10 hodin
Délka
Kdykoliv
Termíny
Bali, Amed
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Terasovitá rýžová políčka u Beriny

Královský palác dynastie Karangasem

Tradiční tržnice ve městě Amlapura

Vyhlášená bílá pláž Virgin Beach

Karlíkova továrna na čokoládu s houpačkou

Královský vodní palác Ujung

Tradiční barvení a tkaní látek ikat

Nejvýchodnější cíp Bali – Gili Selang

Tento výlet lze přikoupit k jakémukoliv našemu zájezdu na Bali do našeho českého hotelu Selang Resort nebo i do jiných hotelů v oblasti Amed na východě Bali.

Ujung: vodní palác

Jeden z nejkrásnějších a nejpoklidnějších výletů na východě Bali. Zažijete jak autentický kolorit v královském paláci dynastie Karangasem bez davu turistů. Odpočinete a zaplavete si na krásné bílé pláži Virgin Beach. Pohoupete se na houpačce v palmovém háji na pláži Jasri u Karlíkovy továrny na čokoládu. Projdete se v malebném parku s vodním palácem Ujung. Nakoupíte si čerstvé exotické ovoce na tradiční městské tržnici ve městě Amlapura. Pokocháte se úžasnými výhledy na terasovitá rýžová políčka u vesnice Berina. Budete mít možnost spatřit tradiční výrobu tkaných látek ikat ve vesnici Seraya. A nakonec se dostane až na úplný konec světa (nebo Bali?) na nejvýchodnější cíp Bali u ostrůvku Gili Selang.

UPOZORNĚNÍ: Následující program je pouze doporučený itinerář výletu při ideální dopravní situaci. Bohužel v posledních letech většinou bývá hustý provoz a cesta autem trvá déle. Pořadí jednotlivých zastavení se občas trochu mění dle aktuálních svátků, ceremonií a víkendů. Zároveň lze celý výlet po předchozí domluvě jakkoliv individuálně upravit.

8°°

Amed ➔ Berina

Ráno po snídani odjezd z hotelu (Selang Resort, nebo jiný v oblasti Amed).
🚙 15 km / 30 min.
8³°

Berina

Vyhlídka na úžasné terasy rýžových políček v hluboce zařízlém údolí u vesničky Berina.
📸 10 min., 🚙 10 km / 20 min.
9°°

Puri Agung Karangasem

Krásně nově zrekonstruovaný královský palác dynastie Karangasem z 19. st. Potomci královské rodiny zde stále žijí a máte tak jedinečnou možnost spatřit nejen jak žila, ale jak stále žije královská rodina na Bali. Jiné paláce na Bali už buď nestojí nebo nejsou přístupné veřejnosti. Naštěstí tento palác stále navštěvuje jen cca 1-2 skupinky turistů denně a tak o to
🚶 1 km / 1 hod., 🚙 1 km / 2 min.
10°°

Amlapura

Tradiční městská tržnice s ovocem, zeleninou, jídlem, květinami a dalšími typickými hinduistickými potřebami pro ceremonie v centrum města Amlapura.
🚶🛍️ 30 min. / 500 m, 🚙 9 km / 20 min.
11°°

Virgin Beach

Vyhlášená bílá pláž – koupání pod palmami, relaxace na lehátcích pod slunečníkem a oběd v jednom z místních warungů. Možnost šnorchlování – mořské želvy.
🚶 2x 400 m, 🏖️🍴 3 hod., 🚙 4 km / 15 min.
14³°

Charlie's Chocolate Factory

Manufaktura na výrobu výborné balijské čokolády – tzv. bambusová Karlíkova továrna na čokoládu. Celý komplex je umístěn v krásném palmovém háji s parádní houpačkou mezi palmami přímo u moře na oblázkové pláži Jasri. Zároveň možnost si dát horkou nebo ledovou čokoládu a/nebo kávu. Taktéž zde vyrábí přírodní mýdla s tradičními balisjkými vůněmi.
☕  45 min.,  🚙 5 km / 15 min.
15³°

Ujung

Vodní královský palác z roku 1908 v překrásném udržovaném parku Soeksada Ujung s umělými jezery v klidné oblasti blízko u moře. Krásný výhled z horního altánu na celý komplex s horami Lempuyang a Seraya v pozadí.
🚶 1 km / 1 hod.,  🚙 12 km / 30 min.
17°°

Seraya

Ukázka tradiční výroby tkaných látek ikat. Proces přírodního barvení, spřádání nití apod. Scénická jízda podél východního pobřeží.
📸 20 min.,  🚙 8 km / 20 min.
17³°

Gili Selang

Vyhlídka na nejvýchodnější cíp Bali – ostrůvek Gili Selang a nově postavený maják nad ním. Krásný výhled na zátoku s jukungy (tradičními rybářskými lodičkami) a travnatý kopeček Mencol s posvátným stromem jepun na vrcholu.
📸 5 min.,  🚙 6 km / 15 min.
18°°

Amed

Návrat zpět do hotelu.

Celkem: 🕒 9-11 hod., 🚙 70 km / 2,5 hod., 🚶 3-4 km

Cena výletu

1 200 Kč

Cena výletu zahrnuje

služby česky mluvícího průvodce-řidiče
dopravu autem dle programu
poplatky za parkování
pohonné hmoty
pojištění pro případ úpadku CK

Cena výletu nezahrnuje

vstupy (cca 200.000 IDR)
stravování
osobní výdaje
spropitné řidiči
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Příplatek při pouze 1 účastníku + 1200 Kč
Sleva na dítě do 12 let (při 2 dospělých) – 600 Kč

Podmínky zájezdu

Výlet se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Program výletu lze jakkoliv upravit dle přání zákazníků.

Dokumenty a další informace k výletům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k výletům po Bali
Všeobecné informace k zájezdům

Plovoucí královský vodní palác Ujung