5 hodin
Délka
Kdykoliv
Termíny
Bali
Destinace
od 2
osob
Amed
Nástup

Brána do nebes chrámu Lempuyang

Výhled na nejvyšší sopku Bali Agung

Procházka mezi rýžovými políčky v Ababi

Možnost pohoupání se nad údolím s vodopádem

Královské vodní zahrady Tirtagangga

Možnost koupání v posvátných pramenech

Tradiční výroba mořské soli na pláži Amed

Tento výlet lze přikoupit k jakémukoliv našemu zájezdu na Bali do našeho českého hotelu Selang Resort nebo i do jiných hotelů v oblasti Amed na východě Bali.

Tirta Gangga: vodní zahrady

Krátký polodenní výlet na nejznámější atrakce na východě Bali. Vystoupáte po dračích schodech až k tzv. bráně do nebes jednoho z nejposvátnějších a nejstarších chrámu na Bali – Pura Lempuyang Luhur. s úžasným výhledem na sopku Agung, nejvyšší vrchol Bali (3033m). Projdete se mezi terasovitými rýžovými políčky u Ababi. Odpočinete si v nádherném parku královských vodních zahrad a posvátných pramenů Tirta Gangga. Bude mít i možnost se vykoupat v osvěžující pramenité vodě pod tradičními balijskými chrliči. A nakonec zjistíte jak se vyrábí tradičním způsobem mořská sůl na pláži v Amedu.

UPOZORNĚNÍ: Následující program je pouze doporučený itinerář výletu při ideální dopravní situaci. Bohužel v posledních letech většinou bývá hustý provoz a cesta autem trvá déle. Pořadí jednotlivých zastavení se občas trochu mění dle aktuálních svátků, ceremonií a víkendů. Zároveň lze celý výlet po předchozí domluvě jakkoliv individuálně upravit.

8°°

Amed ➔ Lempuyang

Ráno po snídani odjezd z hotelu (Selang Resort, nebo jiný v oblasti Amed na východě Bali). Po příjezdu na parkoviště pod chrámem Lempuyang přesednutí na kyvadlovou dopravu (minibus, 50 tis. IDR), který Vás vyveze nahoru až k chrámu.
🚙 20 km / 40 min., 🚌 2x 2 km / 2x 5 min.
9°°

Lempuyang

Brána do nebes hinduistického chrámu Lempuyang s úžasným výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali. Chrám patří mezi nejstarší na Bali a je jedním z devíti směrových (nejposvátnějších) chrámů na Bali. Chrámu se také přezdívalo „bílý chrám“, protože je vytesaný z bílého kamene, a nebo také „dračí chrám“, díky drakům Naga, kteří lemují trojité schodiště do chrámu. Bohužel v současné době (od roku 2019) je chrám zahlcený davy turistů, kteří zde čekají až 4 hodiny na fotku v bráně. Ale i tak zde lze udělat pěkné fotografie. Na halvní nádvoří chrámu je nyní úrp turisty vstup zakázán, ale lze tam alespoň nahlédnout přes boční branku. Chrám je postavený v nadmořské výšce 650 metrů na úpatí hory Lempuyang (1058 m.n.m.) – fakultativně možnost výstupu na vrchol po 1700 schodech (Více info o výstupu na kopec Lempuyang).
🚶 800 m / 1 hod.,  🚙 9 km / 20 min.
10³°

Ababi

Krásný výhled na terasy rýžových políček v údolí pod horami Lempuyang a Seraya u vesnice Ababi. Volitelně možnost procházky mezi rýžovými políčky nebo vstup do komplexu Maha Gangga Valley mezi rýžovými políčky, kde je možné se pohoupat na velké houpačce nad údolím s malým vodopádem.
📸 10 min., (🚶 800 m / 20 min.), 🚙 500 m / 1 min.,
11°°

Tirtagangga

Královské vodní zahrady a lázně Tirta Gangga s fontánami, bazénky a hinduistickými sochami, mezi kterými lze chodit po stupíncích v jezírku. Celý komplex je zasazen do nádherného tropického parku. V jezírcích jsou ohromní oranžoví koi kapři, které je možné nakrmit. V překladu název zahrad znamená „pramen Gangy“, posvátné hinduistické řeky. Místní posvátný pramen se nachází v malém chrámu pod majestátním stromem fíkus. Volitelně možnost koupání v koupališti s osvěžující pramenitou vodou (23°C) a malebnými hinduistickými chrliči. Před areálem se nachází několik obchůdků nabízející pěkné tradiční balijské dřevořezby a jiné suvenýry.
🚶 500 m / 1 hod. (🏊 možnost koupání), 🚙 15 km / 30 min.
12³°

Amed

Cestou zpět na hotel zastávka na pláži Amed a prohlídka tradiční výroby „vločkové“ mořské soli přímo na pláži.
📸 15 min., 🚙 7 km / 15 min.
13°°

hotel

Návrat do hotelu na oběd.

Celkem: 🕒 5-6 hod., 🚙  60 km / 2 hod., 🚶 2-3 km

Volitelně možnost zastávky na cibetkové farmě s ukázkou výroby cibetkové kávy. (UPOZORNĚNÍ: Cibetková káva je v současné době na Bali jeden velký podvod – Více informací o cibetkové kávě).

Tento polodenní výlet lze absolvovat buď dopoledne (lepší počasí, ale více turistů) nebo odpoledne (více mraků, ale méně turistů). V případě odpolední varianty odjezd cca v 13:00 s možností se ještě zastavit v Amedu na západ slunce nad zátokou Jemeluk s panoramatem sopek Agung a Batur.

Cena výletu

900 Kč

Cena výletu zahrnuje

služby česky mluvícího průvodce-řidiče
dopravu autem dle programu
poplatky za parkování
pohonné hmoty
pojištění pro případ úpadku CK

Cena výletu nezahrnuje

vstupy (cca 100.000 IDR)
minibus k chrámu Lempuyang (50.000 IDR)
vstup na houpačku (150.000 IDR)
stravování
osobní výdaje
spropitné řidiči
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Příplatek při pouze 1 účastníku + 900 Kč
Sleva na dítě do 12 let (při 2 dospělých) – 450 Kč

Podmínky zájezdu

Výlet se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Program výletu lze jakkoliv upravit dle přání zákazníků.

Dokumenty a další informace k výletům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k výletům po Bali
Všeobecné informace k zájezdům