únor, listopad
Termíny
Papua, Indonésie
Destinace
10-14
osob
★☆☆
Komfort

Raja Ampat tropický ráj na konci světa

Nejbohatší podmořský život na světě! (manty, žraloci, želvy, barakudy, korálové útesy)

Srdce tzv. „korálového trojúhelníku

Scenérie vápencových homolí v moři

Bílé pláže lemované palmami bez turistů

Barevní papoušci, zoborožci i vzácné rajky

Ubytování v chatkách z palmových listů v moři

Grilované denně čerstvé ryby v plné penzi

Raja Ampat – ztracený ráj? 

Exkluzivní poznávací zájezd za objevováním ráje na konci světa u ostrova Papua. Zájezd do Raja Ampat na Papue pořádáme jako první CK  v ČR. Dosud jen velice složitě dostupné ostrovy světově unikátního soustroví . Poslední ráj na konci světa odkrývá svá tajemství.

 

Unikátní ptactvo

Ptáci ráje „rajky“, neskutečně barevné peří, lirovité i jiné tvary ocasních per. Nesmyslně složité zásnubní tance, které se samečci učí několik let. „Čtyři králové“ … tak nějak zní překlad domorodého názvu Raja Ampat – soustroví se 4mi hlavními ostrovy.

Podvodní svět

soustroví je součástí „Zlatého korálového trojůhelníku“ – světově druhově nejbohatšího mořského ekosystému. Žije zde 1508 druhů útesových (korálových) ryb, 537 druhů tvrdých korálů, což je 96% druhů žijících v Indonésii a 75% z celkového počtu světově popsaných korálů. Žije zde 699 druhů měkkýšů, kde nahožábří plži, hrající mnoha barvami a tvary jsou opravdovými třešničkami na dortu zvaném Raja Ampat někdy také královský klenot. Raja Ampat na wikipedii.

Potápění

Kri

V okolí ostrova  je celá řada jedinečných potápěčských lokalit nejvyšší světové úrovně. Na ponory se jezdí rychlým člunem a přibližně do 30 min. Hned při našem prvním ponoru na „house reefu“ přímo před domem kolem nás proplouvali černoploutví i běloploutví žraloci téměř celý ponor. Při náročnějších ponorech v proudech velká rotující hejna barakud, tuňáků, napoleoni netopýrníci a další žraloci. Vše s kulisami neporušeného korálového reefu.

Arborek

U ostrova  hned u přístavního mola velké hejno přátelských netopýrníků a další hejna ryb. Na pilířích řada nahožábrých plžů. Skutečně obrovské zévy již od 2 m hloubky. Krásně barevní žralůčci indonéští jen ve 2metrech i pro šnorchlaře.

Famské ostrovy Pianemo

Bohaté korálové útesy, hejna ryb, žraloci kobercoví (wobedong), žraloci vouskatí, napoleoni, ploskozubci…

Wayag

Absolutní TOP celého zájezdu na Raja Ampat – laguna Wayag uprostřed oceánu.

1

Praha ➔ Jakarta

Let z Prahy do Jakarty linkovým letem.
2

Jakarta ➔ Sorong

Po příletu do Jakarty, pokud nenavazuje let, transfer do hotelu u letiště a ubytování. O půlnoci vnitrostátní přelet na Papuu. V případě dopoledního příletu do Jakarty fakultativně možný výlet do města bez průvodce (staré město, tradiční přístav, mrakodrapy).
3

Sorong ➔ Waisai ➔ Kri

Ráno po příletu do Sorongu, nejzápadnějšího města ostrova Nová Guinea (nebo také Papua), setkání se s českým průvodcem. Krátký přejezd autem do přístavu a přeplavba velkou rychlou lodí (2 hod.) do Waisai, hlavního města souostroví Raja Ampat na ostrově Waigeo. Dále malou lodí (1 hod.) již na rajský ostrov Kri. Ubytování přímo na bílé pláži obklopené tropickým deštným pralesem. První společný oběd a dále po 10 dní stravování formou plné penze (voda, káva a čaj po celý den; ke snídani palačinky, smažené banány nebo bábovka a k obědu a večeři ryba nebo kuře, zelenina, tofu a rýže. Ubytování v jednoduchých, romantických, domečcích z palmových listů přímo u pláže pouze s postelí, terasou a vlastní jednoduchou koupelnou. Odpoledne volný program.
4

Kri ⇄ vesnice Yenbuba

Při odlivu se přebrodíme po písečných mělčinách mezi ostrovy Kri, Ransiwor a Mansuar až do vesnice Yenbuba. Mangrovy, kostel, škola, kiosek (jediná možnost nákupu – pouze sušenky, cigarety apod.) a parádní šnorchlování v „rybí polévce” pod molem.
5

Kri ⇄ vyhlídka

Ráno výšlap lesem na vyhlídku na kopci přímo za ubytováním – pěkný výhled na okolní ostrovy a zátoku s ubytováním. Zbytek dne volný program. Fakultativně možné výlety lodí – např. do vesnice Sawandarek (úžasné šnorchl., krátká procházka džunglí k jezeru)
6

Kri ⇄ ostrovy Gam & Arborek: rajky a manty

Brzy ráno (4:30) výlet lodí na protější ostrov Gam do vesnice Sawinggrai. Nenáročný výšlap probouzející se džunglí na pozorování zásnubních tanců ptáků ráje, rajek, vysoko v korunách stromů při východu slunce. Snídaně na ostrově Arborek – prohlídka vesnice a šnorchlování. Nakonec cestou zpět zastávka na lokalitě Manta Sandy na šnorchlování s mantami. Po obědě volný program – např. možnost vyzkoušet si potápění s přístrojem pod vedením českého instruktora.
7

Kri: volný den

Možnost fakultativních výletů např. na druhý konec ostrova na výběžek Cape Kri (jedna z nejlepších lokalit na potápění a šnorchlování pro pokročilé) a následně relax na ostrůvku Koi a písečných mělčinách uprostřed moře .
8

Kri ➔ laguna Piaynemo ➔ Selpele

Celodenní přesun a zároveň výlet větší rychlou lodí (pronajatá na následujících 5 dní) přes Famské ostrovy. Cestou opět zastávka na lokalitě Manta Sandy na šnorchlování s mantami. Dopoledne šnorchlování, koupání, relax a krátký výšlap na vyhlídku na ostrově Rufas s písečnou lagunou a krásnými korálovými útesy. V poledne magická azurová laguna ostrova Piaynemo: dechberoucí výhledy na vápencové mogoty (homolovité ostrůvky v zátoce) – nenáročný výstup po schodech. Oběd s sebou v krabičkách. Další vyhlídka z homole Dore Karui na zátoku ve tvaru manty. Cestou z Piaynema zastávka na ostrůvcích Yef Nabi Kecil nebo Meosmanggara (pláž, vesnice, šnorchl.) po cestě do ubytování v Selpele. Navečer ubytování (na 4 noci) v chatkách v džungli na soukromé pláži téměř na konci světa na nejzápadnějším cípu ostrova Waigeo (poblíž vesnice Selpele), kde opravdu široko-daleko nikdo není…
9

Selpele ⇄ zátoka Alyui

Dopolední výlet do zátoky Alyui – vesnička Selpele, pravěké malby na útesu nad mořem, australská perlová farma Atlas (dle zájmu), relax a šnorchlování na pláži Eywa – korálové stěny. Po obědě volný program: šnorchlování před ubytováním, procházka po pláži do tajuplného mangrovového lesa na jednu stranu nebo na západ slunce stranu druhou.
10

Selpele ⇄ laguna Wayag

Celodenní výlet lodí na nejznámější souostroví Raja Ampat, laguna Wayag, to NEJ z Indonésie. Výstupy po ostrých, strmých, vápencových skalách bez schodů na celkem 2 různé vyhlídky. Neuvěřitelné dílo přírody – desítky homolovitých ostrůvků porostlých tropickou vegetací obklopené azurovou lagunou. Oběd a relax na panenské pláži pod vyhlídkou Pindito. Odpoledne šnorchlování a koupání se žraloky na pláži ostrova Tey. To vše jen kousek od konce světa… Cestou zpět památník přímo na rovníku na ostrově Kawe, šnorchlování, relax na pláži.
11

Selpele ⇄ ostrovy Wofoh

Dopolední výlet lodí na blízké ostrůvky Wofoh s krásnými plážemi na relax a korálovými útesy a stěnou na šnorchlování. Odpoledne volno – možnost potápění s přístrojem (nutné domluvit předem!)
12

Selpele ➔ Waisai

Postupný celodenní návrat lodí do Waisai se zastávkami na šnorchlování a relax na pláži na ostrově Manare; ostrově s vesnicí Biantsyi, průjezd průlivem Kabui s dramatickými proudy; zátoka Kabui s pitoreskními skalnatými ostrůvky a jednou tajnou jeskyní Goa Kalong Kabui s kaloni. Oděd na ostrově Friwen (pláž, houpačka a hejna ryb pod molem), následně šnorchlování na ostrovech Friwenbonda (stěna) a/nebo Mios Kun (možná kaloni). Navečer ubytování (2 noci) v resortu poblíž města Waisai – bungalovy na moři s klimatizací (plná penze).
13

Waisai: volný den

Volný program (šnorchlování, relax). Fakultativně možný výlet autem a lodí do tzv. modré laguny Kali Biru uprostřed džungle v ústí zátoky Mayalibit nebo na šnorchlování a relax na blízkých ostrovech (Friwen, Mios Kun, Urai).
14

