18 dní
Délka
duben, květen
Termíny
Lombok, Timor, Bali, Flores, Komodo
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Nejmenší království Boti na ostrově Timor

Flores ostrov sopek, křesťanů i původních etnik

Sopka a jezera tří barev Kelimutu (UNESCO)

Vodopády i pláže zelených oblázků u Ende

Vesnice Bena etnika Ngada (UNESCO) s megality

Rýžová pole v tvaru pavoučích sítí Manggarai

Třídenní plavba lodí z Floresu na Lombok

Trek za obávanými komodskými draky

Šnorchlování s mantami v NP Komodo

Bílé pláže a relax na ostrůvcích Gili

Český hotel Selang Resort na Bali

Flores

Flores – ostrov nádherných scenérií, s hornatým terénem s řadou činných sopek, deštnými pralesy i řadou zajímavých etnik.

Cestou z hlavního města ostrova i místního etnika Sika – Maumere pojedete plantážemi kakaa, banánovníků i bavlníků. Seznámení se spřádáním bavlny i tkaním tradiční látky ikatu. Oděd u pláže na jihu ostrova, malý skanzen a ubytování v podhorské vesnici Moni.

Kelimutu (UNESCO)

Kelimutu – sopečný komplex s unikátními kráterovými jezery  tří barev. Rozdílná barva je způsobená postupným rozpouštěním sopečných minerálů a barva se za poslední desetiletí výrazně mění. V minulosti byla jezera využívána k ritálním pohřbům.

Bena (UNESCO)

Vesnice pod činnou sopkou Inerie s původní architekturou etnika Ngadu-Bhaga i osudy křetanských misionářů. Kruhová architektura etnika Manggaraj nejen u staveb, ale i u rýžových políček ve tvaru pavoučích sítí v okolí Rutengu. Přístav Labuanbajo, původních mořeplavců a mořských cikánů kmene Bajo, se v posledních letech rychle mění v rušnou turistickou destinaci s řadou restaurací a hotelů. Jednou z mnoha lodí v přístavu Vás doveze na jeden z mnoha ostrůvků pro relaxaci na pláži či šnorchlování.

NP Komodo (UNESCO)

 Výlet lodí za stejnojmennými varany – největšími ještěry planety na ostrovech Rinca a Komodo. Nejoblíbenějším je cca 3 hodinový trek s rangerem, při kterém můžete vidět varany poblíž hnízd endemitických ptáků tabonů, do kterých kladou vejce i varani. Vodní buvoli, opice, jeleni a celá řada dalších zvířecích obyvatel i panoramatický výhled „3 moří“. Zastávka na některém ostrůvku cestou zpět na koupání či šnorchlování na korálových útesech. Pestrý výběr restaurací, včetně řady italských pizzerií. Místních warungy s výběrem jídel z mořských plodů. Úžasný západ slunce nad ostrovy NP z vyhlídky nebo restaurace.

1

Praha ➔ Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí.
2

Bali: Kuta

Přílet na Bali a setkání se s průvodcem. Transfer do hotelu v surfařském a turistickém letovisku Kuta, ubytování a volný program. Západ slunce na pláži, rušný noční život…
3

Bali: Kuta ➔ Timor: Kupang

Dopoledne vnitrostátní přelet z Bali do Kupangu na ostrově Timor, transfer do hotelu a ubytování. Odpoledne výlet autem na hudební představení v Oebelo na jedinečný dvacetistrunný nástroj sasando z lontarové palmy (původně z ostrova Rote) mistra Pah s kloboukem tiilanga. Sestoupíme do jeskyně Bolok s „křišťálovým” jezírkem? Večer trh Solor s čerstvými rybami a mořskými plody na nábřeží v hlavním městě Kupang.
4

Timor: Kupang ⇄ království Boti

Celodenní výlet auty do vnitrozemí ostrova Timor: Nejmenší (hrdé) království na světě – Boti. Muži se zde celý život nestříhají, krvavá minulost, krásní lidé, tradiční domy Ume Kebubu a Lopo. Opevněná vesnice None, koupání pod vodopády Oehala, barevné koláčky z Oinlasi a večer návrat do Kupangu.
5

Timor: Kupang ➔ Flores: Maumere

Dopoledne volný program – prohlídka města nebo fakultativně možné navštívit provinční Muzeum Východních Malých Sund (Nusa Tenggara Timur = NTT). Odpoledne vnitrostátní přelet z Kupangu do Maumere na východě ostrova Flores. Transfer do hotelu na pláži Waiara, ubytování a relax na pláži.
6

Flores: Maumere ➔ Moni

Dopoledne přejezd autem z Maumere do Moni, se zastávkou na pláži Paga nebo Koka na jižním pobřeží a v tradiční vesničce Hanga etnika Sika. Ubytování v Moni a odpolední výstup k jezerům Kelimutu (UNESCO). Západ slunce u jedinečného přírodního úkazu – 3 sopečná jezera různé barvy, která se mění podle rozpouštěných minerálů.
7

Flores: Moni ➔ Bajawa

Ráno krátká procházka k vodopádu Murundao. Následně postupný celodenní přesun minibusem dál na západ – cestou výhledy na terasy rýžových polí, krásná příroda, hluboká údolí… Zastávka v tradiční vesnici Wologai s etnika Lio. Oběd na pláži zelených oblázků Nanga Penda. Odpoledne příjezd do oblasti etnika Ngada: tradiční vesnice Bena (UNESCO) – unikátní rituální stavby (mužské a ženské symboly plodnosti), kamenné megality, obětní oltáře a tradiční domy v podhůří činné sopky Inerie (2245m). Navečer relaxace v přírodních horkých pramenech Malanage, vlévajících se do vod osvěžující horské říčky. Noc v horském městě Bajawa.
8

Flores: Bajawa ➔ Ruteng

Opět celodenní přesun minibusem. Ráno krásná vyhlídka na sopečné a hornaté vnitrozemí ostrova ze staré vyhaslé sopky Wonobobo s již zarostlým kráterem. Dále cestou další výhledy na činné sopky cestou k moři. Domorodý způsob sklizně palmového vína tuak – akrobacie lezců mezi listy černé palmy vysoko nad Vašimi hlavami. Technologie pálení místní pálenky arak s možností degustace v místních bambusových palírnách v přímořské oblasti v okolí přístavu Aimere. Odpoledne výhled na stovky teras rýžových polí Golo Depet a procházka ke kráterovému jezeru Ramanese uprostřed tropické džungle pod sopkou Ranakah (2270m), nejvyšší na Floresu. Noc v horském městě Ruteng.
9

Flores: Ruteng ➔ Labuan Bajo

Tradiční vesnice Ruteng Pu’u s kruhovou architekturou etnika Manggarai s vyhlídkou na město a okolní hory… Rýžová pole Lingko ve tvaru pavučiny u vesnice Cancar. Úžasný výhled Watu Api na ostrovy NP Komodo i makakové na stromech cestou z hor k moři. Návštěva zrcadlové jeskyně Goa Cermin před cílem cesty – přístavním městečkem Labuan Bajo. Původní rybářská vesnice se díky poloze v blízkosti NP Komodo mění v rušné turistické centrum. Výrazně přibývá příletů na místní letiště, nové hotely rostou do výšky. Podstatně se rozšířila nabídka místních restaurací i dalších služeb. Krásný západ slunce z restaurace nad městem.
10

Flores: Labuan Bajo ➔ Komodo

Třídenní plavba lodí z Floresu na Lombok – ubytování v jednoduchých kajutách (pouze s ventilátorem) nebo jen na matraci na palubě, stravování formou plné penze. První dva dny v národním parku Komodo (UNESCO): koupání, šnorchlování a relax na pláži Menjerite a ostrově Kelor, za soumraku pozorování hejna kaloňů u ostrova Kalong. Přenocování v klidné zátoce ostrova Komodo nebo Padar.
11

Komodo ➔ Sumbawa

Ráno výšlap na vrchol ostrova Padar na vyhlášenou vyhlídku na 3 pláže. Dopoledne trek za obávanými komodskými draky (varani), největšími plazi na světě na ostrově Komodo. Jeden ze 7 přírodních divů světa. Dále možno spatřit sundské jeleny, vodní buvoly, opice a řadu dalších zajímavých živočichů. Odpoledne relax a šnorchlování na růžové pláži a nakonec šnorchlování s mantami. Noční přeplavba na Sumbawu (můžou být vlny).
12

Sumbawa ➔ Lombok

Dopoledne procházka a koupání u vodopádu Sanggalo na ostrově Mojo a šnorchlování na pláži. Přes den pokračování v plavbě podél severního pobřeží ostrova Sumbawa. Odpoledne připlutí k ostrovu Kenawa – procházka po travnatém (savanovitém otrůvku) na kopec na vyhlídku na západ slunce. Večeře na pláži. Poslední přenocování na lodi v klidné zátoce u ostrova.
13

Lombok ➔ Gili

Dopoledne připlutí na východní pobřeží ostrova Lombok do přístavu Kayangan. Transfer autem přes Lombok do přístavu Bangsal na západním pobřeží. Odpoledne krátký transfer lodí na ostrov Gili Air, ubytování a odpoledne volný program – procházka kolem ostrova, šnorchlování, západ slunce, grilované ryby na pláži…
14

Gili ➔ Bali: Selang

Dopolední přesun rychlou lodí na východ ostrova Bali do oblasti Amed. Transfer autem do českého hotelu Selang Resort a odpoledne volný program – krásné šnorchlování přímo před resortem, možnost vyzkoušet si potápění s přístrojem pod vedením českého instruktora.
15

Bali: Selang ⇄ Karangasem

Celodenní výlet autem po kraji Karangasem na východě Bali: královské vodní zahrady Tirtagangga, brána do nebes horského chrámu Lempuyang s výhledem na sopku Agung, královský palác Puri Agung Karangasem, tržnice ve městě Amlapura, výhled na ostrůvky Gili Biaha, Mimpang a Tepekong a v dálce na ostrovy Penida, Lembongan a Ceningan z útesů Bukit Asah, relax a oběd na bílé pláži Virgin Beach, královský vodní palác Ujung, výhled na ostůvek Gili Selang – nejvýchodnější cíp Bali.
16

Bali: Selang

Volný den. Po ránu sledování stovky vracejících se tradičních rybářských vahadlových loděk jukung s plachtami. Možnost šnorchlování na japonském vraku lodi z 2.SV, výlet loďkou jukung podél pobřeží na další pláže (např. Lipah) a šnorchlovací lokality nebo si půjčit skútr a vyrazit po blízkém okolí na vlastní pěst. Odpoledne možný výlet do údolí Bangle k posvátným minerálním pramenům Yeh Asem a navečer pozorování jednoho z nejkrásnějších západů slunce na Bali za sopkami Batur a Agung nad zátokou Jemeluk.
17

Bali ➔ Praha

Transfer autem na letiště (3 hod.), cestou zastávka u lotosového a leknínové jezera u moře v městečku Candidasa, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
18

Praha

Přílet zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

po 24. 4. – čt 11. 5. 2023

pá 19. 4. – po 8. 5. 2024

Cena zájezdu

64 900 Kč

66 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

mezinárodní zpáteční letenka Praha – Bali
vnitrostátní letenka Bali – Kupang (Timor)
vnitrostátní letenka Kupang – Maumere (Flores)
3x ubytování v kajutě na lodi Flores – Lombok
ubytování v hotelech
3x ubytování v českém hotelu na Bali
12x snídaně
3x plná penze (na lodi)
dopravu auty a loděmi dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
vstupy (cca  800.000 IDR)
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

Jednolůžkový pokoj + 8 400 Kč
Příplatek při menším počtu účastníků na vyžádání.

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům