16 dní
Délka
červenec
Termíny
Sumatra, Indonésie
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Trek za orangutany v NP Gunung Leuser

Koupání se slony v kempu Tangkahan

Výstup na aktivní sopku Sibayak

Sipisi-piso nejvyšší vodopád Indonésie

Toba největší kráterové jezero světa

Matriarchální společnost Minangkabau

Samosir ostrov v jezeře Toba

Kmen Bataků, bývalých lovců lebek

Největší a nejtěžší květ světa raflézie

Prodloužení o ostrov Nias

Prodlužte si zájezd a 5 dní leteckým výletem na zapomenutý ostrov Nias – Bílé pláže a obávaní lovci lebek.

Zkrácená verze zájezdu

Nevyhovuje Vám termín tohoto poznávacího zájezdu a stačil by Vám pouze anglicky mluvící průvodce? Podívejte se na zkrácenou verzi zájezdu.

Sumatra

Orangutani

Z vesnice Bukit Lawang absolvujeme půl. nebo celodenní trek za orangutany sumatránskými a dalšími zvířecími obyvateli světoznámého Národního parku Gunung Leuser. Trek můžeme zakončit tubingem (raftingem na duších) po řece zpět do Bukit Lawang.

Sloni

Koupání a umývání v rehabilitačním centru v Tangkahanu nebo za příplatek projížďka na slonu do džungle.

Sibayak sopka

Z horského městečka Berastagi, s úžasně barevnou tržnicí s pestrým výběrem ovoce i vývěry termálních pramenů, absolvujeme výjezd autem a dále výstup na činnou sopku Sibayak s výhledem na další (podstatně aktivnější) sopku Sinabung.

Oblast jezera Toba

Toba v nadmořské výškou 911 metrů, s délkou 100 km a plochou 1130 km a největší hloubkou 529 metrů, je největší kráterovým jezerem na světě. Podle některých vědců – seismologů – se původní supervulkán opět probouzí k životu. Užijeme si vyhlídku na jezero od nejvyššího vodopádu Indonésie Sipisi-piso. 

Trajektem přejedeme na ostrov SamosirOstrov s rozlohou 640 km je oblíbeným víkendovým cílem domácích turistů. Zahraniční turisté sem cestují za  megality a kulturou etnika Bataků. Původní vesnickéstavby i honosné hrobky králů. I dnes je snem řady sumatránců mít hrobku na Samosiru. Příjemná koupel v termálních lázních v podvečer.

Bukittinggi

Přejezd do města Bukittinggi a překročení rovníku po cestě. Prohlídka města – japonské tunely, holandské městečko, údolí Harau, tradiční domy ve tvaru buvolích rohů etnika Minangkabau, jedinečná matriarchální muslimská společnost. Ohromný dřevěný sultánský palác Pagaruyung, ikona Minangkabauského etnika a potažmo i celé Sumatry, oběd u jezera Singkarak. Procházka džunglí k vodopádu po staré železniční trati – najdeme největší květ na světě raflézie Arnoldovy? Relax o kráterového jezera Maninjau obklopené hustou tropickou džunglí, přejezd do města Padang.

Výlet lodí na opuštěné ostrůvky s bílými plážemi a nádherným šnorchlováním.

Jedinečný přírodní kořenový most mezi dvěma ohromnými fíkusy, vyhlídka na malebné ostrůvky „Raja Ampat západu” přelet zpět do Medanu metropole severozápadu Sumatry a odlet do ČR.

1

Praha 🡒 Medan

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí.
2

Medan

Přílet do Medanu, hlavního a největšího města Sumatry. Transfer do hotelu a ubytování. Možnost prohlídky tradičních večerních trhů v centru města v blízkosti hotelu.
3

Medan 🡒 Bukit Lawang

Prohlídka města – sultánský palác, vila bohatého čínského kupce, Velká mešita a přejezd do vesničky Bukit Lawang.
4

Bukit Lawang

Půldenní trek za orangutany sumaterskými a dalšími primáty do NP Gunung Leuser a plavba na raftech nebo duších po divoké řece skrze džungli.
5

Tangkahan

Koupání a umývání slonů sumaterských v rehabilitačním kempu Tangkahan u řeky Buluh. Přejezd do horského městečka Berastagi a cestou zastávka v Sibolangitu v české zoologické záchranné stanici.
6

Berastagi & Sibayak

Tradiční domy etnika Karo, thajský buddhistický chrám, nenáročný výstup na aktivní sopku Sibayak a v podvečer relax v termálních sirných lázních v malebném údolí za zvuků volání opic siamang.
7

Sipiso-piso & Toba

Nejvyšší indonéský vodopád Sipiso-piso, scénická jízda kolem největšího vulkanického jezera světa Toba, opuštěný rybí hotel v lesích na březích jezera, přeplavba na jezerní ostrov Samosir a ubytování v městečku Tuk-tuk.
8

Samosir & Toba

Tradiční vesnice a tance křesťanského etnika Bataků, hrobky králů, megalitická shromaždiště, vodopády a v podvečer opět relax v přírodních sirných termálech na březích jezera.
9

Toba 🡒 Bukittinggi

Přejezd do města Bukittinggi a překročení rovníku po cestě.
10

Bukittinggi & Harau

Prohlídka města – japonské tunely, holandské městečko, údolí Harau, tradiční domy ve tvaru buvolích rohů etnika Minangkabau, jedinečná matriarchální muslimská společnost.
11

Bukittinggi & Pagaruyung

Ohromný dřevěný sultánský palác Pagaruyung, ikona Minangkabauského etnika a potažmo i celé Sumatry, oběd u jezera Singkarak. Procházka džunglí k vodopádu po staré železniční trati – najdeme největší květ na světě raflézie Arnoldovy?
12

Maninjau

Relax o kráterového jezera Maninjau obklopené hustou tropickou džunglí, přejezd do města Padang.
13

Padang

Výlet lodí na opuštěné ostrůvky s bílými plážemi a nádherným šnorchlováním.
14

Padang 🡒 Medan

Jedinečný přírodní kořenový most mezi dvěma ohromnými fíkusy, vyhlídka na malebné ostrůvky „Raja Ampat západu” přelet zpět do Medanu.
15

Medan 🡒 Praha

Odlet z Medanu.
16

Praha

Přílet zpět do Prahy.
Termín Cena
29. 6. – 14. 7. 2019 55 900 Kč Poptat zájezd
11. 4. – 26. 4. 2020 55 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka do Medanu z Prahy
vnitrostátní letnka z Padangu do Medanu
13x ubytování v hotelech
13x snídaně
dopravu dle programu
vstupy
představení batackých tanců
výlet lodí z Padangu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstup do NP Gunung Leuser (cca € 50)
trek za orangutany (dle délky cca od 300 Kč)
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jízda na slonovi +€55 / 1 hod.
rafting v NP Gunug Leuser (od cca 600 Kč)
jednolůžkový pokoj +7 200 Kč
cestovní pojištění
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek – 6 osob 5900Kč/osoba
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům