5 dní, 6 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Borobudur, největší buddhistická stúpa světa

Prambanan, největší hinduistický chrám světa

historické město Jogyakarta, centrum batiky

sultánský palác Kraton a lázně Taman Sari

loutky z kůže Wayan Kulit pro stínové divadlo

večerní trh a život na ulici Malioboro

erotický chrám Sukuh mezi čajovými plantážemi

východ slunce nad kráterem sopky Bromo

unikátní těžba síry a nosiči na sopce Ijen

Jáva – Borobudur, Jogja pohodově, Bromo a Ijen

Letecký zájezd na Jávu do Jogyakarty na 5 nebo 6 dní s přejezdem na Bali. Za poznáním největších stavebních skvostů Indonésie Borobudur a Prambanan (UNESCO), večerní život v Jogyakartě, chrámy nad Solem a sopky Bromo a Ijen.

 

Solo

Výlet autem do hor nad Solem (Surakarta). Vrcholy hor pokryté svěže zelenými plantážemi čaje. Tajemné hinduistické chrámy. Sukuh erotickými motivy, malými slony, sochami tajemných okřídlených bytostí, kamenné obětní desky ve tvaru želv i stavba ve tvaru pyramid jihoamerických indiánů. Ceto s falickými symboly a dalšími tajemnými kamennými stavbami a formace. Nově objevená kamenná pytramida chrámu Ketek. Osvěžení u vodopádu Baturaden. Sultánský palác a muzeum s hodnotnými exponáty Mangunegara v městě Solo dřívějším hlavnim městě významného sultanátu.

Jogyakarta

Borobudur (UNESCO) nezapomenutelný východ slunce na největší budhistické stupě světa. 11 kilometrů v kameni vytesaných příběhů ze života budhy a návodů jak by lidé měli správně žít. Nejedná se o chrám, ale v podstatě o učebnu. Další stupy cestou zpět do Jogyakarty Mendut a Pavon. 

Návštěva paláce sultána Kraton (sultán s rodinou zde stále žijí) s muzeem. Nezapomeňte si prohlídnout fotografie sultánů z Jogji s celouřadou světových panovníků a presidentů v restauraci v komplexu paláce. Jogiakarta (provincie) i úřadující sultán mají dodnes mimořádné výsady a pravomoci v celé Indonésii. Vodní palác Taman Sari, výrobci loutek z kůže pro tradiční stínové divadlo Wayan Kulit. 

Rozsáhlý komplex největšího chrámu hinduistického náboženství na světě Prambanan z 9. století. Unikátní chrámové stavby zasvěcené hlavním bohům Višna, Šiva, Brahma. Vytesané sochy bohů uvnitř. Reliéfy z eposu Rámájana.

Pláže jihu

Relax na písečných plážích. Dle zájmu „tubing“ neboli rafting na duších s proplutím jeskyní Goa Pindul. Dlouhé schody k hrobkám sultánů, králů i jiných vládců z dávné i blízké historie Imogiri.

Bromo

Po snídani v Solo celodenní přejezd pod sopečný komplex Broma a ubytování v hotýlku. Kolem 4 ráno noční odjezd jeepy na vyhlídku nad kráterem…

Kawah Ijen

Sopka s unikátní těžbou síry na náhorní plošině východu Jávy…     Trajektem přejezd na Bali

1

Jogyakarta

V časných ranních hodinách odlet na Jávu do Jogyakarty. Přivítání s průvodcem na letišti a odjezd autem do hor nad městem Solo. Čajovými plantážemi k tajemným chrámům Sukuh a Ceto s erotickými reliéfy. Nově objevený chrám Ketek. Cestou zpět zastávka u vodopádu s možností koupele. Sultánský palác a muzeum Mangunegara. Návrat do Jogyakarty. Večer tradiční divadlo Ramayana (fakultativně).
2

Borobudur a Prambanan

Východ slunce na chrámu Borobudur (UNESCO) – největší budhistická stupa na světě. Další chrámy Mendut a Pavon cestou zpět do Jogyakarty na tzv. svaté ose. Prohlídka města Jogyakarta s královským palácem Kraton, vodní palác Taman Sari, obchodní ulice Malioboro. Ptačí trh za městem. Prambanan – největší hinduistický chrám svět (UNESCO).
3

Jogyakarta

Odjezd na písečné pláže na jihu – relax, či plážové aktivity, procházka, koupání. „Tubing“ neboli rafting na duších s proplutím jeskyní Goa Pindul. Dlouhé schody k hrobkám sultánů, králů i jiných vládců z dávné i blízké historie Imogiri. Ve večerních hodinách odjezd na letiště a odlet na Bali. V případě 5ti denního zájezdu tento den vypadává.
4

Yogykarta - Bromo

Celodenní přesun (cca 8 hod.) autem (alternativně vlakem) směrem na východ až do ubytování přímo na okraji kaldery sopky Bromo.
5

Sopka Bromo

Brzy ráno výjezd veteránem 4×4 Toyota Landcruiser nad obří kalderu komplexu sopek v NP Bromo-Tengger-Semeru na výhled při východu slunce. Autem dunami sopečného popela a písku pod kouřící kráter Broma. Výstup (pěší) nebo v částečně v koňském sedle k vrcholu aktivní sopky Bromo (v závěru 300 schodů) s pohledem do žhavého kráteru. Přejezd (cca 7 hod.) do vesničky Blawan na východě Jávy. Ubytování uprostřed plantáží kávy v koloniálním holandském sídle z roku 1891.
6

Kawah Ijen

Brzy ráno výjezd pod sopku Ijen a výstup (1 hod.) na okraj kráteru aktivní sirné sopky Ijen (2350 m n.m.). Primitivní způsob těžby síry (nosiči s až 120kg na ramenech), unikátní modré plameny a nejkyselejší jezero na světě. Po sestupu deštným pralesem (černí opice hulmani jávští) a město Banyuwangi do přístavu, trajektem na Bali a cestou na východ ostrova (cca 5 hod.) zastávka v termálních lázních Banjar, ukryté v krásné barevné zahradě. Odvoz do Amedu případně do jiného hotelu na severu Bali. ( jinam za příplatek)

Poznámka: V případě 5-denní varianty zájezdu se vynechává 3. den programu.

Termíny

Kdykoliv – 5 dní

Kdykoliv – 6 dní

Cena zájezdu

10 900 Kč

12 400 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

letenku z Bali do Jogyakarty
ubytování v hotelu se snídaní
dopravu dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy cca € 90, ostatní stravování
cestovní pojištění
transfer na Bali na letiště

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 2300 Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům