12 hodin
Délka
Kdykoliv
Termíny
Bali, Amed
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Horská oblast Bedugul s jezery a džunglí

Chrám Ulun Danu Beratan na jezeře

Kaskáda vodopádů Gitgit v džungli

Opice (makakové) na okraji kráteru

Rozsáhlá botanická zahrada v pralese

Barevná tržnice s ovocem, kořením i suvenýry

Vyhlídka na jezera Buyan a Tamblingan

Ohromná socha okřídleného lva Singaraja

Čínský chrám Ling Gwan Kiong

Muzeum souostroví Malé Sundy Soenda Ketjil

Bedugul

Jeden z nejatraktivnějších celodenních výletů na Bali. Lze jej přikoupit ke všem zájezdům na Bali do českého hotelu Selang Resort, nebo i jiných hotelů v oblasti Amedu na východě Bali.

Vodopád Gitgit

Kaskáda vodopádů cestou k okraji kráterového komplexu. Git Git III. je nejméně navštěvovaný zástupy turistů. Pod vyšším vodopádem vpravo možnost příjemné koupele. Po přejezdu okraje kráteru zastávka s výhledem na jezero Tamblingan a plantáže zeleniny. Focení a dle zájmu krmení – kamarádských opiček – makaků jávských.

Chrám na jezeře Pura Ulun Danu Bratan

Jeden z nejfotografovanějších chrámů na Bali je současně jeden z nejvýznamnějších. Je zasvěcen bohyni vod Dewi Sri, která sídlí v jezeře. V zahradách chrámového komplexu najdete i odkaz na buddhisticku minulost nábožensky významného místa.

Botanická zahrada

Areálem rozlehlé zahrady, které přechází v horský prales se projíždí autem. Navštívíme půvabný hinduistický chrám u posvátného pramenu pod klenbou pralesních velikánů. Stromové kapradiny, obří araukárie, kolekce orchidejí, pralesní stromoví velikáni. Seznámíte se s rozsáhlou druhovou kolekcí bambusů. Cestou zpět nebo ještě před (podle počasí a dalších okolností) návštěna barevné místní tržnice.

Singaraja

Čínský chrám ve městě Singaraja, historicky původním hlavním městě ostrova Bali.

UPOZORNĚNÍ: Následující program je pouze doporučený program výletu při ideální dopravní situaci. Bohužel v posledních letech většinou bývá hustý provoz a cesta autem trvá déle a tak se doporučuje buď vynechat jednu zastávku a nebo zkrátit dobu na jednotlivých zastaveních.

7³°

Amed ➔ Buleleng

Ráno po snídani odjezd z hotelu (Selang Resort, nebo jiný v oblasti Amed).
🚙 80 km / 1,5 hod.
9°°

Buleleng

Starý přístav ve městě Singaraja, které se dříve jmenovalo Buleleng v koloniální minulosti hlavním městem ostrova Bali. Dnes zde zůstal akorát historický most a bývalá celní budova, která dnes slouží jako muzeum souostroví Malé Sundy Soenda Ketjil. Nejstarší budovou na nábřeží (a v celém městě) je nejstarší čínský chrám na Bali Ling Gwan Kiong z roku 1820 s posvátnými želvami.
🚶 200 m / 20 min., 🚙 15 km / 30 min.
10°°

Gitgit

Procházka ke 40 metrů vysokému vodopádu po chodníku skrze bujné tropickou vegetaci, políčka s rýží, kávou, hřebíčkem, kakaem, ananasem a dalšími plodinami. Možnost osvěžení se pod „přírodní sprchou“.
🚶 2 km / 1 hod., 🚙 15 km / 30 min.,
11³°

Bedugul

Makakové – tlupy opic (makaků) ve Wanagiri čekající na pamlsek na okraji staré kaldery sopky Bedugul v nadmořské výšce 1400 metrů • možnost krmení opic ve volné přírodě • buráky či banány pro opičky či vlastní občerstvení koupíte všude kolem
📸 15 min., 🚙 5 km / 10 min.
12°°

Pura Ulun Danu Bratan

Vyhlášený chrám na jezeře Beratan ze 17. st., který patří mezi jedny z nejkrásnějších na Bali. Je zasvěcený bohyni vodstva Sri. Chrám se nachází v krásném udržovaném parku se spoustou květin včetně orchideí. Fotogenické panorama na jezero s horami Catur (2096m) v pozadí. Zároveň je v areálu i buddhistická stúpa též ze 17.st.
🚶 1 km / 50 min., 🚙 1 km / 2 min.
13°°

oběd

Oběd formou bufetu „sněz vše co můžeš“ v restauraci s výhledem na jezero Beratan.
🍴 45 min., 🚙 4 km / 10 min.
14°°

Kebun Raya Eka Karya Bali

Rozsáhlá botanická zahrada založená v roce 1959 (první v Indonésii) • nadmořská výška 1250 – 1400 metrů • rozloha 155 hektarů • 1500 druhů rostlin • orchideárium a kaktusárium • zábavný stromový park • tropický deštný prales
🚶 2 km / 1 hod.,  🚙 1 km / 2 min.
15°°

Candi Kuning

Barevná tržnice v městečku Candi Kuning – celoroční velmi pestrá nabídka známého i neznámého ovoce, koření, květin a všelijakých různých jiných a nikde jinde se nevyskytujících plodin. Zároveň možnost levného nákupu tradičních balijských suvenýrů.
🛍️ 30 min.,  🚙 10 km / 25 min.
16°°

Buyan & Tamblingan

Vyhlídka z okraje kaldery na jezera Buyan a Tamblingan a hory Tapak (1909m), Pohen (2069) Lesong (1865m) Sanghyang (2087m) a Batukaru (2276m, 2. nejvyšší na Bali) v přírodním parku TWA Danau Buyan – Danau Tamblingan, Vše porostlé hustou tropickou džunglí. Dramatický sjezd z hor mezi plantážemi hortenzií, mandarinek a hřebíčku zpět na severní pobřeží Bali.
☕ 15 min.,  🚙 25 km / 1 hod.
17°°

Singaraja

Ohromná socha okřídleného lva Singa Amara Raja ve městě Singaraja v parku Bung Karno se sochou prvního indonéského prezidenta Soekarno.
🚶 400m / 20 min.,  🚙 83 km / 2 hod.
19°°

Amed

Návrat zpět do hotelu.

Celkem: 🕒 11-12 hod., 🚙 240 km / 6,5 hod., 🚶 4-6 km

Cena výletu

1 400 Kč

Cena výletu zahrnuje

služby česky mluvícího průvodce-řidiče
dopravu autem dle programu
poplatky za parkování
pohonné hmoty
pojištění pro případ úpadku CK

Cena výletu nezahrnuje

vstupy (cca 200.000 IDR)
stravování
osobní výdaje
spropitné
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Příplatek při pouze 1 účastníku + 1200 Kč
Sleva na dítě do 12 let (při 2 dospělých) – 600 Kč

Podmínky zájezdu

Výlet se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Program výletu lze kdykoliv změnit dle přání zákazníků.

Dokumenty a další informace k výletům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k výletům po Bali
Všeobecné informace k zájezdům