3 / 4 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Kalimantan – Borneo
Destinace
od 2
osob
Bali, Jakarta
Nástup

Orangutani ze záchranného centra Camp Leaky

3 dny na obytné lodi klotok v džungli Bornea

Neuvěřitelné skoky opic Kahau nosatý před lodí

Celkem 3 x krátký trek na krmení orangutanů

Giboni, makakové i hlasití siamangové

Zvuky noční džungle, tarantule v zemi, leopardi?

Gaviálové, krokodýli, varani i obří ledňáci

Noční džungle, tarantule v zemi,

Kaloni při západu slunce, světlušky nad řekou

Za orangutany na Borneo

3 denní poznávací zájezd za orangutany na Borneo (Kalimantan) i za dalšími zvířecími obyvateli. Kahau nosatý, hulmani, siamangové, giboni, makakové. Krokodýli, gaviálové, varani ve vodě a ledňáci a další ptáci skrytí v zeleni kolem řeky.

Prodloužení jiného zájezdu do Indonésie

Zájezd za obyvateli NP Tanjung Puting lze absolvovat jako prodloužení některého ze zájezdů do Indonésie, například poznávacímu či pobytovému zájezdu na Bali Odlet tam je možný z Jakarty, případně i z Bali (4 denní) za příplatek. Doporučujeme prodloužení zájezdu zařadit na začátek zájezdu na Bali, ušetříte si tím zbytečný čas na přeletech.

Plavba na obytné lodi „Klotok“

(s plnou penzí) pod klenbou tropické džungle za doprovodu úžasných klaunů opic kahau nosatých. Nepochopitelné skoky do vody přímo před příď jedoucí lodi mají „opičí“ logiku. Loď vyplaší nepřátele (krokodýly a gaviály) a zdatní plavci kahau se bezpečně dostanou na protější břeh.

NP Tanjung Puting

Úžasná setkání s orangutany ze záchranného centra při krmení v Tanjung Harapan. Plavba meandry řeky Sekonyer. Nocleh na lodi pod myskytyérou s tajemnými zvuky i vůněmi nočního pralesa.

Probouzející se džungle za svítání, obrovští ledńáci nad řekou, krokodýli, gaviálové či varani pod lodí. Ranní krmení orangutanů v Pondok Tangui.

Camp Leaky

V odpoledních hodinách účast na třetím krmení v centru NP Tanjung Puting – Camp Leaky. Mimo orangutanů gibon komediant, který (stejně jako většina orangutanů) strávil mládí v lidské péči (zajetí). Západ slunce nad řekou nezapomenutelný rej světélkujících pavoučků nad řekou.

1

Jakarta-Borneo

Odlet v časných ranních hodinách z Jakarty (Jáva) let do Pangkalan Bun na ostrově Borneo (Kalimantan). Setkání s průvodcem a odjezd autem (cca 30 min.) do přístavu Kumai. Nalodění a ubytování na dřevěné lodi Klotok. Plavba meandry řeky Sungay Sekoyner tropickým podrostem, za doprovodu neúnavných opičích akrobatů kahau s dlouhým nosem, nepřetržitě hodujících na stromech kolem vody. Krmení orangutanů v Tanjung Harapan. Večeře na palubě a nezapomenutelný nocleh na palubě lodi pod moskytiérou s tajemnými zvuky i vůněmi nočního pralesa.
2

Tanjung Puting

Svítání na lodi, zvuky probouzející se džungle z první ruky. Ranní hygiena i snídaně na lodi. Barevní ledňáci a další ptačí krasavci kolem řeky, potápějící se varani i gaviálové cestou lodí ke Camp Leaky. Seznámení s programy rehabilitačního centra a způsobem života ohrožených lidoopů. Neopakovatelné zážitky z krmení orangutanů, které v průběhu zájezdu zažijete na 3 různých místech. Oběd na lodi, procházka kolekcí tropických léčivých rostlin a účast na dalším krmení. Kouzelný západ slunce nad řekou i rej světlušek po setmění.
3

Kumai

Po snídani na lodi  odjezd lodí do přístaviště v Kumai.  Rozloučení s posádkou, odjezd autem na letiště v Pangkalan Bun a odlet do Jakarty a dále do ČR nebo na Bali.

Termíny

Kdykoliv – 3 dny

Kdykoliv – 4 dny

Cena zájezdu

12 900 Kč

16 300 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

transfery na Kalimantanu
ubytování na lodi s plnou penzí
dopravu dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vnitrostátní přelety z Jakarty (zpáteční cca 3000 Kč)
vnitrostátní přelety z Bali (zpáteční cca 5000 Kč)
ostatní stravování
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

cestovní pojištění
v neděli a svátcích příplatek  200 Kč/den
za každý den navíc v NP 250.000 IDR ( cca 500 Kč)

den navíc na lodi (4denní program) +3200 Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování od 2 osob na lodi
Zájezd na 4 dny (3 noci na lodi) 14 900 Kč

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům