5 dní, 6 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Borobudur, největší buddhistická stúpa světa

Prambanan, největší hinduistický chrám světa

Historické město Jogyakarta, centrum batiky

Sultánský palác Kraton a lázně Taman Sari

Loutky z kůže wayang kulit pro stínové divadlo

Večerní trh a život na ulici Malioboro

Hinduistický palác Ratu Boko z 9. st.

Východ slunce nad kráterem sopky Bromo

Unikátní těžba síry a nosiči na sopce Ijen

Jáva: chrámy Borobudur a Prambanan, města Jogja a Solo, sopky Bromo a Ijen

Krátký letecký zájezd na Jávu na 5 nebo 6 dní s přejezdem na Bali za poznáním jak největších stavebních skvostů Indonésie – chrámy Borobudur a Prambanan, tak přírodních klenotů – sopky Bromo a Ijen, ale i kulturní život v Yogyakartě – loutkové divadlo wayang kulit v paláci Kraton, batikové dílny apod. Celkem 10 hmotných i nehmotných památek pod ochranou UNESCO UNESCO.

Yogyakarta UNESCO

Návštěva paláce sultána Kraton (sultán s rodinou zde stále žijí) s muzeem. Nezapomeňte si prohlídnout fotografie sultánů z Jogji s celouřadou světových panovníků a presidentů v restauraci v komplexu paláce. Yogyakarta (provincie) i úřadující sultán mají dodnes mimořádné výsady a pravomoci v celé Indonésii. Vodní palác Taman Sari, výrobci loutek z kůže pro tradiční stínové divadlo Wayan Kulit. 

Borobudur UNESCO

Borobudur – největší buddhistická stúpa světa. 11 kilometrů v kameni vytesaných příběhů ze života Buddhy a návodů jak by lidé měli správně žít. Nejedná se o chrám, ale v podstatě o učebnu. Další stúpy cestou zpět do Yogyakarty Mendut a Pavon.

Prambanan UNESCO

Rozsáhlý komplex největšího chrámu hinduistického náboženství na světě Prambanan z 9. století. Unikátní chrámové stavby zasvěcené hlavním bohům Višna, Šiva, Brahma. Vytesané sochy bohů uvnitř. Reliéfy z eposu Rámájana. Pozůstatky hinduistický paláce Ratu Boko na kopci nad chrámem Prambanan.

Gunung Sewu UNESCO

Relax na písečných plážích. Dle zájmu tubing neboli rafting na duších s proplutím jeskyní Goa Pindul.

Solo

Sultánský palác a muzeum s hodnotnými exponáty Mangunegara v městě Solo dřívějším hlavním městě významného sultanátu.

Bromo UNESCO

Sopečný komplex Bromo Tengger Semeru.

Ijen UNESCO

Sopka s unikátní těžbou síry na náhorní plošině východu Jávy.

Zkrácená varianta

Dvou nebo třídenní varianta zájezdu s odletem zpět opět z Jogji. Pouze návštěva chrámů a památek okolo města Yogyakarta. Bez přejezdu na sopky na Bromo a Ijen.

Poznávačka s českým průvodcem

Klasický poznávací zájezd z Jakarty přes celý ostrov Jáva  až na Bali se skupinou a českým průvodcem ve vypsaném termínu.
1

Jogja

Přílet do města Yogyakarta (zkrácené Jogja), přivítání se s místním anglicky mluvícím průvodcem, transfer do hotelu a ubytování na 2 nebo 3 noci v centru města. Odpoledne prohlídka historického centra města Yogyakarta UNESCO – sultánský palác Keraton, , kožedělné dílny loutek pro stínové divadlo, vodní palác Taman Sari, podzemní mešita, holandská pevnost Vredeburg a další památky. Večer volný program – procházka po rušné ulici Malioboro plné různých butiků s batikou, pouličních umělců, stánků s jídlem a tržnice Beringharjo. Uvidíte hudební představení s tradičním bambusovým nástrojem angklung UNESCO? Ochutnáte tradiční pokrm Gudeg?
🕒 6-10 hod. ✈️ 600 km / 1 hod. 🚙 45 km / 1,5 hod., 🚶 2-4 km, 💵 ±60 tis. IDR
2

Jogja ⇄ Borobudur & Prambanan

Brzy ráno výlet k největší buddhistické stúpě na světě Borobudur UNESCO z 8. století. Prohlídka sousedních menších buddhistických chrámů Mendut a Pawon. Odpoledne výlet k největšímu hinduistickému chrámu v Indonésii Prambanan UNESCO. Zároveň prohlídka dalších chrámů v areálu včetně buddhistického Sewu. Následně návštěva nedalekého hinduistického královského paláce Ratu Boko z 9.st. Večer fakultativně divadelní představení baletu Rámájana před chrámem Prambanan nebo stínové divadlo s loutkami wayang kulit UNESCO v paláci.
🕒 10-12 hod., 🚙 115 km / 3-4 hod., 🚶 3-6 km, 💵 ±1 mil. IDR
3

Jogja ⇄ Gunung Sewu

V případě 5-denní varianty zájezdu se tento den vynechává.
Výlet do krasového geoparku Gunug Sewu UNESCO – různé jeskyně, vodopády, vápencové kopečky a pláže Baron, Krakal nebo Parangtritis na jižním pobřeží Jávy omývaném Indickým oceánem. Místa a atrakce dle přání klientů – např. plavba na duších po řece do jeskyně Goa Pindul.
🕒 8-10 hod., 🚙 120 km / 3-4 hod., 🚶 2-4 km, 💵 ±50 tis. IDR
4

Jogja ➔ Solo ➔ Bromo

Celodenní přesun a po cestě zastávky na výlet. Hitorické město Solo (Surakarta): sultánský palác Mangunegara se sbírkou tradičních mečů keris UNESCO a manufaktura na výrobu tradiční barvených látek – batika UNESCO (kulturní dědictví Indonésie). Následující dlouhý přesun po dálnici směrem dál na Východ, Navečer příjezd do horské vesnice Cemorolawang na okraji rozsáhlé kaldery sopky Bromo. Ubytování v hotelu v nadmořské výšce 2100 metrů!
🕒 10-12 hod., 🚙 430 km / 7-8 hod., 🚶 1-2 km, 💵 ±30 tis. IDR
5

Bromo ➔ Ijen

Brzy ráno výjezd historickými off-road auty Toyota Land Cruiser FJ40 (rok výroby 1960-80) na vyhlídku Penanjakan (2782 m n.m.) na nejvyšším místě okraji kaldery a čekání na jedinečnou podívanou – východ slunce nad sopkami Bromo, Tengger a Semeru UNESCO (3676 m n.m.). Po východu sjezd zpět do kaldery do tzv. moře sopečného písku a nenáročný výstup (nebo v částečně v koňském sedle) na sopku Bromo (2329 m n.m.) – pohled přímo do nitra aktivního žhavého kráteru. Návrat do hotelu a po snídani přesun (cca 6 hod.) do další sopečné oblasti sopek Ijen a Raung (3333 m n.m.). Odpoledne příjezd do horské vesničky Blawan, ubytování uprostřed plantáží kávy v koloniálním holandském sídle z roku 1891. Stihnete podvečerní procházku vesnicí k vodopádu zakončenou koupelí v horkých pramenech?
🕒 14-15 hod., 🚙 24 km / 1,5 hod., 🚶 3 km ↗ 200 m, 🚙 200 km / 5-7 hod., 💵 ±400 tis. IDR
6

Ijen ➔ Bali

Brzy ráno výstup na okraj kráteru aktivní sirné sopky Ijen  UNESCO (2350 m n.m.). Primitivní způsob těžby síry – nosiči s až 120kg na ramenech (podle National Geographic nejtěžší práce na světě). Za příhodných podmínek možný i sestup dolů do kráteru – k největšímu jezeru kyseliny sírové na světě. Po sestupu zpět k autu sjezd skrze deštný prales (uvidíme černé opice hulmany jávské?) do přístavu Ketapang a přeplavba trajektem do přístavu Gilimanuk na Bali. Transfer autem do českého hotelu Selang Resort v Amedu na východě Bali.
🕒 12-15 hod., 🚶 6 km ↗ 500 m, 🚙 60+170 km / 2+4 hod., ⛴️ 5 km / 1 hod., 💵 ±200 tis. IDR

Poznámky:

  • V případě 5-denní varianty zájezdu se vynechává 3. den programu.
  • V případě 6-denní varianty zájezdu se doporučuje odpolední program 2. dne přesunout na 3. den dopoledne.

Termíny zájezdu

Zájezd je možné uskutečnit kdykoliv po celý rok. V letní sezóně a při objednání s malým předstihem (cca méně než 1 měsíc) se uvedené ceny mohou navýšit o cca 1 000 – 2 000 Kč. Od prosince do března je období dešťů – více informací o počasí.

Délka zájezdu

5 dní

6 dní

2 osoby

13 600 Kč

15 300 Kč

3 osoby

10 100 Kč

11 500 Kč

4 osoby

8 400 Kč

9 600 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

ubytování v hotelech se snídaní
dopravu autem dle programu
výlet off-road autem na sopce Bromo
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vízum (35 USD / 30 dní)
turistický poplatek (10 USD)
letenky (viz příplatky)
vstupy (cca 1,8 mil. IDR)
ostatní stravování
transfery z/na letiště mimo Jogju
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Letenka Bali ➔ Yogyakarta + cca 2 000 Kč
Letenka Jakarta ➔ Yogyakarta + cca 2 000 Kč
Jednolůžkový pokoj + 2 300 Kč (5 dní) / + 3 000 Kč (6 dní)
Cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2/3 osob na pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům