16 dní
Délka
březen
Termíny
Bali
Destinace
od 2
osob
Praha
Nástup

Ogoh-ogoh – Silvestr Bali.

Figuriny Ogoh. Nový rok Nyepi – den ticha

Výlet lodí „jukung“, šnorchlování v Amedu

Sopka Batur, panorama nad jezerem

Královské lázně Tirtagangga a Bílý chrám

Pasir putih bílá pláž a vodní palác Ujung

Sloní jeskyně Goa Gajah a kultura Ubudu

Vodopád Git git i chrám v jezeře Bedugul

Výlet tradiční lodí „jukung“ kolem pobřeží

Ogoh-Ogoh a poznávací zájezd Bali

Jedinečná příležitost poznat tradiční oslavu konce starého (Ogoh-ogoh) a začátek nového roku (Nyepi) na Bali. Na dalších výletech poznáte všechna nejzajímavější místa Bali. 

Poznávací zájezd Bali v mimořádně atraktivním termínu. Světově unikátní specialitou Bali je ceremoniální oslava konce starého roku. Vlastní ceremonie, ale i obří figuriny nesou název Ogoh-ogoh.

Pokud jste už na Bali byli a máte zájem jen o poznání konkrétní ceremonie není problém Vám zajistit program individuálně, jen přílet je třeba max. do 22.3. 2020. Český turistický komplex Selang resort (mimo hlavní turistické aglomerace) Nahlédněte pod pokličku tradičních rituálů a ceremonií hinduistického náboženství. Poznejte život místních rybářů, zemědělců, řemeslníků. Pokud si chcete během dovolené na Bali užít více odpočinku nebo naopak dalších aktivit šnorchlování, potápění, či turistiky, prodlužte si dovolenou na Bali již v ČR dle Vašich časových možností.

Ostrov Bali lze celý poznat z jednoho pobytového místa, bez balení a stěhování. Hotel Selang resort , s bazénem nad vodou i masážemi poskytuje vše i pro odpočinek a okolí umožňuje bezprostřední poznání tradičních rituálů a ceremonií hinduistického náboženství i života místních rybářů, zemědělců, řemeslníků.

Pokud si chcete během dovolené na Bali užít více odpočinku nebo naopak dalších aktivit šnorchlování, potápění, či turistiky, prodlužte si dovolenou na Bali již v ČR dle Vašich časových možností. Naší zkušeností je, že nejméně polovina účastníků poznávacích zájezdů by si ráda pobyt na místě prodloužila, ale to již bývá složité.

Časový rozpis zájezdu najdete v programu.

Batur

Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků a plantáže hadího ovoce salak. Besakih, největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Agung (3 033 m n.m.). Prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Panorama rozlehlé kaldery sopky Batur (12 km v průměru) s jezerem a poli utuhlé lávy. Oběd v Kintamani v restauraci formou bufetu s úžasným výhledem na kalderu. Sjezd zpět k moři plantážemi hřebíčkovce. Procházka tropickým lesem zakončená sprchou pod vodopádem Les.

Lempuyang a Tirtagangga

Ranní trh v Culiku. Bílý, dračí, nebeský chrám Lempuyang s úžasným výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali, na úpatí stejnojmenné hory (1 058 m n.m.). Fakultativně možnost výstupu na vrchol (cca 3 hod. tam a zpět) – tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být! Procházka po terasách rýžových políček u Abangu. Královské lázně Tirtagangga s fontánami a bazénky (s ohromnými koi kapry) v tropickém parku (možnost koupání v koupališti s chrliči). Bambusové domky a visuté lávky v korunách stromů ve vesnici Bukit Lemped. Tradiční zpracování a výroba mořské soli v Amedu. Odpoledne volný program.

Výlet jukungem (lodí)

Krátký výlet podél pobřeží tradiční rybářskou loďkou, jukungem, dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu. Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty rybářů často daleko na moři. Šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel u ostrůvku Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali (nejbohatší podmořský život na Bali), nebo v klidné zátoce Jemeluk se známou písečnou pláží v Amedu. Směr (cíl) výletu se upravuje dle počasí, vln, povětrnostních podmínek a plaveckých schopností.

Ubud centrum kultury

Celodenní delší výlet do centra kultury a umění Bali – Ubudu. Oblast doslova nabitá kulturními památkami, řemeslnými dílnami i obchody přetékajícími zbožím, které láká k výhodným nákupům. Není snadné vše stihnout v jednom dni. Chrám a netopýří jeskyně Goa Lawah. Sloní jeskyně Goa Gajah UNESCO z 10. století s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy v tropické džungli. Skalní město Gunung Kawi UNESCO , poustevny hinduistickým mnichů ve skalách a hrobky králů a královen z 11. století v hlubokém údolí s nádhernými rýžovými políčky, vodopády v džungli a posvátnou řekou Pakraman. Prezidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul UNESCO u městečka Tampaksiring. Nejznámější terasy rýžových políček u Tegalalang. Nakonec přímo do centra Ubudu: Opičí les Monkey Forest s tlupami makaků i chrámem pod klenbou pralesních velikánů. Královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve naproti nejznámější tržnici na Bali s uměleckými dřevořezbami a dalšími ručními výrobky.

Selang resort – volný den

Volný program – relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování. Fakultativně možnost si vyzkoušet potápění s přístrojem v moři pod vedením českého instruktora.

Ujung

Polodenní výlet autem (4-6 hodin, odjezd po snídani cca v 7:30). Vyhlídka na ostrůvek Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali. Manufaktura na výrobu tradičních tkaných látek ikat. Nádherný vodní palác Ujung „plovoucí“ na nádrži s lekníny a lotosy mezi rýžovými políčky. Bambusová Karlíkova továrna na čokoládu s houpačkou mezi palmami nad mořem. Relax, oběd a šnorchlování na bílé pláži Pasir Putih. Královský palác Puri Agung Karangasem ve městě Amlapura.

Bangle

Dopoledne volný program a odpoledne krátký výlet autem a následná procházka odlehlou vesničkou Bangle v kouzelném údolí pod strmými kopci Lempuyang a Seraya (1 150 m n.m.) kolem tradičních obydlí, rýžových políček a plantáží (káva, kešu) až k zázračným minerálním pramenům Yeh Masen. Jedinečný zážitek z autentického a bezprostředního kontaktu s domorodci. Volitelně cestou zpět zastávka na tradiční kohoutí zápasy v Bunutanu nebo na výhled na západ slunce za sopku Agung nad zátokou Jemeluk, údajně nejkrásnější na Bali.

Bedugul

Cestou vzhůru ke kráteru zastávka s možností koupele pod vodopádem Git-git. Víte jak roste káva, kakao, vanilka, hřebíček? Poznáte i řadu dalších tropických plodin. Krmení makaků na okraji vyhaslé sopky s panoramatickým výhledem na kráterové jezero Buyan. Nejznámější ikona Bali – chrám Ulun Danu Bratan UNESCO v jezeře Bratan. Barevná tržnice s ovocem a kořením, ale i suvenýry. Rozlehlá botanická zahrada s pralesními velikány, kolekcí asi 20 druhů bambusů, palem i křehkými orchidejemi, skrze kterou projedete autem se zastávkami. Příležitost „nakouknout“ do opravdového deštného pralesa. Přejezd po okraji kráteru nad posledním jezerem Tamblingan UNESCO s plantážemi hortenzií a mandarinek cestou z hor k severnímu pobřeží. Koupel v termálních lázních v Banjaru v podvečer. Budhistický chrám Brahma Asrama Vihara. Přesun do hotelu Selang Resort.

Selang volný den

Relax, možnost šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a úžasných korálových útesech.

Dodatečné informace

MěsícBřezen

UPOZORNĚNÍ: Následující program je pouze doporučený itinerář výletů při ideální dopravní situaci. Bohužel v posledních letech většinou bývá hustý provoz a cesta autem trvá déle a tak se doporučuje buď vynechat jednu zastávku a nebo zkrátit dobu na jednotlivých zastaveních. Pořadí jednotlivých výletů se většinou také trochu mění dle aktuálních svátků, ceremonií a víkendů.

1

Praha ➔ Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí.
🕒 16-24 hod. ✈️ 12 000 km / 15-17 hod.
2

Bali: Denpasar ➔ Selang Resort

Po vyzvednutí řidičem na letišti v Denpasaru na Bali transfer autem (cesta 2 až 3 hodiny) do českého hotelu Selang Resort v Amedu a severovýchodním pobřeží Bali. Po příjezdu na rerot setkání se s s česky mluvícím delegátem a upřesnění detailů programu zájezdu a naplánování výletů.
ℹ️ Více info o resortu zde. 🕒 5 hod. 🚙 100 km / 3 hod.
3

Selang Resort

Volný program – relaxace u bazénu, masáže, koupání a šnorchlování v moři na nádherných a bohatých korálových útesech přímo před resortem nebo na nedalekých písečných plážích Selang a Lean. Fakultativně možnost si vyzkoušet potápění s přístrojem v moři pod vedením českého instruktora.
ℹ️ Více info o aktivitách zde. 🕒 1-2 hod.,🚶 1-2 km, 🤿 1-2 hod.
4

Ogoh-ogoh

Den s programem ceremonií Ogoh-ogoh. Dopoledne obětní ceremonie v hotelu, odpoledne odjezd do Culiku, střediskové obce, kde budete moci sledovat přípravy démonických figurín, přinášení obětin, ceremonii, kdy vše náhle utichne, až po večerní křepčení a ohnivý rituál na závěr.
ℹ️ Více info o svátku Ogoh-ogoh zde. 🕒 3-5 hod., 🚙 22 km / 40 min.,🚶 2-5 km / 2-4 hod.
5

Nyepi

Den Nyepi je věnován bohům, kteří sestoupí v tento den mezi lidi, a aby se nezalekli – tak se tento den vše zastaví, včetně mezinárodní letecké dopravy, nehraje hudba, nikam se nechodí. V hotelu jej strávíte odpočinkem, koupání v bazénu a další aktivity v areálu hotelu nejsou problém. Na moři (bez lodí) je tento den velká šance na sledování delfínů i velryb.
6

Besakih & Batur

Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků a plantáže hadího ovoce salak. Besakih, největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Agung (3 033 m n.m.). Prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Panorama rozlehlé kaldery sopky Batur (12 km v průměru) s jezerem a poli utuhlé lávy. Možnost obědu v Kintamani v restauraci formou bufetu s úžasným výhledem na kalderu. Sjezd zpět k moři plantážemi hřebíčkovce. Procházka tropickým lesem zakončená sprchou pod vodopádem Les.
ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 10-12 hod. 🚙 180 km / 6 hod.
7

Banyuning

Volný program. Možnost individuální procházky do vesničky v zátoce Banyuning s oblázkovou pláží a šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a na úžasných korálových útesech. Fakultativně možnost si vyzkoušet potápění s přístrojem v moři pod vedením českého instruktora.
ℹ️ Více info o lokalitě zde. 🕒 1-3 hod.,🚶 1,5 km, 🤿 1 hod.
8

Tirtagangga

Brána do nebes hinduistického chrámu Lempuyang s úžasným výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali. Fakultativně možnost výstupu na vrchol stejnojmenného kopce po 1700 schodech (Více info o výstupu na kopec Lempuyang). Procházka po terasách rýžových políček u Abangu. Královské vodní zahrady a lázně Tirtagangga s fontánami a bazénky (s ohromnými koi kapry) v tropickém parku (možnost koupání v koupališti s malebnými hinduistickými chrliči). Tradiční zpracování a výroba mořské soli v Amedu. Volitelně možnost zastávky na cibetkové farmě s ukázkou výroby cibetkové kávy. (UPOZORNĚNÍ: Cibetková káva je v současné době na Bali jeden velký podvod – více informací o této problematice zde). Výlet lze uskutečnit dopoledne (lepší výhledy bez mraků) nebo odpoledne (méně turistů).
ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 4-6 hod. 🚙 50 km / 2 hod., 🚶 2-3 km, 🏊 0-30 min.
9

Ubud & Klungkung

Sloní jeskyně Goa Gajah UNESCO z 10. století s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy v tropické džungli. Skalní město Gunung Kawi UNESCO , poustevny hinduistickým mnichů ve skalách a hrobky králů a královen z 11. století v hlubokém údolí s nádhernými rýžovými políčky, vodopády v džungli a posvátnou řekou Pakraman. Prezidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul UNESCO u městečka Tampaksiring. Chrám a netopýří jeskyně Goa Lawah.

ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 11-12 hod. 🚙 190 km / 6,5 hod., 🚶 3-5 km

10

Amed

Krátký výlet podél pobřeží tradiční rybářskou loďkou, jukungem, dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu. Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty rybářů často daleko na moři. Šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel v klidných zátokách Jemeluk a Lipah s písečnými plážemi v oblasti Amed.
ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 2-3 hod. 🛥️ 10 km / 1 hod., 🤿 1-2 hod.
11

Bedugul

Starý přístav Buleleng, čínský chrám Ling Gwan Kiong ve městě Singaraja. Procházka džunglí k vodopádu Gitgit. Tlupy opic (makaků) ve Wanagiri na okraji staré kaldery sopky Bedugul. Vyhlášený chrám na jezeře Beratan ze 17. st. Rozsáhlá botanická zahrada Kebun Raya Eka Karya Bali. Barevná tržnice v městečku Candi Kuning. Vyhlídka na jezera Buyan a Tamblingan. Ohromná socha okřídleného lva Singa Amara Raja.
ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 11-12 hod. 🚙 240 km / 6,5 hod., 🚶 4-6 km
12

Bangle

Dopoledne volný program a odpoledne krátký výlet autem a následná procházka odlehlou vesničkou Bangle v kouzelném údolí pod strmými kopci Lempuyang a Seraya (1 150 m n.m.) kolem tradičních obydlí, rýžových políček a plantáží (káva, kešu) až k zázračným minerálním pramenům Yeh Masen. Jedinečný zážitek z autentického a bezprostředního kontaktu s domorodci. Volitelně cestou zpět zastávka na tradiční kohoutí zápasy v Bunutanu nebo na výhled na západ slunce za sopku Agung nad zátokou Jemeluk, údajně nejkrásnější na Bali.
ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 2-3 hod. 🚙 20 km / 40 min., 🚶 1-2 km
13

Ujung

Královský palác Puri Agung Karangasem ve městě Amlapura. Bambusová Karlíkova továrna na čokoládu s houpačkou mezi palmami nad mořem. Relax, oběd a šnorchlování na bílé pláži Pasir Putih. Nádherný vodní palác Ujung „plovoucí“ na nádrži s lekníny a lotosy mezi rýžovými políčky. Manufaktura na výrobu tradičních tkaných látek ikat. Vyhlídka na ostrůvek Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali.
ℹ️ Více info o výletu zde. 🕒 8-11 hod. 🚙 80 km / 3 hod., 🚶 3-4 km, 🏖️ 1-3 hod.
14

Ibus

Volný program. Možnost individuální procházky na písečnou pláž Ibus – koupání a šnorchlování na úžasných korálových útesech.
ℹ️ Více info o lokalitě zde. 🕒 1-3 hod.,🚶 1,5 km, 🤿 1 hod.
15

Bali ➔ Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
16

Praha

Přílet zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

pá 8. 3. – so 23. 3. 2024

so 22. 3. – ne 6. 4. 2025

Cena zájezdu

43 500 Kč

44 500 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelu Selang Resort
snídaně
dopravu dle programu
sarong (šátek nutný při návštěvě v chrámu)
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
vízum (35 USD / 30 dní)
turistický poplatek (10 USD)
vstupy a poplatky
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

Jednolůžkový pokoj + 5 900Kč
cestovní pojištění od 750 Kč
cena pro dítě na vyžádání

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům