3-5 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Indonésie, Komodo
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Za komodskými draky do NP

Západ slunce nad NP Komodo

Lodí mezi ostrůvky do říše draků

Mangrovovy ke kempu strážců

Trek za komodskými varany, buvoly…

Ostrůvek Sembolon s bílými plážemi

Komodo – za draky a ostrůvky

3 nebo 4 denní letecký zájezd na Flores s výletem lodí do NP Komodo na ostrov Rinca a výlet lodí na ostrůvek Sembolon je atraktivním prodloužením poznávacího nebo pobytového zájezdu na Bali.

Labuanbajo

 – přístav na Floresu se rychle mění v atraktivní turistickou destinaci s řadou příjemných restaurací s velkým výběrem ryb a dalších mořských plodů. Najdete zde i řadu italských pizzerií. Užijte si večeři při západu slunce s výhledem na ostrovy NP Komodo.

Ostrov Rinca

Výlet lodí na ostrov Rinca v NP Komodo. Setkání s rangerem seznámení s výletem. Cca 3 hodinová procházka přírodou kolem převážně vyschlého řečiště s největší šancí na setkání s varany. Často první setkání s varany již pod kuchyní rangerů v kempu. Mimo varanů buvoli, jeleni (nejčastější potrava) opice i zajímaví nelétaví ptáci taboni, kteří kladou vejce do hromad přírodního kompostu v podstatě stejně jako komodští varani.

Ostrůvek Sembolon

Polodenní výlet na ostrůvek Sembolon s bílými plážemi. Pohodové koupání, krásné terény pro šnorchlování. Užijte si ostrovní romantiku i krásy světa pod vodní hladinou.

Mapa
1

Bali ➔ Flores: Labuan Bajo

Odlet z Bali do přístavního města Labuan Bajo na západě ostrova Flores. Cestou z letiště rovnou výlet do zrcadlové jeskyně Goa Cermin. Transfer do hotelu v centru města v blízkosti přístavu a večer již individuální program. Romantika západu slunce nad městem a ostrovy NP Komodo z vyhlídky Puncak Waringin nad městem. Večerní trh Kampung Ujung s čerstvými i grilovanými rybami a dalšími mořskými plody. V případě ranního letu možnost fakultativního prodloužení o výlet do jeskyně s jezírkem Goa Rangko u krásné písečné pláže s pěknými korálovými útesy (až dál od břehu ±200 m) – viz příplatky.
✈️ 600 km / 1 hod., 🚙 15 km / 30 min., 🚶 1-2 km, 💵 ±50 tis. IDR (prodloužení 🚙 20 km / 1 hod., 🚶 500 m, 💵 ±50 tis. IDR)
2

Flores: Labuan Bajo ⇄ NP Komodo: Rinca & Kelor

Plavba lodí mezi ostrůvky na ostrov Rinca (NP Komodo), kde žijí největší ještěři světa – varani komodští. Po krátké instruktáži u budovy správců parku následuje cca dvou až tříhodinový trek bizardní krajinou, kde je možné ve volné přírodě spatřit buvoly, jeleny, opice, různé ptáky a hlavně varany komodské. Po návratu do přístaviště plavba mezi ostrůvky se zastávkou na pláži ostrůvku Kelor s krásnou vyhlídkou. Koupání na bílé pláži a šnorchlování. A na pláži Manjarite na další úžasné šnorchlování. Odpoledne návrat zpět do přístavu Labuan Bajo. Večer individuální procházka po nově postaveném nábřeží Waterfront ve městě.
🛥️ 60 km / 4 hod., 🚶 4-7 km, 💵 ±400 tis. IDR
3

Flores: Labuan Bajo ⇄ NP Komodo: Padar & Komodo

V případě 3 -denní a 4-denní varianty se tento den vynechává.
Brzy ráno vyplutí z přístavu Labuan Bajo. Ráno výšlap na vrchol ostrova Padar na vyhlášenou vyhlídku na 3 pláže. Trek za varany na ostrově Komodo. Relax, koupání a šnorchlování na růžové pláži na ostrově Padar nebo Komodo. Odpoledne návrat zpět do přístavu Labuan Bajo.
🛥️ 80 km / 6 hod., 🚶 4-7 km, 💵 ±400 tis. IDR
4

Flores: Labuan Bajo ⇄ Sebolon

V případě 3-denní varianty se tento den vynechává.
Celodenní výlet lodí na tzv. pirátský ostrov bílých pláží Sebolon. Krásné terény pro šnorchlování. Relaxace na pláži, koupání, jízda na kajaku, SUP apod. Oběd formou bufetu. Navečer návrat zpět do přístavu Labuan Bajo.
🛥️ 2x 7 km / 2x 30 min.
5

Flores: Labuan Bajo ➔ Bali

Dopoledne volný program a odpoledne transfer na letiště a odlet zpět na Bali. V případě pozdně odpoledního odletu možnost fakultativního výletu autem k vodopádu v kaňonu Cunca Wulang viz příplatky.
🚙 10 km / 20 min., ✈️ 600 km / 1 hod. (prodloužení 🚙 60 km / 2 hod., 🚶 2-3 km, 💵 ±100 tis. IDR)

Termíny zájezdu

Zájezd je možné uskutečnit kdykoliv po celý rok. V letní sezóně a při objednání s malým předstihem (cca méně než 1 měsíc) se uvedené ceny mohou navýšit o cca 1 000 – 2 000 Kč. Od prosince do března je období dešťů, v tomto období zájezd nedoporučujeme.

Délka zájezdu

3 dny / 2 noci

4 dny / 3 noci

5 dní / 4 noci

Cena zájezdu

11 900 Kč

15 300 Kč

21 300 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

vnitrostátní letenky Bali ⇄ Labuan Bajo
ubytování v hotelu se snídaní
dopravu auty a loděmi dle programu
obědy na výletech lodí
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstup do NP Komodo (±400 tis. IDR / den)
ostatní vstupy (±50-200 tis. IDR)
ostatní stravování
transfery na Bali
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

Jednolůžkový pokoj + 650 Kč / noc
Prodloužení o výlet do jeskyně Rangko + 700 Kč
Prodloužení o výlet k vodopádu Cunca Wulang + 700 Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům