15 dní
Délka
únor, březen, Listopad
Termíny
Papua, Indonésie
Destinace
8-12
osob
★☆☆
Komfort

Raja Ampat tropický ráj na konci světa

Nejbohatší podmořský život na světě! (manty, žraloci, želvy, barakudy, korálové útesy)

Srdce tzv. „korálového trojúhelníku

Scenérie vápencových homolí v moři

Bílé pláže lemované palmami bez turistů

Barevní papoušci, zoborožci i vzácné rajky

Ubytování v chatkách z palmových listů v moři

Grilované denně čerstvé ryby v plné penzi

Raja Ampat – ztracený ráj? 

Exkluzivní poznávací zájezd za objevováním ráje na konci světa u ostrova Papua. Zájezd do Raja Ampat na Papue pořádáme jako první CK  v ČR. Dosud jen velice složitě dostupné ostrovy světově unikátního soustroví . Poslední ráj na konci světa odkrývá svá tajemství.

 

Unikátní ptactvo

Ptáci ráje „rajky“, neskutečně barevné peří, lirovité i jiné tvary ocasních per. Nesmyslně složité zásnubní tance, které se samečci učí několik let. „Čtyři králové“ … tak nějak zní překlad domorodého názvu Raja Ampat – soustroví se 4mi hlavními ostrovy.

Podvodní svět

soustroví je součástí „Zlatého korálového trojůhelníku“ – světově druhově nejbohatšího mořského ekosystému. Žije zde 1508 druhů útesových (korálových) ryb, 537 druhů tvrdých korálů, což je 96% druhů žijících v Indonésii a 75% z celkového počtu světově popsaných korálů. Žije zde 699 druhů měkkýšů, kde nahožábří plži, hrající mnoha barvami a tvary jsou opravdovými třešničkami na dortu zvaném Raja Ampat někdy také královský klenot. Raja Ampat na wikipedii.

Potápění

Kri

V okolí ostrova  je celá řada jedinečných potápěčských lokalit nejvyšší světové úrovně. Na ponory se jezdí rychlým člunem a přibližně do 30 min. Hned při našem prvním ponoru na „house reefu“ přímo před domem kolem nás proplouvali černoploutví i běloploutví žraloci téměř celý ponor. Při náročnějších ponorech v proudech velká rotující hejna barakud, tuňáků, napoleoni netopýrníci a další žraloci. Vše s kulisami neporušeného korálového reefu.

Arborek

U ostrova  hned u přístavního mola velké hejno přátelských netopýrníků a další hejna ryb. Na pilířích řada nahožábrých plžů. Skutečně obrovské zévy již od 2 m hloubky. Krásně barevní žralůčci indonéští jen ve 2metrech i pro šnorchlaře.

Famské ostrovy Pianemo

Bohaté korálové útesy, hejna ryb, žraloci kobercoví (wobedong), žraloci vouskatí, napoleoni, ploskozubci…

Wayag

Absolutní TOP celého zájezdu na Raja Ampat – laguna Wayag uprostřed oceánu.

1

Praha ➔ Jakarta

Let z Prahy do Jakarty linkovým letem
2

Jakarta ➔ Sorong

Po příletu ubytování a odpočinek v letištním hotelu před odletem do Sorongu
3

Sorong ➔ Waisai ➔ Kri

V noci či brzy ráno let do Sorongu, nejzápadnějšího města ostrova Papua. Ráno přílet do Sorongu a setkání se s českým průvodcem, krátký přejezd autem do přístavu přeplavba rychlou lodí (cca 2 hod.)  do Waisai, hlavního města souostroví Raja Ampat na ostrově Waigeo. Dále rychlým člunem (1 hod.) již na rajský ostrov Kri. Ubytování přímo na bílé pláži obklopené tropickým deštným pralesem. První společný oběd a dále po 9 dní stravování formou plné penze (voda, káva, čaj po celý den, ke snídani palačinky nebo bábovka a k obědu a večeři VŽDY ryba, zelenina a rýže. Ubytování v jednoduchých, romantických, domečcích z palmových listů na kůlech přímo nad mořem pouze s matrací na dřevěné podlaze a jednou žárovku a zásuvkou pod střechou. Odpoledne volný program.
4

Ostrov Kri

Při odlivu se přebrodíme po písečných mělčinách mezi ostrovy Kri, Ransiwor a Mansuar až do vesnice Yenbuba. Mangrovy, kostel, škola, kiosek (jediná možnost nákupu – pouze sušenky, cigarety apod.) a parádní šnorchl. v „rybí polévce” pod molem.
5

Ostrov Krí

Ráno výšlap lesem na kopec přímo za ubytováním na vyhlídku na okolní ostrovy. Zbytek dne volný program. Fakultativně možné výlety lodí.
6

Ostrovy Gam & Yenbeser

Brzy ráno (4:30) výlet lodí na protější ostrov Gam do zátoky Yenbeser. Výšlap probouzející se džunglí na pozorování zásnubních tanců ptáků ráje, rajek, vysoko v korunách stromů při východu slunce. Snídaně na pláži na ostrově Friwenbonda a šnorchl. na krásných korálech a stěně. Cestou zpět písečné mělčiny Pasir Timbul s nekonečnou azurovou vodou. Po obědě volný program.
7

Ostrov Kri

Volný den – možnost fakultativních výletů např. do vesnice Sawandarek (úžasné šnorchl., krátká procházka džunglí k jezeru) nebo do zátoky Besir na ostrově Gam (nežahavé medúzy, netopýři, šnorchl., ostrůvky).
8

Piaynemo & Rufas

Celodenní výlet větší rychlou lodí (pronajatá na následujících 5 dní) na Famské ostrovy. Cestou zastávka na lokalitě Manta Sandy, kde je nejvyšší pravděpodobnost spatřit a šnorchl. s majestátními rejnoky manta. Šnorchl. z lodi na Fam Wall (korálová stěna) u ostrova Keruo. Přes poledne relax, oběd, koupání a šnorch. na ostrově Rufas s písečnou lagunou s mláďaty žraloků a malou vyhlídkou. Odpoledne magická azurová laguna ostrova Piaynemo: dechberoucí výhledy na vápencové mogoty (homolovité ostrůvky v zátoce) – nenáročný výstup po schodech. Další vyhlídka z homo-le Dore Karui na tzv. mantí zátoku. Nakonec relax a koupání na malé lehce růžové pláži Sasu Karures mezi pitoreskními útesy. Cestou zpět ostrůvek Arborek – vesnička, pláž a šnorchl.
9

Kri ➔ Selpele

Dopoledne přesun lodí na SZ cíp ostrova Waigeo do Selpele. Po cestě zastávky na šnorchl. u ostrova Tanjung Putus, pravěké skalní malby na ostrově Pef a nakonec zastávka na jednom z liduprázdný ostrůvků Apibok, Kabu, Manare nebo Ronsuar. Ubytování (na 3 noci) v chýších v džungli na soukromé pláži. Po obědě volný program: šnorchl., procházka po pláži do tajuplného mangrovového lesa, západ slunce.
10

Wayag

Celodenní výlet lodí na nejznámější souostroví Raja Ampat, laguna Wayag, to NEJ z Indonésie. Výstupy po ostrých, strmých, vápencových skalách bez schodů na celkem 2 různé vyhlídky. Neuvěřitelné dílo přírody – desítky homolovitých ostrůvků porostlých tropickou vegetací obklopené azurovou vodou. Oběd a relax na panenské pláži pod vyhlídkou. Odpoledne šnorchlování a koupání se žraloky na pláži ostrova Tey. To vše jen kousek od konce světa… Cestou zpět památník přímo na rovníku na ostrově Kawe, šnorchlování, relax na pláži.
11

Selpele & Wofoh

Dva krátké výlety lodí: První na blízké ostrůvky Wofoh s krásnými plážemi na relax a korálovými útesy a stěnou na šnorchl. Druhý po obědě do nedaleké zátoky Alyui – vesnička Selpele, pravěké malby na útesu nad mořem, australská perlová farma Atlas (dle zájmu), relax a šnorchl. na dalších skvělých lokalitách.
12

Selpele ➔ Waisai

Po-stupný celodenní návrat lodí do Waisai se zastávkami na šnorchl., relax na plažích na různých ostrovech (dle podmínek Mutus, Biantsyi, Gof nebo Peniki); průliv Kabui s dramatickými proudy (hejno barakud, jeskyně s netopýry); ostrovy Urai, Friwen (oběd) a Mios Kun (ohromní kaloni v korunách stromů a jedna z nejlepších lokalit na šnorchlování na konec). Odpoledne ubytování (1 noc) ve městě Waisai v normálním hotelu s klimatizací. Navečer prohlídka tradiční tržnice s ovocem, zeleninou, kořením, rybami a pouličními stánky s jídlem.
13

Waisai ➔ Sorong

Snídaně v hotelu a dopoledne volný program (trh, nákup suvenýrů). Fakult. možný výlet brzy ráno autem do džungle Sapokren na pozorování rajek, včetně velmi vzácné rajky holohlavé. Odpoledne velkou lodí zpět do Sorongu, ubytování v hotelu u letiště a podvečer volný program.
14

Sorong ➔ Jakarta

Ráno návrat do Jakarty již bez průvodce. Možnost individ. návštěvy města (staré město, tradiční přístav, mrakodrapy).
15

Jakarta ➔ Praha

Přílet do Prahy.
Termín Cena Poznámka
 6. 2. – 20. 2. 2021  64 900 Kč volný termín Poptat zájezd
17. 2. – 3. 3. 2021  64 900 Kč volný termín Poptat zájezd
28.2. – 14. 3. 2021  64 900 Kč volný termín Poptat zájezd
12. – 26. 11.2021 64 900 Kč volný termín Poptat zájezd
23. 11. – 7. 12. 2021 64 900 Kč volný termín Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

mezinárodní letenka z Prahy do Jakarty a zpět
vnitrostátní letenka z Jakarty do Sorongu
vnitrostátní letenka ze Sorongu do Jakarty
9x ubytování v chatce z palmových listů
9x plná penze (1. oběd, poslední snídaně)
dopravu a výlety lodí dle programu
místní vstupy (kromě vstupu do NP)
2x ubytování v hotelech se snídaní ve Waisai a Sorongu
1x ubytování v hotelu u letiště v Jakartě na cestě tam
transfery ve Waisasi a Sorongu (letiště, přístav, hotel)
služby českého průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy do NP a na rajky (cca € 120)
ostatní stravování (cca 2 dny)
zapůjčení vybavení na šnorchlování
testy PCR na COVID a vše související
náklady způsobené tzv. „vyšší mocí“ (počasí)
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +4 200 Kč
zájezd pouze při 4 osobách na vyžádání
ponor s přístrojem včetně výstroje (pro certifikované potápěče) od € 45
zkušební ponor s přístrojem s českým instruktorem (pro nepotápěče) od € 75

Podmínky zájezdu

Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům

Recenze zájezdu

23.11.2018

Zdeňka Dušková: Cestuji s přáteli po celém světě,v říjnu jsme strávili dva týdny s Jirkou Hruškou jr. na Raja Ampat a byli jsme všichni nadšeni! Všechno klapalo a máme nádherné zážitky!Úžasná destinace 😍👍DOPORUČUJI!

23.11.2018

Ahoj Jirko, jen chci pozdravit a poděkovat. Zájezd na Raja Ampat byl krásnej zážitek, všichni jsou nadšený, vše klapalo a Jirka byl moc fajn. Určitě budem všude chválit a doporučovat.

Napsat recenzi

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..