18 dní
Délka
srpen
Termíny
Papua
Destinace
od 6
osob
Praha
Nástup

Unikátní expedice Wamena a Korowai

Luky, šípy, kamenné sekery

Koteka (tykev) jedinné oblečení mužů

Malby na kůže od jezera Sentani

Tajemství jezera Habbema v horách

Tajemství stromových lidí Korowai

Výroba sága a denní činnosti

Papua Wamena a Korowai – expedice

Expedice na druhý největší ostrov světa, kde můžete ještě na vlastní kůži okusit svět doby kamenné. Expedice, jejíž základ tvoří poznávání života unikátních etnik kmenů Dani, Lani, Yali v Baliemském údolí (okolí Wameny). Termín je vybrán s ohledem na termín unikátního festivalu. Expedice pokračuje přeletem do nížinné oblasti a plavbou dlouhou lodí za stromovými lidmi kmene Korowai.

Festival ve Walesi (Baliem)

Příslušníci některých kmenů na toto setkání putují dny a týdny pralesem i horami s cílem předvést ukázku tradičního tetování, malování, oděvů v soutěži s jinými původními kmeny Papuy. Cestují sem i kmenoví náčelníci, kterým není lhostejná budoucnost této bizardní provincie. Možná se setkáte i s místními separatisty, kteří usilují o samostatný stát. I proto zde na každém kroku narazíte na kontroly armády a policie a turisty bez „permitů“ a místních průvodců nikam nepustí. Program zájezdu nelze předem přesně stanovit. I termín festivalu se může na poslední době změnit. Také může být na poslední chvíli zrušen, ale ani to neznamená že neuvidíte domorodce v původním oblečením a nepoznáte jejich tradiční rituály.

Běh žen před prasaty

Chcete na vlastní oči vidět disciplinu místní „olympiády“ ? Kamenné sekery či muže oděné jen v kotece? Neváhejte!

Habbema jezero v horách

Výlet džípem do hor k jezeru Habbema je (nejen pro botaniky) opravdovou cestou do pravěku. Ve výšce kolem 3.300 m.n.m. se Vám otevře neuvěřitelný pohled. Ledovcový kar pod Trikorou s jezerem obklopeným unikátní vegetací. Stromové kapradiny, přesličníky, plavuně, cykasy. Celá řada enedemitických druhů rostlin, které nenajdete nikde jinde na světě. Nezapomeňte se teple obléknout, zažili jsme tu i 30 cm sněhu (přímo na rovníku).

Kurima, Pyramid, Pugima

Cíle výletů v údolí. Kurima – původní misijní stanice i letiště. Dnes se sem dostanete autem za hodinu a můžete se vydat na kouzelný trek kolem soutěsky, kde řeka Baliem opouští údolí. Provazové mosty, políčka sladkých brambor na úpatí hor. Tradiční chýše honai a ve vzdálenějších místech i muži s kotekou a lukem přes rameno. Pyramid byla další původní misije s letištěm – pro změnu proti proudu řeky. Další výchozí bod kouzelného treku po kopcích v okolí .

Dekai 


Východisko expedice ke stromovým lidem Korowai. Ubytování v hotýlku a další den plavba z přístavu Logpon do poslední misijní stanice Mabul. 

Mabul a Korowai

v Mabulu začíná další část expedice. Oblast unikátního etnika – kmene Korowai není dosud zmapována a při putování se pohybujete na hranici pacifikační linie. Zažijete běžné denní činnosti původních lovců a sběračů, kteří se začínají učit i zemědělství (banánovníky). Kácení a zpracování palmy ságové – jedinného zdroje „mouky“. Unikátní jídelníček i zvyky a rituály domorodců. Něco podobného již nikde na světě nezažijete.

1-2

Praha - Jakarta


Let z Prahy do Jakarty, hotel u letiště
3

Jayapura

Brzy ráno let do Jayapury, ubytování v Sentani, vyřízení povolení, krátký trek džunglí a osvěžení u vodopádu v Kyklopských horách.
4

Wamena

Odlet do Wameny, centra Baliemského údolí 1600 metrů n.m. kam se dostanete jen letadlem. Jiwika vesnice kmene Dani – tradiční vaření, mumie, ukázka získávání soli u pramene v horách, jeskyně.
5-6

Walesi

Walesi – místo konání letošního ročníku festivalu etnik Dani, Lani, Yali… Ukázky bojového umění… někdy tuhne krev, střelba z luku, hod oštěpem. Ukázky zásnubních a jiných tanců a zpěvů. -Líčení, tetování a tradiční oděvy (či spíše „neoděvy“).
7

Habbema

Výjezd jeepy k jezeru Habbema vysoko v horách (Stromové kapradiny, přesličníky, krajina z obrázků Zdenka Buriana – cesta do pravěku.
8

Kurima

Kurima – úžasný trek začínající v soutěsce řeky Baliem, most z provazů, tradiční chýše honai ve vesnicích na úbočí hor, důmyslné terasy políček.
9

Dekai

V dopoledních hodinách odlet z Wameny do Dekai centra „království“ Yahukimo etnika Manimo. Prohlídka okolí, příprava na expedici…
10

Mabul

V ranních hodinách autem do přístavu Logpon, nalodění na dlouhou loď (motorová kanoe) a plavba po řece Brazza (cca 8-9 hodin podle stavu řek) do Mabulu (misijní stanice a konec civilizovabného světa) S nosiči vyrazíme ke kmeni Korowai. Ubytování v místním domě (homestay) nebo na „stromě“.
11-13

Korowai

Na 3 dny v době kamenné s lovci a sběrači původního etnika Korowai. Poznáte kácení a zpracování ságové palmy, sběr ságových červůKamenné sekery, luky, kostěné hroty šípů, náhrdelníky z kostí a zubů zvířat. Poobědváme sladké brambory nebo ságovou placku „pizza ala korowai“ se ságovými červy, hadem nebo palmovou krysou? Lov ryb a raků či tajemných obyvatel nížinného pralesa. Sběr jedlých plodin i běžné denní činnosti domorodců.
14

Dekai

Odjezd lodí z Mabulu do Logponu a dále autem do Dekai. Ubytování v hotýlku.
15

SentaNi

V dopoledních hodinách odlet do Sentani. Odpočinek na pláži Harlem Beach.
16

Sentani

Lodí za domorodci na ostrůvcích v jezeře Sentani, tradiční malby domorodců na kůře, i pozůstatky 2. světové války na svazích kolem jezera. Zoborožci, papoušci, kasuáři.
17-18

Jakarta-Praha

Odlet do Jakarty a dále do Prahy.
30. 7. – 16. 8. 2022 99 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Papuu z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

antimalarika, očkování, focení
cestovní pojištění
ostatní stravování
vstupy do NP
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 8 400Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům