3 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva, Bali
Destinace
od 4
osob
Bali
Nástup

Kaskády vodopádů Git-git

Ikonický hinduistický chrám v jezeře Bratan

Barevný trh s kořením a exotickým ovocem v Bedugul

Horská jezera Buyan a Tamblingan v tropické džungli

Jelení ostrov Menjangan – šnorchlování

Sirná sopka Ijen s unikátní těžbou síry

Tropický horský prales se stromovými velikány a hulmany

Termální sirné lázně Banjar v květinové zahradě

Buddhistický komplex Brahmavihara-arama

Bali a Jáva se sopkou Kawah Ijen

Kawah Ijen – třídenní zájezd z Bali s ubytováním v Lovině (centrum turistiky na severozápadě Bali) a na Jávě je ideálním prodloužením poznávacího zájezdu na Bali. Ostrov Menjangan v NP Bali Barat ukrývá v okolních vodách bohatství barevných korálů pro šnorchlování a nabízí ty nejlepší terény i pro potápěče. Návštěva kráteru činné sopky s unikátní těžbou síry je životním zážitkem pro každého.

Bedugul

Kaskáda vodopádů cestou k okraji kráterového komplexu. Git Git III. je nejméně navštěvovaný zástupy turistů. Pod vyšším vodopádem vpravo možnost příjemné koupele. Po přejezdu okraje kráteru zastávka s výhledem na jezero Tamblingan a plantáže zeleniny. Focení a dle zájmu krmení – kamarádských opiček – makaků jávských.

Pura Ulun Danu Bratan Jeden z nejfotografovanějších chrámů na Bali je současně jeden z nejvýznamnějších. Je zasvěcen bohyni vod Dewi Sri, která sídlí v jezeře. V zahradách chrámového komplexu najdete i odkaz na budhisticku minulost nábožensky významného místa.

Botanická zahrada. Areálem rozlehlé zahrady, které přechází v horský prales se projíždí autem. Navštívíme půvabný hinduistický chrám u posvátného pramenu pod klenbou pralesních velikánů. Stromové kapradiny, obří araukárie, kolekce orchidejí, pralesní stromoví velikáni. Seznámíte se s rozsáhlou druhovou kolekcí bambusů. Cestou zpět nebo ještě před (podle počasí a dalších okolností) návštěna barevné místní tržnice.

Relaxace v lázních v Banjaru. Hráškově zelená termální voda je pozůstatkem sopečné činnosti. Příměsi železa a síry působí blahodárně na nemoci kůže i pohybového ústrojí.

Brahmavihara Arama. Západ slunce na jedinné budhistické stupě na Bali. Romantické posvátné místo s pečlivě udržovanými zahradami.

Lovina

Přenocování v Lovině, turistickém centru severozápadního pobřeží Bali.

Menjangan

Agung Pulaki – jeden z devíti směrových (západní) a nejsvětějších chrámů na Bali u moře. Dejte pozor na dotěrné opičky makaky.

 Bali Barat – národní park rozléhající se na západě ostrova Bali. Od hor s deštnými pralesy přes vyprahlé nížiny savanového typu až po mangrovové porosty u moře. Občerstvení u warungu u přístavu během vyřízování povolení a domluvení lodi pro plavbu na ostrov Menjangan. Nalodění z mola na dřevěnou loď se střechou, která bude po následující 4 hodiny pro Vás plovoucí základnou.

Menjangan – „jelení ostrov“ je součástí národního parku Bali Barat hlavně díky svým neporušeným nádherným korálovým útesům; šnorchlování.

Gili Kencana – nejstarší chrám na Bali z 9. století na ostrově Menjangan

Čínský chrám – jediný čínský chrám na území Bali se nachází také na ostrůvku Menjangan

Kawah Ijen

Ubytování v Ketapanu na Jávě  nedaleko od přístavu v blízkosti města Banyuwangi. Noční přejezd na parkoviště pod kráterem sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry. 3 kilometrový trek k okraji kráteru. Cestou potkáte nosiče s koši síry na bambusové tyči. zastávka u vážírny – kolik unesou siláci, kteří sami váží kolem 50 kg? Zaznamenali jsme rekord 134 kg. Po návratu odjezd horským tropickým pralesem a dále plantážemi kávovníků a hřebíčkovce ke trajektu a odjezd na Bali.

