Cestování do Indonésie během pandemie COVID-19 (rok 2021)

Situaci okolo pandemie COVID-19 v Indonésii a podmínky pro vstup do země neustále sledujeme. V současné době (květen 2021) je stále oficiálně zákaz vstupu až do konce července 2021 všem zahraničním turistům do celé Indonésie včetně Bali. Avšak do bude od 1. srpna to nikdo neví.

Přesto se však lze do Indonésie legální cestou dostat. Avšak obnáší to vyřízení speciálního víza za cca 5 000 Kč a následně strávit karanténu 5 dní v indonéskou vládou vybraném hotelu v Jakartě zahájenou a zakončenou PCR testy – toto vyjde na dalších cca 12 000 Kč za osobu. Když byste cestovali v páru, tak i přesto si musíte každý zaplatit vlastní pokoj. Následně se již po Indonésii můžete pohybovat téměř volně (max. s antigenními testy). Vízum je platné 2 měsíce a lze prodloužit až na 6 měsíců. Před odletem do Indonésie je nutný PCR test v ČR a před odletem z Indonésie do ČR opět PCR test v Indonésii a následně ještě i v ČR na vlastní náklady. Po návratu do ČR je ještě navíc povinná karanténa 5 dní.

Celkově tedy pro cestu do Indonésie a zpět je nutné podstoupit 5 PCR testů, strávit celkem 10 dní v karanténě a nechat si vyřídit vízum, což dohromady vyjde skoro na 22 000 Kč. Proto v současné době zatím nenabízíme žádné organizované zájezdy, avšak individuálně jsme Vám určitě vše schopni zajistit – vízum (nelze na ambasádě), letenky, karanténní hotel, ubytování, dopravu a i výlety v Indonésii.

V Indonésii aktuálně neplatí nijak přísná omezení – vše je otevřené, avšak je stále všude na veřejnosti mimo hotel nutné nosit roušky. Na pláži a v džungli pak samozřejmě tato nutnost neplatí.

Pro více informací ohledně cestování do Indonésie včetně Bali nás neváhejte kdykoliv kontaktovat.