Waisai ➔ Sorong

Snídaně v hotelu a dopoledne volný program (trh, nákup suvenýrů). Fakultativně možný výlet brzy ráno autem do džungle Sapokren na pozorování rajek, včetně velmi vzácné rajky holohlavé. Odpoledne velkou lodí zpět do Sorongu, ubytování v hotelu u letiště a podvečer volný program – nákup suvenýrů, pouliční stánky s jídlem. Fakultativně cestou z přístavu možný krátký výlet (1 hod.) k čínské buddhistické pagodě a chrámu Vihara Buddha Jayanti s pěkným výhledem na město při západu slunce.
15

Sorong ➔ Jakarta

Ráno návrat do Jakarty již bez průvodce. V případě nočního odletu fakultativně možný výlet do města bez průvodce (staré město, tradiční přístav, mrakodrapy).
16

Jakarta ➔ Praha

Přílet do Prahy.

Termíny zájezdu

čt 1. 2. – pá 16. 2. 2024

út 14. 2. – st 29. 2. 2024

čt 7. 11. – pá 22. 11. 2024

út 19. 11. – st 4. 12. 2024

Cena zájezdu

77 900 Kč

77 900 Kč

79 900 Kč

79 900 Kč

Obsazenost

obsazeno

obsazeno

volno

volno

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční mezinárodní letenka Praha-Jakarta
zpáteční vnitrostátní letenka Jakarta-Sorong
1x ubytování v hotelu u letiště (Jakarta)
9x ubytování v chatce s plnou penzí
2x ubytování v resortu s plnou penzí (Waisai)
1x ubytování v hotelu se snídaní (Sorong)
dopravu a výlety lodí dle programu
místní vstupy (kromě vstupu do NP a na rajky)
transfery ve Waisasi a Sorongu (letiště, přístav, hotel)
služby českého průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy do NP a na rajky (cca 1,3 mil. Rp.)
bakšišné (cca 300 tis. Rp.)
ostatní stravování (cca 2 dny)
zapůjčení vybavení na šnorchlování
náklady způsobené tzv. „vyšší mocí“ (počasí)
cestovní pojištění
vízum (35 USD)

Příplatky a slevy

Jednolůžkový pokoj + 11 950 Kč
Cena zájezdu při nižším počtu účastníků na vyžádání.

Fakultativní výlety na Raja Ampat od 150 tis. Rp.
Ponor s přístrojem včetně výstroje (pro certifikované potápěče) od 550 tis. Rp.
Zkušební ponor s přístrojem s českým instruktorem (pro nepotápěče) od 1,1 mil. Rp.

Podmínky zájezdu

Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům

Recenze zájezdu

23.11.2018

Zdeňka Dušková: Cestuji s přáteli po celém světě,v říjnu jsme strávili dva týdny s Jirkou Hruškou jr. na Raja Ampat a byli jsme všichni nadšeni! Všechno klapalo a máme nádherné zážitky!Úžasná destinace 😍👍DOPORUČUJI!

23.11.2018

Ahoj Jirko, jen chci pozdravit a poděkovat. Zájezd na Raja Ampat byl krásnej zážitek, všichni jsou nadšený, vše klapalo a Jirka byl moc fajn. Určitě budem všude chválit a doporučovat.

11.12.2022

Dobry den. zatial najkrajsi zajazd v mojom zivote. Vyborne vyskladany program a perfektny sprievodca. Doporucujem. Bola som November 2022

12.1.2023

Ahoj Tamaro, děkuji moc za pěknou recenzi a brzy se těším opět na viděnou někde v Indonésii – nejlépe opět na Papue – třeba na festivalu ve Wameně. Jirka Hruška

6.12.2023

Ďakujeme za krásne zážitky,
Bolo to dobrodružstvo, romantika a aj adrenalín – výborná organizácia,
Jirka je znalec na koniec sveta ( a aj pár kilometrov za ) výlet v nedotknutej prírode a bez turistov je dobrý relax.
Boli sme v 11. 2023

12.12.2023

Dobrý deň, super zájazd : dobrodružstvo, romantika, adrenalin je to pár kilometrov od konca sveta, Jirka to zvláda perfektne.
Ďakujeme za zážitky! November 2023

2.1.2024

Dobrý den , děkujeme za krásné zážitky na Raja Ampat i trochu dobrodružství s romantikou jen několik kilometrů na konci světa . Pro nás a hlavně pro mě úžasné zážitky a splněný sen . Děkuji Jiří za výbornou organizaci a všem mohu jen doporučit.
Listopad 2023

6.1.2024

Ahoj Jiří, jen chci poděkovat za super organizaci zájezdu na Raja Ampat .
Nádhera a můj splněný sen . Podívat se tak daleko- vlastně kousek od konce světa. Slova nestačí – úžasné. Všem budu doporučovat .
Děkujeme. Listopad 2023
Helena a Zdeněk Novákovi

Napsat recenzi

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..