1 den
Délka
Kdykoliv
Termíny
Bali
Destinace
od 2
osob
Amed
Nástup

Terasovitá rýžová políčka u Beriny

Brána do nebes chrámu Lempuyang

Výhled na nejvyšší sopku Bali Agung

Procházka mezi rýžovými políčky v Ababi

Královské vodní zahrady Tirtagangga

Královský palác dynastie Karangasem

Vyhlášená bílá pláž Virgin Beach

Královský vodní palác Ujung

Tradiční barvení a tkaní látek ikat

Nejvýchodnější cíp Bali – Gili Selang

Tento výlet lze přikoupit k jakémukoliv našemu zájezdu na Bali do našeho českého hotelu Selang Resort nebo i do jiných hotelů v oblasti Amed na východě Bali.

Karangasem: východní klenot Bali

Celodenní výlet za tím nejlepším na východě Bali. Vystoupáte po dračích schodech až k tzv. bráně do nebes jednoho z nejposvátnějších a nejstarších chrámu na Bali – Pura Lempuyang Luhur. s úžasným výhledem na sopku Agung, nejvyšší vrchol Bali (3033m). Projdete se mezi terasovitými rýžovými políčky u Ababi. Odpočinete si v nádherném parku královských vodních zahrad a posvátných pramenů Tirta Gangga. Zažijete jak autentický kolorit v královském paláci dynastie Karangasem bez davu turistů. Odpočinete a zaplavete si na krásné bílé pláži Virgin Beach. Projdete se v malebném parku s vodním palácem Ujung. Budete mít možnost spatřit tradiční výrobu tkaných látek ikat ve vesnici Seraya. A nakonec se dostane až na úplný konec světa (nebo Bali?) na nejvýchodnější cíp Bali u ostrůvku Gili Selang.

UPOZORNĚNÍ: Následující program je pouze doporučený itinerář výletu při ideální dopravní situaci. Bohužel v posledních letech většinou bývá hustý provoz a cesta autem trvá déle. Pořadí jednotlivých zastavení se občas trochu mění dle aktuálních svátků, ceremonií a víkendů. Zároveň lze celý výlet po předchozí domluvě jakkoliv individuálně upravit.

8°°

Amed ➔ Berina

Ráno po snídani odjezd z hotelu (Selang Resort, nebo jiný v oblasti Amed na východě Bali).
🚙 15 km / 30 min.
8³°

Berina

Vyhlídka na úžasné terasy rýžových políček v hluboce zařízlém údolí u vesničky Berina.
📸 10 min.

 

Přejezd na parkoviště pod chrámem Lempuyang a přesednutí na kyvadlovou dopravu (minibus, 50 tis. IDR), který Vás vyveze nahoru až k chrámu.
🚙 2 km / 10 min., 🚌 2x 2 km / 2x 5 min.

9°°

Lempuyang

Brána do nebes hinduistického chrámu Lempuyang s úžasným výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali. Chrám patří mezi nejstarší na Bali a je jedním z devíti směrových (nejposvátnějších) chrámů na Bali. Chrámu se také přezdívalo „bílý chrám“, protože je vytesaný z bílého kamene, a nebo také „dračí chrám“, díky drakům Naga, kteří lemují trojité schodiště do chrámu. Bohužel v současné době (od roku 2019) je chrám zahlcený davy turistů, kteří zde čekají až 4 hodiny na fotku v bráně. Ale i tak zde lze udělat pěkné fotografie. Na halvní nádvoří chrámu je nyní úrp turisty vstup zakázán, ale lze tam alespoň nahlédnout přes boční branku. Chrám je postavený v nadmořské výšce 650 metrů na úpatí hory Lempuyang (1058 m.n.m.) – fakultativně možnost výstupu na vrchol po 1700 schodech (Více info o výstupu na kopec Lempuyang).
🚶 800 m / 1 hod.

 

🚙 9 km / 20 min.

10³°

Ababi

Krásný výhled na terasy rýžových políček v údolí pod horami Lempuyang a Seraya u vesnice Ababi. Volitelně možnost procházky mezi rýžovými políčky nebo vstup do komplexu Maha Gangga Valley mezi rýžovými políčky, kde je možné se pohoupat na velké houpačce nad údolím s malým vodopádem.
📸 10 min., (🚶 800 m / 20 min.)

 

🚙 500 m / 1 min.,

11°°

Tirtagangga

Královské vodní zahrady a lázně Tirta Gangga s fontánami, bazénky a hinduistickými sochami, mezi kterými lze chodit po stupíncích v jezírku. Celý komplex je zasazen do nádherného tropického parku. V jezírcích jsou ohromní oranžoví koi kapři, které je možné nakrmit. V překladu název zahrad znamená „pramen Gangy“, posvátné hinduistické řeky. Místní posvátný pramen se nachází v malém chrámu pod majestátním stromem fíkus. Volitelně možnost koupání v koupališti s osvěžující pramenitou vodou (23°C) a malebnými hinduistickými chrliči. Před areálem se nachází několik obchůdků nabízející pěkné tradiční balijské dřevořezby a jiné suvenýry.
🚶 500 m / 1 hod. (🏊 možnost koupání)

 

🚙 5 km / 10 min.

12°°

Puri Agung Karangasem

Krásně nově zrekonstruovaný královský palác dynastie Karangasem z 19. st. Potomci královské rodiny zde stále žijí a máte tak jedinečnou možnost spatřit nejen jak žila, ale jak stále žije královská rodina na Bali. Jiné paláce na Bali už buď nestojí nebo nejsou přístupné veřejnosti. Naštěstí tento palác stále navštěvuje jen cca 1-2 skupinky turistů denně a tak atmosféra tohoto místa je o to více autentická. Volitelně je možné navštívit i druhý královský palác Puri Gede Karangasem naproti přes ulici. V areálu tohoto paláce se nachází krásné chrámové brány z červených cihel na svěže zelené trávě.
🚶 1 km / 1 hod.

 

🚙 1 km / 2 min.

13³°

Virgin Beach

Vyhlášená bílá pláž – koupání pod palmami, relaxace na lehátcích pod slunečníkem a oběd v jednom z místních warungů. Možnost šnorchlování – mořské želvy.
🚶 2x 400 m, 🏖️🍴 1,5 hod.

 

🚙 8 km / 15 min.

15³°

Ujung

Vodní královský palác z roku 1908 v překrásném udržovaném parku Soeksada Ujung s umělými jezery v klidné oblasti blízko u moře. Krásný výhled z horního altánu na celý komplex s horami Lempuyang a Seraya v pozadí.
🚶 1 km / 1 hod.,

 

🚙 12 km / 30 min.

17°°

Seraya

Ukázka tradiční výroby tkaných látek ikat. Proces přírodního barvení, spřádání nití apod. Scénická jízda podél východního pobřeží.
📸 20 min.

 

🚙 8 km / 20 min.

17³°

Gili Selang

Vyhlídka na nejvýchodnější cíp Bali – ostrůvek Gili Selang a nově postavený maják nad ním. Krásný výhled na zátoku s jukungy (tradičními rybářskými lodičkami) a travnatý kopeček Mencol s posvátným stromem jepun na vrcholu.
📸 5 min.

 

🚙 6 km / 15 min.

18°°

Amed

Návrat zpět do hotelu.

 

Celkem: 🕒 9-11 hod., 🚙 80 km / 3 hod., 🚶 4-5 km

Cena výletu

1 200 Kč

Cena výletu zahrnuje

služby česky mluvícího průvodce-řidiče
dopravu autem dle programu
poplatky za parkování
pohonné hmoty
pojištění pro případ úpadku CK

Cena výletu nezahrnuje

vstupy (cca 300.000 IDR)
ostatní stravování
osobní výdaje
spropitné
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Příplatek při pouze 1 účastníku + 1200 Kč
Sleva na dítě do 12 let (při 2 dospělých) – 600 Kč

Podmínky zájezdu

Výlet se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Program výletu lze kdykoliv změnit dle přání zákazníků.

Dokumenty a další informace k výletům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k výletům po Bali
Všeobecné informace k zájezdům