1. den: Bedugul

7³°

Amed ➔ Singaraja

Ráno po snídani odjezd z hotelu (Selang Resort, nebo jiný v oblasti Amed).
🚙 85 km / 1:45 hod.
9³°

Singaraja

Ohromná socha okřídleného lva Singa Amara Raja ve městě Singaraja v parku Bung Karno se sochou prvního indonéského prezidenta Soekarno.
🚶 400m / 15 min.,  🚙 12 km / 25 min.
10°°

Gitgit

Procházka ke 40 metrů vysokému vodopádu po chodníku skrze bujné tropickou vegetaci, políčka s rýží, kávou, hřebíčkem, kakaem, ananasem a dalšími plodinami. Možnost osvěžení se pod „přírodní sprchou“.
🚶 2 km / 1 hod., 🚙 15 km / 30 min.,
11³°

Bedugul

Makakové – tlupy opic (makaků) ve Wanagiri čekající na pamlsek na okraji staré kaldery sopky Bedugul v nadmořské výšce 1400 metrů • možnost krmení opic ve volné přírodě • buráky či banány pro opičky či vlastní občerstvení koupíte všude kolem
📸 15 min., 🚙 5 km / 10 min.
12°°

Pura Ulun Danu Bratan

Vyhlášený chrám na jezeře Beratan ze 17. st., který patří mezi jedny z nejkrásnějších na Bali. Je zasvěcený bohyni vodstva Sri. Chrám se nachází v krásném udržovaném parku se spoustou květin včetně orchideí. Fotogenické panorama na jezero s horami Catur (2096m) v pozadí. Zároveň je v areálu i buddhistická stúpa též ze 17.st.
🚶 1 km / 50 min., 🚙 1 km / 2 min.
13°°

oběd

Oběd formou bufetu „sněz vše co můžeš“ v restauraci s výhledem na jezero Beratan.
🍴 45 min., 🚙 4 km / 10 min.
14°°

Kebun Raya Eka Karya Bali

Rozsáhlá botanická zahrada založená v roce 1959 (první v Indonésii) • nadmořská výška 1250 – 1400 metrů • rozloha 155 hektarů • 1500 druhů rostlin • orchideárium a kaktusárium • zábavný stromový park • tropický deštný prales
🚶 2 km / 1 hod.,  🚙 1 km / 2 min.
15°°

Candi Kuning

Pestrobarevná tržnice v městečku Candi Kuning – celoroční velmi pestrá nabídka známého i neznámého ovoce, koření, květin a všelijakých různých jiných a nikde jinde se nevyskytujících plodin. Zároveň možnost levného nákupu tradičních balijských suvenýrů.
🛍️ 30 min.,  🚙 10 km / 25 min.
16°°

Buyan & Tamblingan

Vyhlídka z okraje kladery na jezera Buyan a Tamblingan a hory Tapak (1909m), Pohen (2069) Lesong (1865m) Sanghyang (2087m) a Batukaru (2276m, 2. nejvyšší na Bali) v přírodním parku TWA Danau Buyan – Danau Tamblingan, Vše porostlé hustou tropickou džunglí. Dramatický sjezd z hor mezi plantážemi hortenzií, mandarinek a hřebíčku zpět na severní pobřeží Bali přes město Seririt.
☕ 15 min.,  🚙 60 km / 1,5 hod.
17³°

Pulaki

Zastávka na západ slunce u moře u chrámu Agung Pulaki, jeden z devíti směrových (západní) a nejposvátnějších chrámů na Bali. Dejte pozor na dotěrné opičky makaky.
📸 20 min., 🚙 13 km / 25 min.,
18³°

Banyuwedang

Příjezd do vesnice Banyuwedang, ubytování v místním penzionu a večeře ve vlastní režii v některé místní restauraci.

.

Celkem: 🚙 205 km / 6 hod., 🚶 4-6 km

2. den: Menjangan

8°°

Banyuwedang ➔ Menjangan

Ráno po snídani krátký přejezd z ubytování do přístavu a nalodění se z mola na dřevěnou loď se střechou, která bude po následující 4 hodiny pro Vás plovoucí základnou.
🚙 2 km / 5 min., 🛥️ 10 km / 30 min.
8³°

Menjangan

Bali Barat – národní park rozléhající se na západě ostrova Bali. Od hor s deštnými pralesy přes vyprahlé nížiny savanového typu až po mangrovové porosty u moře. Menjangan – „jelení ostrov“ je součástí národního parku Bali Barat hlavně díky svým neporušeným nádherným korálovým útesům; šnorchlování. Gili Kencana – nejstarší chrám na Bali z 9. století na ostrově Menjangan. Při troše štěstí uvidíte jeleny koupající se v moři nebo odpočívající ve stínu u chrámu. Skvělé šnorchlování na barevných korálových útesech. Procházka po k jednomu z nejstarších chrámů na Bali Gili Kencana. Obří socha Ganéši a další chrámové stavby včetně barevného čínského.
🚶 2 km / 45 min., 🤿2x 1 hod., 🍴 30 min., 🛥️ 10 km / 30 min., 🚙 2 km / 5 min.,
12³°

Banyuwedang ➔ Gilimanuk

Kolem oběda návrat do ubytování, sprcha a postupný návrat zpět do Amedu.
🚙 20 km / 30 min.
12³°

Gilimanuk ➔ Ketapang

Kolem oběda návrat do ubytování, sprcha a postupný návrat zpět do Amedu.
🛥️ 5 km / 1 hod.
12³°

Ketapang ➔ Licin

Kolem oběda návrat do ubytování, sprcha a postupný návrat zpět do Amedu.
🚙 30 km / 1 hod.
18³°

Licin

Příjezd do vesnice Banyuwedang, ubytování v místním penzionu a večeře ve vlastní režii v některé místní restauraci.

.

Celkem: 🚙 50 km / 1,5 hod., 🚶 2 km

3. den: Ijen

3°°

Licin ➔ Ijen

Ráno po snídani krátký přejezd z ubytování do přístavu a nalodění se z mola na dřevěnou loď se střechou, která bude po následující 4 hodiny pro Vás plovoucí základnou.
🚙 2 km / 5 min.
3³°

Ijen

a parkoviště pod kráterem sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry. 3 kilometrový trek k okraji kráteru. Cestou potkáte nosiče s koši síry na bambusové tyči. zastávka u vážírny – kolik unesou siláci, kteří sami váží kolem 50 kg? Zaznamenali jsme rekord 134 kg.
9°°

Ijen ➔ Bali

Po návratu sjezd horským tropickým pralesem zpět do Licinu a dále plantážemi kávovníků a hřebíčkovce ke trajektu a odjezd na Bali.
🚙 70 km / 3 hod., 🛥️ 10 km / 30 min.
14³°

Banjar

Koupel v termálních lázních Banjar pod klenbou tropické džungle.
♨️🏊 1 hod.,  🚙 5 km / 10 min.
16°°

Brahma-asrama Vihara

Největší buddhistický komplex Brahma-asrama Vihara se stúpou tvarem napodobující Borobudur (největší bud. chrám na světě nacházející se na Jávě).
🚶 500m / 1 hod.,  🚙 15 km / 30 min.
17³°

Buleleng

Starý přístav ve městě Singaraja, které se dříve jmenovalo Buleleng v koloniální minulosti hlavním městem ostrova Bali. Dnes zde zůstal akorát historický most a bývalá celní budova, která dnes slouží jako muzeum souostroví Malé Sundy Soenda Ketjil. Nejstarší budovou na nábřeží (a v celém městě) je nejstarší čínský chrám na Bali Ling Gwan Kiong z roku 1820 s posvátnými želvami.
🚶 200m / 20 min.,  🚙 80 km / 1,5 hod.
19³°

Amed

Večer příjezd zpět do hotelu v Amedu.

.

Celkem: 🚙 180 km / 7 hod., 🛥️5 km / 1 hod., 🚶 8 km

Termíny & Ceny

3 dny

2-3 osoby

7 200 Kč

4 a více osob

4 300 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

dopravu autem dle programu
služby česky mluvícího průvodce
ubytování v penzionech se snídaní
výlet lodí na ostrov Menjangan
trajekt na Jávu a zpět na Bali
průvodce na sopku Ijen
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy cca 400 tis. IDR
zapůjčení výbavy na šnorchlování
zapůjčení svítilny a plynové masky (nepovinné)
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Příplatek pro pouze 1 účastníka + 7 200 Kč
Jednolůžkový pokoj + 1 000 Kč
Sleva pro třetí osobu na přistýlce – 400 Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům