16 dní
Délka
duben, říjen
Termíny
Sulawesi
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Sulawesi – od Makassaru po Togianské ostrovy

Prehistorické malby v Rammang-Rammang

Lodí k vesnici Salotangah na jezeře Tempe

Pohřební slavnosti, rituály i zavěšené hroby etnika v kraji Toraja

Tajemství megalitů (kamenných hlav) v údolí Bada

Unikátní etnikum „mořských cikánů“ Bajo

Pláže rajských ostrůvků Togiany na rovníku

Sulawesi a Togiany

Program zájezdu se může podstatně změnit. Centrální oblast  od kraje Toraja na sever byla dlouhá léta uzavřena pro turistiku, ale příroda zde ukrývá unikátní skvosty. Togiany jsou nezapomenutelné. Slíbit můžeme jen silné zážitky a překvapení na každém kroku. Turistů zde mnoho nepotkáte…Tento poznávací zájezd začíná příletem do Makassaru a končí odletem z Manada do Prahy. Na přání je možné prodloužení jak před (o pobyt na Bali ) tak i po (například potápění v Bunakenu).

Makassar a Bugisové

Holandská pevnost Rotterdam, přístav tradičních dřevěných lodí Phinisi (opravdu tonení skansen). Noční trh i báječné rybí speciality a pestrý výběr mořských plodů. Druhá největší krasové oblast světa Rammang Rammang, o které toho svět dosud moc neví s prehistorickými jeskynními malbami. Na lodi do krasového údolí i později projížďka po jezeře Tempe.

Toraja

Monstrózní a krvavé pohřební slavnosti s obětováním až desítek buvolů a stovek prasat. Tisíce rýžových políček u vesnice Batutumonga. Tradiční obydlí Tongkonany s buvolími rohy v Ketekesu. Tajemné megality, skalní hrobky v Lemo, jeskyně mrtvých, figurky Tau-tau hlídající mrtvé. Dětské hroby v dutinách stromů v Kambiře.

Lore Lindu

Výlet do NP Lore Lindu do údolí Bada s tajemnými megality (kamenné hlavy a nádoby) neznámé kultury, starými několik tisíc let. Navečer koupání v jezeře.

Togiany – ostrůvky na rovníku

Kouzelné ostrovy Togiany těsně pod rovníkem. Ubytování v bungalovech na pláži Kadidiri. Šnorchlování, procházka džunglí na panenské pláže. Lodí k tradičním domkům na kůlech na moři kmene mořských cikánů Bajo. Další ostrůvky a jezero s nežahavými medúzami.

Gorontalo

Noční přejezd lodí z Togianských ostrovů (přejezd rovníku) s noclehem v kajutě. Z přístavu dle časových možností prohlídka města, odjezd na letiště a odlet do Jakarty a dále do Prahy.

1-2

Praha - Singapur


Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Přílet do Singapuru a ubytování v hotelu.
3

Makassar

Dopoledne přílet do Makassaru na Sulawesi, transfer do hotelu. Odpoledne prohlídka Makassaru: holandská pevnost Rotterdam, přístav tradičních dřevěných lodí Phinisi. a noční trh na nábřeží Losari.
4

Bantimurung

V ranních hodinách autem k národnímu parku Bantimurung–Bulusaraung, kde se nachází druhá největší krasová oblast světa. Lodí do nitra krasového údolí Rammang–Rammang. Prehistorické malby v jeskyních Leang–Leang staré více než 30 tis. let. Večer Příjezd do městečka Sengkang u jezera Tempe.
5

Tempe

Projížďka lodí po
hyacinty zarostlém jezeře Tempe k plovoucí vesnici Salotangah. Večer příjezd do města Rantepao v kraji Toraja.
6-7

Toraja

Monstrózní pohřební slavnosti s obětováním stovek prasat a buvolů. Nezapomenutelný letecký pohled na tisíce rýžových polí od vesnice Batutumonga. Tradiční obydlí Tongkonany s buvolími rohy v Ketekesu. Tajemné megality, skalní hrobky v Lemo, jeskyně mrtvých, figurky Tau-tau hlídající mrtvé. Dětské hroby v dutinách stromů v Kambiře.
8

Poso

Celodenní
přejezd z Rantepao panenskými horskými údolími kolem vodopádů, skrze „tunely džungle”, až do vesničky Siuri na břehu jezera Poso, třetího největšího v Indonésii (hluboké 450 metrů). Ubytování v bungalovech přímo na krásné jezerní pláži.
9

Bada

Výlet do národního parku Lore Lindu do údolí Bada s tajemnými megality (kamenné hlavy a nádoby) staré několik tisíc let neznámé kultury. Odpoledne návrat do Siuri a koupání v průzračném jezeře.
10

Ampana

Koupání v unikátních vějiřovitých vodopádech Salopa, oběd na řece Poso ve městě Tentena s výhledem na zajímavé rybářské domečky s vršemi. Odpoledne přejezd k do městečka Ampana. Ubytování v hotýlku u moře.
11

Togiany

Tříhodinová plavba lodí na kouzelné ostrovy Togiany těsně pod rovníkem. Ubytování v bungalovech na soukromé pláži. Odpoledne volný program – perfektní šnorchlování na nádherných korálových polích, mořským kajakem mezi vápencovými útesy k tradičním domečkům kmene mořských cikánů Bajo nebo na opuštěné bílé pláže lemované palmami (plná penze)
12

Togiany

Výlet lodí na šnorchlování k dalším ostrůvkům, další vesnice kmene Bajo, jezero s nežahavými medúzami. (plná penze)
13

Togiany

Volný program, fakultativně potápění nebo výlet lodí na šnorchlování. (plná penze)
14

Wakai

Dopoledne volný program, odpoledne nalodění na trajekt a nocleh v kajutě na lodi.
15-16

Gorontalo - Praha

Ráno připlutí do Gorontala. Odlet z Gorontala přes Jakartu. Návrat do ČR.

Termíny

2. 10. – 17. 10. 2022

12. 4. – 1. 5. 2023

1. 10. – 16. 10. 2023

Cena zájezdu

62 900 Kč

62 900 Kč

62 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Sulawesi z Prahy
9x ubytování v hotelích se snídaní
3x ubytování s plnou penzí
dopravu auty a loděmi dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
cestovní pojištění
vstupy a dary na pohřbu (cca € 30)
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 5100 Kč
výlety na Togianských ostrovech od € 20
potápění s přístrojem od € 40 za ponor
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících. Při 6 účastnících příplatek 1600 Kč za osobu. Při menším počtu na vyžádání.
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům