17 dní
Délka
únor, Listopad
Termíny
Papua, Indonésie
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Potápění v tropickém ráji na konci světa

Podmořský svět – manty, žraloci, želvy

Neporušené korálové útesy s raritami makra

Žraloci kobercoví (wobedong) a vouskatí

Žraloci černoplouví, běloplouví … 

Bílé pláže lemované palmami bez turistů

Domečky z palmových listů v moři

Žralůčci pod nohama na mělčinách

Piaynemo a Wayag unikátní souostroví

Potápění na Raja Ampat = potápění v ráji 

Exkluzivní zájezd pro potápěče za objevováním posledního podmořského ráje na konci světa u Papuy. Zájezd do Raja Ampat na Papue pořádáme jako první CK  v ČR. Dosud jen velice složitě dostupné ostrovy světově unikátního soustroví . Poslední ráj na konci světa odkrývá svá tajemství.

 

Podvodní svět

soustroví je součástí „Zlatého korálového trojůhelníku“ – světově druhově nejbohatšího mořského ekosystému. Žije zde 1508 druhů útesových (korálových) ryb, 537 druhů tvrdých korálů, což je 96% druhů žijících v Indonésii a 75% z celkového počtu světově popsaných korálů. Žije zde 699 druhů měkkýšů, kde nahožábří plži, hrající mnoha barvami a tvary jsou opravdovými třešničkami na dortu zvaném Raja Ampat někdy také královský klenot. Raja Ampat na wikipedii.

Potápění

Kri

V okolí ostrova  je celá řada jedinečných potápěčských lokalit nejvyšší světové úrovně. Na ponory se jezdí rychlým člunem a přibližně do 30 min. Hned při našem prvním ponoru na „house reefu“ přímo před domem kolem nás proplouvali černoploutví i běloploutví žraloci téměř celý ponor. Při náročnějších ponorech v proudech velká rotující hejna barakud, tuňáků, napoleoni netopýrníci a další žraloci. Vše s kulisami neporušeného korálového reefu.

Arborek

U ostrova  hned u přístavního mola velké hejno přátelských netopýrníků a další hejna ryb. Na pilířích řada nahožábrých plžů. Skutečně obrovské zévy již od 2 m hloubky. Krásně barevní žralůčci indonéští jen ve 2metrech i pro šnorchlaře.

Famské ostrovy Pianemo

Bohaté korálové útesy, hejna ryb, žraloci kobercoví (wobedong), žraloci vouskatí, napoleoni, ploskozubci…

Unikátní ptactvo

Ptáci ráje „rajky“, neskutečně barevné peří, lirovité i jiné tvary ocasních per. Nesmyslně složité zásnubní tance, které se samečci učí několik let. „Čtyři králové“ … tak nějak zní překlad domorodého názvu Raja Ampat – soustroví se 4mi hlavními ostrovy.

1

Praha ➔ Jakarta

Let z Prahy do Jakarty linkovým letem.
2

Jakarta ➔ Sorong

Po příletu do Jakarty, pokud nenavazuje let, transfer do hotelu u letiště a ubytování. O půlnoci vnitrostátní přelet na Papuu. V případě dopoledního příletu do Jakarty fakultativně možný výlet do města (bez průvodce).
3

Sorong ➔ Kri

Ráno po příletu do Sorongu, nejzápadnějšího města ostrova Nová Guinea (nebo také Papua), setkání se s českým průvodcem. Krátký přejezd autem do přístavu a přeplavba velkou rychlou lodí (2 hod.) do Waisai, hlavního města souostroví Raja Ampat na ostrově Waigeo. Dále malou lodí (1 hod.) již na rajský ostrov Kri. Ubytování přímo na bílé pláži obklopené tropickým deštným pralesem. První společný oběd a dále po 10 dní stravování formou plné penze (voda, káva a čaj po celý den; ke snídani palačinky, smažené banány nebo bábovka a k obědu a večeři ryba nebo kuře, zelenina, tofu a rýže. Ubytování v jednoduchých, romantických, domečcích z palmových listů přímo u pláže pouze s postelí, terasou a vlastní jednoduchou koupelnou. Odpoledne volný program již možný kontrolní ponor (check dive) a seznámení se s programem a organizací ponorů.
4-13

Kri: potápění

Potápění na nejlepších světových lokalitách. Hejna promenujících se barakud i proplouvající žraloci (nejméně 3 druhy) na driftových ponorech. Většinou dopoledne výjezd lodí na 2 ponory v okolí ostrova Kri. Vzdálenější lokality za příplatek (cca 50-150 tis. IDR). Odpoledne volný program – možnost fakultativních výletů, dalších ponorů nebo individuální procházky po pláži klidně až na sousední ostrov do vesnice Yenbuba nebo džunglí až na vrchol ostrova na vyhlídku.
14

Kri: volný den

Poslední den na Kri – volný program – desaturace… Fakultativně možné další ponory nebo výlety – např. brzy ráno (4:30) výlet lodí na protější ostrov Gam do vesnice Sawingrai. Nenáročný výšlap probouzející se džunglí na pozorování zásnubních tanců ptáků ráje, rajek, vysoko v korunách stromů při východu slunce. Snídaně na mole a následně prohlídka vesnice. Odpoledne volný program.
15

Kri ➔ Sorong

V poledne návrat lodí do Waisai a odpoledne velkou lodí zpět do Sorongu, ubytování v hotelu u letiště a podvečer volný program – nákup suvenýrů, pouliční stánky s jídlem. Fakultativně cestou z přístavu možný krátký výlet (1 hod.) k čínské buddhistické pagodě a chrámu Vihara Buddha Jayanti s pěkným výhledem na město při západu slunce.
16

Sorong ➔ Jakarta

Ráno návrat do Jakarty již bez průvodce. V případě nočního odletu fakultativně možný výlet do města bez průvodce (staré město, tradiční přístav, mrakodrapy).
17

Jakarta ➔ Praha

Přílet do Prahy.

Termíny

pá 22. 11. –  ne 8. 12. 2024

pá 21. 2. –  ne 9. 3. 2025

Cena zájezdu

89 900 Kč

89 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční mezinárodní letenka Praha-Jakarta
zpáteční vnitrostátní letenka Jakarta-Sorong
1x ubytování v hotelu u letiště (Jakarta)
12x ubytování v chatce s plnou penzí (Kri)
1x ubytování v hotelu se snídaní (Sorong)
20 ponorů z lodi s divemasterem
zapůjčení 12l láhví (INT) a závaží
transfery auty a loděmi dle programu
služby českého průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstup na Raja Ampat (1 mil. IDR)
bakšišné (cca 300 tis. IDR)
ostatní stravování (cca 2 dny)
dopravu na vzdálenější lokality (50-150 tis. IDR)
zapůjčení potápěčské výstroje (200 tis. IDR/den)
alkohol (pivo 75 tis. IDR / 500ml – nutno objednat)
potápěčské pojištění
cestovní pojištění
transfery v ČR
náklady způsobené tzv. „vyšší mocí“ (počasí)

Příplatky a slevy

Jednolůžkový pokoj + 9 500 Kč
Ponor navíc + 650 tis. IDR

Fakultativní výlety na Raja Ampat od 150 tis. Rp.
Příplatek při nižším počtu účastníků na vyžádání.

Sleva pro třetí osobu na pokoji – 900 Kč.

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům