Jak vypadá ubytování na poznávacím zájezdu.

Ubytování na zájezdu

Ubytování na Raja Ampat (Papua)

Raja Ampat – Papua je turisticky velice specifická lokalita. Donedávna podmínky této unikátní ostrovní destinace a rozsáhlé mořské rezervace s unikátní přírodní biodiverzitou neumožňovaly výstavbu ubytovacích zařízení (až na malé vyjímky). V posledních letech umožnila vláda domorodcům výstavbu s podmínkou dodržení přísných ekologických opatření.

V naprosté většině je ubytování na Raja Ampat v domečcích s dřevěným základem z prken na kůlech v písečném pobřeží. Stěny jsou z propletených palmových listů a bambusu a stějně tak i střechy jsou z palmových listů. Na „pokojích“ najdete postele (dle našich zkušeností dobré matrace) s moskytiérou. Ve výbavě je většinou pár polic, židle, ventilátor a zásuvka 220 V. Na terase bývají židle a někdy síť či hamaka. U tohoto ubytování jsou společná sociální zařízení cca 20 m od pobřeží se zásobníkem vody. Sprchování kbelíkem, WC sedací a stejné splachování.

Na ostrůvku Krí je v současné době několik domečků s kamenným (betonovým) základem s vlastním sociálním zařízením. Vybavení pokoje stejné. Sprchování a splachování WC kbelíkem.

Ve vybavení mimo prostěradla a polštáře není běžně žádná pokrývka a ručník. Doporučujeme s sebou na přikrytí tropický spacák, sarong (bavlněný pruh převážně batikované látky), či prostěradlo.