od 1 dne
Délka
červenec,srpen
Termíny
Chorvatsko
Destinace
od 1
osob
Pula
Nástup

Veruda kemp pod borovicemi na ostrůvku

romantika západů slunce se skotačícími delfíny

pohodová robinzonáda s dětmi

kurzy potápění pro začátečníky i pokročilé

grilování i sportovní vyžití

pláž a dětské hřiště u přístavu s restaurací a zmrzlinou

Veruda kemp

kemp na malém ostrůvku jen kousek od Puly, historického města na istrijském poloostrově v Chorvatsku je v provozu od konce června do konce srpna. Ceny za ubytování najdete pod záložkou

Termíny a ceny

Doporučujeme se předem ohlásit pro nezávaznou rezervaci místa pro stan. Ubytování se platí v recepci na ostrově v EUR nebo kartou. Je možné, že pobytovou taxu budete muset zaplatit na začátku pobytu.

Parkování a doprava na ostrov

Autem dojedete až k přístavu Bunarina podle pokynů a plánku v záložce Lokalita. Na vyložení věcí si zajeďte až k řetězu nebo prostě co nejblíže k restauraci Bunarina. Za restaurací parkuje a každou hodinu od 9,00 (v sezóně) odjíždí na ostrov loď Odisej (pro 50 osob + náklad). Po vyložení věcí si najděte místo pro parkování buď přímo nad přístavem nebo dalších parkovištích pod tenisovými kurty. Jízdné na ostrov stojí 2,5 € za osobu a platí se hotově nebo kartou. Můžete si předem zakoupit zvýhodněný bloček 20 jízd za 35 EUR ( 1,75 EUR /1 cesta).

  • Po příjezdu lodí na ostrov a vyložení věcí si v recepci domluvte traktůrek nebo dodávku na dopravu kempové výbavy na protější stranu ostrova
  • Na ostrově je v provozu restaurace s omezeným výběrem teplých jídel, studeného piva, dobré kávy a je zde si možné objednat chléb a koblihy na další den. Vedle restaurace je prodej zmrzliny a recepce, kde se přihlásíte k ubytování a dostanete cedulku na stan. V prostorách otevřené restaurace je od 9,00 do 21,00 bezplatné wifi připojení (30 min denně) k internetu. V recepci si můžete celý den nechat nabíjet mobil či jiné spotřebiče.
  • u přístavu a restaurace je dětské hřiště s prolézačkami, houpačkami, stolní tenis a je zde i chráněná písečná pláž vhodná i pro malé děti.
  • kemp Veruda je vybaven několika budovami s WC, sprchami, umyvadly a umývárnami nádobí. Dále jsou na ostrově nainstalovány pevné grily a čerstvé ryby na roštu s místním vínem nemá chybu. Poblíž grilů – ve stínu jsou i pevné stoly a lavice.
  • Veruda kemp poskytuje řadu příležitostí sportovního vyžití: hřiště na fotbálek, kurty na volejbal…Kolem ostrova je pěšina hojně využívaná pro kondiční běh nebo procházky.
  • na skalnatém západním pobřeží je řada pohodových vstupů do vody s bohatým životem pod hladinou pro šnorchlování i potápění. Velké pozornosti se těší zakotvené plovoucí molo
  • na jižním pobřeží najdete řadu krytých zákoutí pro opalování, kde nesjou pronásledováni ani nudisté

Potápěčské centrum

  • u bunkru s kamennou budovou najdete naše potápěčské centrum, které poskytuje kompletní servis od půjčování výstroje, přes seznamovací ponory, kurzy potápění od dětí až po pokročilé, plnění lahví, doprovod na ponory a dopravu lodí na další lokality.
  • Více informací o potápění v Chorvatsku včetně cen naleznete na našich specializovaných stránkách ChorvatskoPotapeni.cz.

Dodatečné informace

Vlastní stanvlastní stan/osoba/noc červen – září

Z města Pula je to jen kousek – na sjezdu z dálnice se držte směrovek na Verudelu, a až uvidíte po levé straně přístav s plachetnicemi, pokračujte na kruhový objezd a na posledním výjezdu sjeďte dolů k vodě. Jak se dostanete na ostrov Veruda? Není to nic složitého. Nad  přístavem z parkoviště uvidíte restauraci Bunarina. Za restaurací odjíždí na ostrov loď Odisej. Loď převeze na ostrov nejen Vás, ale i Vaši potápěčskou výstroj a kempinkovou výbavu.

Potápění v Chorvatsku

na české základně na malém kouzelném ostrůvku Veruda. Ideální podmínky pro potápění pro začátečníky i pro náročné s výjezdy na vraky a další lokality v okolí.

Je to již 25let co jsme zde byli poprvé a stále se vracíme… Proč? Jedny z nejlepších potápěčských terénů severního Jadranu máte doslova nadosah. Přímo z ostrova na terasách a stěnách s návštěvou miny na písku ve 28 metrech lze absolvovat minimálně 5 ponorů. Nezapomenutelné jsou noční ponory s parejnoky, humry, úhoři, mořskými koníky… Snad jen 100 metrů to máte na „jeskyňky“ na protějším neobydleném ostrůvku „Malý Frašker“. Kdo si soustavu jeskyní a průlezů v hloubce od 1 do 17 metrů s úžasnými převisy do 25 metrů jednou proplaval – ten se vrací. Člun Vás za pár minut odveze na řadu dalších atraktivních lokalit: „Kaňon“, Velký Frašker (zbytky vraku), Banjola, „červené skály“ atd.

Více informací na našem webu ChorvatskoPotapeni.cz
dospělý 12-17 let 2-11 let stan
červen až září € 8 € 4 € 8
pobytová taxa € 1,33 € 0,66

Cena zájezdu zahrnuje

ubytování ve vlastním stanu

Cena zájezdu nezahrnuje

dopravu z a do ČR
stravování
potápěčské služby
cestovní pojištění
potápěčské pojištění

Příplatky a slevy

potápěčské služby – ponory ze břehu od 20 € – kompletní ceník na ChorvatskoPotapeni.cz
malé domácí zvíře +4 € / den
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Ubytování se platí přímo na ostrově v eurech nebo kartou
Je možné, že taxu budete muset zaplatit předem
Minimální délka pobytu – není

Slevy se nesčítají.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům