské želvy?
🛏️ resort, 🍴plná penze, 🛥️ ± 5 km / ± 30 min.
13

Togiany ⇄ Barakuda

Procházka po ostrově Kadidiri na opuštěnou pláž Barakuda – krásné šnorchlování. Cestou prohlídka tradiční výroby palmového cukru. Uvidíme cestou divoké pralesní prase babirusa? Po zbytek dne volný program, fakultativně potápění nebo výlet lodí na šnorchlování.
🛏️ resort, 🍴plná penze, 🚶± 4 km / ± 1 hod.
14

Togiany ➔ Gorontalo

Dopoledne volný program, odpoledne nalodění na trajekt ve Wakai a noční plavba do Gorontala. Nocleh v kajutě na lodi.
🛏️ kajuta lodi, 🍴snídaně, 🛥️ ± 175 km / ± 12 hod.
15

Gorontalo ➔ Tomohon

Brzy ráno připlutí do města Gorontalo, krátký výlet lodí na žraloky velrybí – jedinečný zážitek šnorchlování s těmito až 15 metrů dlouhými něžnými obry. Následně celodenní přejezd autem do horského střediska Tomohon, ubytování v bungalovech v džungli.
🛏️ penzion, 🚙 ± 400 km / ± 9 hod.
16

Tomohon ➔ Tangkoko

Čínský chrám, extrémní tržnice – pečený pes, krysa, kaloň nebo krajta. Kráter sopky Mahawu i sirné jezero mnoha barev Linau, pozoruhodné pohřebiště zdobených sarkofágů waruga (nejstarší z 9. stol.). Odpoledne příjezd do národního parku Tangkoko, ubytování a podvečerní trek do džungle za pozorováním jedinečných endemitických nártounů celebeských, nejmenších primátů na světě.
🛏️ penzion, 🍴snídaně, 🚙 ± 110 km / ± 4 hod., 🚶± 6 km / ± 3 hod.
17

Tangkoko ➔ Bunaken

Brzy ráno další trek do džungle za pozorováním unikátních černých makaků chocholatých, které proslavila vítězná fotografie tzv. „opičí selfie“. Kolem oběda transfer autem do Manada a dále lodí na ostrov Bunaken UNESCO ve stejnojmenném národním parku, ubytování v bungalovech u moře. Odpoledne volný program – šnorchlování na jedinečných korálových stěnách, mořské želvy, procházka lesem po ostrově.
🛏️ resort, 🍴snídaně & večeře,🚶± 6 km / ± 3 hod., 🚙 ± 70 km / ± 1,5 hod.,  🛥️ ± 10 km / ± 30 min.
18

Bunaken ⇄ Siladen

Ráno výlet lodí za delfíny a šnorchlováním u dalších okolních ostrovů – Siladen, Manado Tua apod.
🛏️ resort, 🍴plná penze, 🛥️ ± 20 km / ± 5 hod.
19

Bunaken

Volný program – fakultativně další výlet lodí za šnorchlováním u dalších okolních ostrovů.
🛏️ resort, 🍴plná penze
20

Bunaken ➔ Jakarta

Návrat lodí zpět do Manada. Odlet do Jakarty a večer odlet do ČR.
🍴snídaně, 🛥️ ± 10 km / ± 30 min., 🚙 ± 30 km / ± 1 hod., ✈️ ± 2 500 km / ± 3 hod.
21

Jakarta ➔ Praha

Přílet do Prahy.
✈️ ± 11 000 km / ± 20 hod.

Termíny

pá 23. 8. – čt 12. 9. 2024

pá 23. 5. – čt 12. 6. 2025

Cena zájezdu

78 900 Kč

78 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka Praha ⇄ Jakarta
vnitrostátní letenka Jakarta ➔ Makassar
vnitrostátní letenka Manado ➔ Jakarta
noční lůžkový autobus Makassar ➔ Toraja
9x ubytování v hotelích se snídaní
7x ubytování v resortu s plnou penzí
1x ubytování v kabině (po 4) na trajektu
dopravu auty a loděmi dle programu
služby českého odborného průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vízum (USD 35)
ostatní stravování (cca 200 tis. IDR / den)
vstupy a dary na pohřbu (cca 500 tis. IDR)
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

Jednolůžkový pokoj + 9 900 Kč
Příplatek při menším počtu účastníků na vyžádání.
Výlety na Togianských ostrovech od 300 tis. IDR
Výlety na ostrově Bunaken od 300 tis. IDR
Potápění s přístrojem od 700 tis. IDR / ponor
cestovní pojištění

* 1 000 IDR = cca 1,50 Kč, 1 EUR/USD = cca 16 000 IDR

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji (na trajektu v kabině po 4 osobách).

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům