15 dní
Délka
únor, březen, červenec, Listopad
Termíny
Papua, Indonésie
Destinace
8-12
osob
★☆☆
Komfort

Raja Ampat tropický ráj na konci světa

Nejbohatší podmořský život na světě! (manty, žraloci, želvy, barakudy, korálové útesy)

Srdce tzv. „korálového trojúhelníku

Scenérie vápencových homolí v moři

Bílé pláže lemované palmami bez turistů

Barevní papoušci, zoborožci i vzácné rajky

Ubytování v chatkách z palmových listů v moři

Grilované denně čerstvé ryby v plné penzi

Raja Ampat – ztracený ráj? 

Exkluzivní poznávací zájezd za objevováním ráje na konci světa u ostrova Papua. Zájezd do Raja Ampat na Papue pořádáme jako první CK  v ČR. Dosud jen velice složitě dostupné ostrovy světově unikátního soustroví . Poslední ráj na konci světa odkrývá svá tajemství.

 

Unikátní ptactvo

Ptáci ráje „rajky“, neskutečně barevné peří, lirovité i jiné tvary ocasních per. Nesmyslně složité zásnubní tance, které se samečci učí několik let. „Čtyři králové“ … tak nějak zní překlad domorodého názvu Raja Ampat – soustroví se 4mi hlavními ostrovy.

Podvodní svět

soustroví je součástí „Zlatého korálového trojůhelníku“ – světově druhově nejbohatšího mořského ekosystému. Žije zde 1508 druhů útesových (korálových) ryb, 537 druhů tvrdých korálů, což je 96% druhů žijících v Indonésii a 75% z celkového počtu světově popsaných korálů. Žije zde 699 druhů měkkýšů, kde nahožábří plži, hrající mnoha barvami a tvary jsou opravdovými třešničkami na dortu zvaném Raja Ampat někdy také královský klenot. Raja Ampat na wikipedii.

Potápění

Kri

V okolí ostrova  je celá řada jedinečných potápěčských lokalit nejvyšší světové úrovně. Na ponory se jezdí rychlým člunem a přibližně do 30 min. Hned při našem prvním ponoru na „house reefu“ přímo před domem kolem nás proplouvali černoploutví i běloploutví žraloci téměř celý ponor. Při náročnějších ponorech v proudech velká rotující hejna barakud, tuňáků, napoleoni netopýrníci a další žraloci. Vše s kulisami neporušeného korálového reefu.

Arborek

U ostrova  hned u přístavního mola velké hejno přátelských netopýrníků a další hejna ryb. Na pilířích řada nahožábrých plžů. Skutečně obrovské zévy již od 2 m hloubky. Krásně barevní žralůčci indonéští jen ve 2metrech i pro šnorchlaře.

Famské ostrovy Pianemo

Bohaté korálové útesy, hejna ryb, žraloci kobercoví (wobedong), žraloci vouskatí, napoleoni, ploskozubci…

Wayag

Absolutní TOP celého zájezdu na Raja Ampat – laguna Wayag uprostřed oceánu.

1

Praha ➔ Jakarta

Let z Prahy do Jakarty linkovým letem
2

Jakarta ➔ Sorong

Po příletu ubytování a odpočinek v letištním hotelu před odletem do Sorongu
3

Sorong ➔ Waisai ➔ Kri

V noci či brzy ráno let do Sorongu, nejzápadnějšího města ostrova Papua. Ráno přílet do Sorongu a setkání se s českým průvodcem, krátký přejezd autem do přístavu přeplavba rychlou lodí (cca 2 hod.)  do Waisai, hlavního města souostroví Raja Ampat na ostrově Waigeo. Dále rychlým člunem (1 hod.) již na rajský ostrov Kri. Ubytování přímo na bílé pláži obklopené tropickým deštným pralesem. První společný oběd a dále po 9 dní stravování formou plné penze (voda, káva, čaj po celý den, ke snídani palačinky nebo bábovka a k obědu a večeři VŽDY ryba, zelenina a rýže. Ubytování v jednoduchých, romantických, domečcích z palmových listů na kůlech přímo nad mořem pouze s matrací na dřevěné podlaze a jednou žárovku a zásuvkou pod střechou. Odpoledne volný program.
4

Ostrov Kri

Odpočinkový „aklimatizační“ den – volný program: Koupání a šnorchlování přímo před chatkou na korálovém útesu s nejbohatším podmořským životem na světě. Procházka po bílé pláži pod klenbou kokosových palem. Pozorování unikátního ptactva – barevní papoušci lori, větší eklektus, bílí kakaduové, mořští orli, ledňáčci i zoborožci. Možnost přístrojového potápění jak pro certifikované potápěče (lepší objednat předem), tak i pro začátečníky – zkušební ponory pod vedením českého instruktora.
5

Ostrovy Gam & Arborek

Brzy ráno (kolem 5:00) výlet lodí (30 min.) na protější ostrov Gam do vsi Sawinggrai. Setkání s místním průvodce a nenáročná procházka (cca 1,5 km) probouzející se džunglí. Pozorování zásnubních tanců ptáků ráje – rajek – vysoko v korunách stromů při vchodu slunce (doporučujeme vzít si dalekohled). Po snídani v přístřešku na mole ve vesnici nad korálovým útesem krátký přejezd na známou lokalitu Manta Sandy, kde je nejvyšší pravděpodobnost spatřit majestátní rejnoky manta – životní zážitek – šnorchlování s těmito ladnými obry. Nakonec opět krátký přejezd k plážovému ostrůvku Arborek – prohlídka vesničky a šnorchlování v polévce ryb pod molem. Návrat zpět do ubytování na oběd a po zbytek dne volný program. Nebo fakultativně možné prodloužení výletu o zátoku Besir na ostrově Gam malebnými ostrůvky a zátokami, kde je možné spatřit kaloně v jeskyni ve skále nad mořem, hejna medúz v tajné zátoce a nakonec hejna mladých barakud v klidné zátoce s malou pláží.
6

Ostrovy Ransiwor & Mansuar

Přebrodíme se po písečných mělčinách při odlivu mezi ostrovy Kri, RansiworMansuar se žraloky pod nohami až do vesnice Yenbuba? Prohlídka mangrovových porostů, vesnice, možnost nákupu sušenek apod. v kiosku a nakonec parádní šnorchlování v „rybí polévce” pod molem u vesnice.
7

Vyhlídka na Kri

Brzy ráno výšlap (cca 1,5 km / 1 hod. / 120 m n.m.) skrze  džungli za zvuků probouzejících se ptáků na krásnou vyhlídku na kopci přímo za ubytováním. Po zbytek dne opět volný program – šnorchlování, potápění, koupání nebo odpočinek na pláži. Fakultativně možné výlety lodí na další šnorchlovací lokality a do vesniček na dalších okolních ostrovech.
8

Piaynemo & Rufas

Celodenní výlet větší rychlou lodí (pronajatá na následujících 5 dní) do Famského souostroví (plavba cca 1,5 hod.). Na začátek zastávka na šnorchlování na vyhlášené lokalitě Melissa’s Garden (podmořský útes) nebo Fam Wall (korálová stěna) u ostrova Keruo. Dále krátké popoplutí do malé soukromé laguny s mláďaty žraloků na ostrově Rufas s úžasným šnorchlováním. Uvidíme kapustňáka? Oběd, malá vyhlídka na lagunu a ostrůvky, relax na pláži a opět krátký přesun. Odpoledne to nejlepší – magická azurová laguna ostrova Piaynemo: dechberoucí výhledy na vápencové mogoty (homolovité ostrůvky v zátoce) – nenáročný výstup po moderních dřevěných schodech. Dále pak ještě další 2 zbrusu nové vyhlídky Dore Karui a Telaga Bintang na tzv. mantí a hvězdné zátoky. Nakonec relax a koupání na malé lehce růžové pláži Sasu Karures mezi pitoreskními útesy…
9

Kri ➔ Selpele

Po snídani přesun lodí na nejseverozápadnější cíp ostrova Waigeo do Selpele. Po cestě zastávky na šnorchlování u ostrova Tanjung Putus, prehistorické skalní malby a malebná laguna ostrova Pef a nakonec šnorchlování na romantickém plážovém ostrůvku Manggaku. Ubytování v chatkách na soukromé pláži. Po obědě volný program – šnorchlování, procházka po pláži do tajuplného mangrovového a mrtvého lesa s bažinou.
10

Wayag

Celodenní výlet lodí na nejznámější souostroví Raja Ampat – laguna Wayag – to NEJ z Indonésie. Výstupy na po ostrých, strmých, vápencových skalách na celkem 2 různé vyhlídky. Neuvěřitelné dílo přírody – desítky homolí vápencových ostrůvků porostlých bujnou tropickou vegetací obklopených azurovou vodou. Oběd a relax na panenské pláži pod vyhlídkou. Odpoledne šnorchlování na bohatých korálových útesech a nakonec koupání se žraloky… To vše jen kousek od konce světa…
11

Selpele & Wufus

Dopoledne výlet lodí do nedaleké (10 min.) vesničky Selpele za kopcem, prohlídka pravěkých maleb na útesu nad mořem, návštěva australské perlové farmy (dle zájmu; možnost nákupu perel – ceny od 100 do 40.000 USD), šnorchlování a relax na dalších skvělých lokalitách na osamocených ostrůvcích s plážemi. Návrat do ubytování na oběd a odpoledne opět výlet lodí na blízké (10 min.) ostrůvky Wufus s krásnými plážemi a korálovými útesy – šnorchlování a relax.
12

Selpele ➔ Waisai

Poslední snídaně (v rámci plné penze) a postupný návrat do přístavu Waisai. Cestou zastávka v úzkém průlivu Kabui mezi ostrovy Waigeo a Gam s dramatickými proudy – pro odvážné možnost šnorchlování a setkání se s velkými hejny ryb. Vyhlídka z útesu Puncak Manyafun na desítky ostrůvků v zítoce Kabui a na známou skálu Batu Pencil ve tvaru nože. Dále zastávky na šnorchlování a relax na plážích na ostrovech – Urai, Friwen (možnost oběda) a Mios Kun (ohromní kaloni v korunách stromů). Navečer připlutí do Waisai, hlavního města Raja Ampat, ubytování v normálním hotelu s klimatizací. Večer volný program ve městě – tržnice, večeře, nákupy, …
13

Waisai ➔ Sorong

Snídaně v hotelu a dopoledne volný program – prohlídka tžnice s ovocem, zeleninou, rybami apod., nákup suvenýrů v obchodech, procházka parkem podél moře. Fakultativně možné krátké výlety buď autem k vodopádům Sorido a Warengkris a do vesnice Warsambin v zátoce Mayalibit a nebo autem a lodičkou ke křišťálově čisté řece s modrou tůní Kali Biru uprostřed husté džungle. Po obědě přesun velkou rychlou lodí zpět do Sorongu, ubytování v hotelu u letiště a podvečer volný program.
14

Sorong ➔ Jakarta

Ráno nebo dopoledne odlet do Jakarty (již bez průvodce) a následně noční let do Evropy.
15

Jakarta ➔ Praha

Přílet do Prahy.
Termín Cena Poznámka
 4. 11. – 18. 11. 2019 63 700 Kč uzavřeno Poptat zájezd
15. 11. – 29. 11. 2019 63 700 Kč uzavřeno Poptat zájezd
26. 11. – 10. 12. 2019 63 700 Kč uzavřeno Poptat zájezd
8. – 22. 2. 2020 64 900 Kč uzavřeno Poptat zájezd
19.2. – 4.3. 2020 66 900 Kč        64 900 Kč nový termín Poptat zájezd
1. – 15. 3. 2020 66 900 Kč       64 900 Kč nový termín Poptat zájezd
13. – 27. 11. 2020 66 900 Kč       64 900 Kč nový termín Poptat zájezd
24.11 – 8. 12. 2020 66 900 Kč       64 900 Kč nový termín Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

mezinárodní letenka z Prahy do Jakarty a zpět
vnitrostátní letenka z Jakarty do Sorongu
vnitrostátní letenka ze Sorongu do Jakarty
9x ubytování v chatce z palmových listů
9x plná penze (1. oběd, poslední snídaně)
dopravu a výlety lodí dle programu
místní vstupy (kromě vstupu do NP)
2x ubytování v hotelech se snídaní ve Waisai a Sorongu
1x ubytování v hotelu u letiště v Jakartě na cestě tam
transfery ve Waisasi a Sorongu (letiště, přístav, hotel)
služby českého průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy do NP a na rajky (cca € 120)
ostatní stravování (cca 2 dny)
zapůjčení vybavení na šnorchlování
vše ostatní, co není v „cena zahrnuje“
náklady způsobené tzv. „vyšší mocí“ (počasí)
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +4 200 Kč
zájezd pouze při 4 osobách na vyžádání
ponor s přístrojem včetně výstroje (pro certifikované potápěče) od € 45
zkušební ponor s přístrojem s českým instruktorem (pro nepotápěče) od € 75

Podmínky zájezdu

Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům

Tour Reviews

23.11.2018

Zdeňka Dušková: Cestuji s přáteli po celém světě,v říjnu jsme strávili dva týdny s Jirkou Hruškou jr. na Raja Ampat a byli jsme všichni nadšeni! Všechno klapalo a máme nádherné zážitky!Úžasná destinace 😍👍DOPORUČUJI!

23.11.2018

Ahoj Jirko, jen chci pozdravit a poděkovat. Zájezd na Raja Ampat byl krásnej zážitek, všichni jsou nadšený, vše klapalo a Jirka byl moc fajn. Určitě budem všude chválit a doporučovat.

Leave a Review


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/152626/virtual/www/wp-content/plugins/yikes-inc-easy-mailchimp-extender/public/classes/checkbox-integrations.php on line 118

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..