Promítání v Pelhřimově 14.2.

Krásy Bali a dalších ostrovů + Na skútru po Papue a Sulawesi

Multimediální cestovatelské přednášky z Indonésie
Jiří Hruška & Jirka Hruška (otec & syn) – cestovatelé z Českých Budějovic
úterý 14. února od 18:00 – Kulturní dům Máj, Pelhřimov

➤ Jak cestovat v čase do doby kamenné a večeřet s opravdovými lidojedy z kmene Korowai na domě ve vrcholcích stromů uprostřed divoké džungle?
➤ Jak se loví krokodýl, kasuár, stromový klokan, pralesní krysa nebo dokonce člověk?
➤ Jak sníst živého ságového červa, aby nesnědl on vás?
➤ Jak přejet Papuu, největší ostrov světa, na skútru po dálnicích, které jsou teprve jen v mapách?
➤ Jak si zaplavat s největším žralokem světa, aby vás nesežral?

Otec a syn Jiří & Jiří Hruškovi Vám v cestovatelské přednášce představí tajemnou ostrovní říši Indonésie. Oba cestují, fotografují, potápí se a na Bali a na řadě dalších ostrovů Indonésie strávili celá léta.

Senior představí…

Krásy Bali – ostrova démonů a bohů z trochu jiného pohledu, než jej vidí řadový turista. Dechberoucí letecké záběry z drona, komentované promítání fotografií a krátkých videí kouzelné přírody. Nejzapadlejších kouty ostrovů na suchu i pod vodní hladinou. Romantika hinduistických chrámů i barevných ceremonií, kohoutí zápasy i transové tance, které zažije jen hrstka šťastlivců. Krátké seznámení jak se staví a podniká na Bali.

Indonésie (Jáva, Sumatra, Borneo, Sulawesi, Papua, Flores…) Nejlepší záběry i příběhy z dalších ostrovů pořízené za 19 let dlouhodobých pobytů, cestování a potápění.

Jiří – senior (pelhřimovský rodák a absolvent gymnázia) přijede s Vámi oslavit 60té narozeniny a prozradí Vám, kde trávil a co dělal posledních 20 let „Jirka Hruška ze zesilovačky na Vlásenické ulici“. Služební cesta za potápěním před 19ti lety do Indonésie na ostrov BALI se stala jemu i rodině pro následující léta osudem.

S juniorem absolvujete…

Papua & Sulawesi: expedice na skútru po Indonésii

V létě 2016 se Jirka Hruška ml. vydal již na svůj třetí MOTOTRIP.ASIA na malém skútru napříč dalšími indonéskými ostrovy – Papua, Moluky, Sulawesi a částečně zavítal i do samostatného státu Papua-Nová Guinea. Nejprve vyrazil na expedici do hluboké džungle do oblasti stále původního a nekontaktovaného kmene Korowai, kteří stále praktikují kanibalismus, staví si domy na stromech a žijí opravdu jak v době kamenné. Další neuvěřitelná životní setkání: mafiáni z ostrova Biak, lov krokodýla, pozorování vzácných ptáků rajek, plavání s velrybími žraloky, opět spousta neuvěřitelné přátelských domorodců a nakonec i životní setkání to nejintenzivnější… ???? Jako první člověk v historii Jirka přejel transpapuánskou „dálnici“ na skútru, která je stále zatím pouze a jen v mapách a v realitě to je jen nekonečná bahnitá stezka a strmé štěrkové pěšiny divokou džunglí.

Počet cestovatelů a potápěčů, kteří prostřednictvím rodinné cestovky přijeli do českých hotýlků a potápěčských center na Bali, i těch co prováděli po dalších ostrovech Indonésie, jde do tisíců.

Jak otec, tak i syn se během působení na Bali aktivně věnují aktivitám na záchranu přírody. Od ochrany korálových útesů po projekt záchranné ZOO a dalších ekologických aktivit a činností v posledních letech. I toto promítání je organizováno pod hlavičkou neziskové organizace Mimpi Indonesia z.s. a výtěžek bude věnován na záchranu přírody Indonésie.

VSTUPNÉ: 100 Kč

UDÁLOST NA FACEBOOKU: https://www.facebook.com/events/1400571889974350/
PŘEDPRODEJ: http://www.kulturape.cz/klient-552/kino-170/stranka-5999/film-137777