17 dní
Délka
Taiwan
Destinace
od 6
osob
Praha
Nástup

Taiwan – ostrov čaje, mrakodrapů i velehor

5. nejvyšší mrakodrap světa Taipei 101

monumentální mramorová soutěska Taroko

malebné čínské a buddhistické chrámy

scénické pobřeží se strmými skalními útesy

svěže zelené čajové plantáže i subtropická džungle

horské jezero Slunce a měsíce

Taiwan

Ostrov Taiwan portugalští mořeplavci nazvali Formosa (nádherný). Taiwan je vysoce moderní země s největší koncentrací velehor, kde zároveň najdete spoustu historických a kulturních památek. Pomůžeme vám objevit jak populární místa tak i taková, která jsou méně známá, ale o to krásnější.

Taipei

Buddhistický chrám Longshan, monumentální mauzoleum prezidenta Chiang Kai-shek, Národní Palácové Muzeum s nejrozsáhlejšími čínskými muzeálními sbírkami na světě, jízda nejrychlejším výtahem světa na 5. nejvyšší mrakodrap světa Taipei 101 vysoký 508 metrů, sledování západu slunce nad městem z vyhlídky na Sloní hoře, prohlídka rozmanitých nočních trhů.

Alishan

Národní park Alishan – až 2200 m.n.m. Čajové plantáže, tisícileté cypřiše. Nezapomenitelný východ slunce z Ogasawara 2488 m.n.m. Jezera slunce a měsíce v horách s budhistickými a taoistickými chrámy na březích. Velehory, průsmyky i termální prameny.

Taroko

Mramorová soutěska, řeka Liwu, vlaštovčí údolí…

Yushan

Řídce obydlené východní pobřeží, vodopády, termální lázně i slavný most Sanxiantai na ostrov tří nesmrtelných

Kaoshiung

Hlavní přístav Taiwanu. Lotosové jezero, pagody jara a podzimu. Budhistický chrámový komplex Foguangshan. Návrat do Taipei superrychlým vlakem „Šinkansen“ – 300 km/hod.

Potápění na Taiwanu

Exkluzivně nabízíme ve spolupráci s českým dive-masterem žijícím na Taiwanu jedinečné potápění na jihu tohoto ostrova v přímořském letovisku Kenting. Teplota vody se pohybuje mezi 22°C až 29°C a viditelnost 5 až 25 metrů. Lokality jsou dostupné jak ze břehu tak z lodi. Divemaster Vám doporučí nejvhodnější lokalitu a eventuálně i zoraganizuje potápění na dalších okolních ostrovech (např. Orchideový nebo Zelený).

Upozornění na počasí na Taiwanu

Počasí na Taiwanu je velmi proměnlivé a vcelku často a hodně zde prší a Taiwan také často postihují různě silné tajfuny, prudké deště nebo sesuvy půdy (blokující komunikace). V případě neočekávané komplikace vám bude v průběhu zájezdu navrhnuta alternativní a/nebo bezpečnější varianta cestovního plánu.

Surfování na Taiwanu

Pokud je moře neklidné, lze místo potápění zvolit surfování na vlnách, které se zde lze i naučit pod vedením českého instruktora surfingu.
1-2

Praha - Taipei

Let do Taipeie, hlavního města Taiwanu.
3

Taipei

Prohlídka města – buddhistický chrám Longshan, monumentální mauzoleum prezidenta Chiang Kai-shek, Národní Palácové Muzeum s nejrozsáhlejšími čínskými muzeálními sbírkami na světě, jízda nejrychlejším výtahem světa na 5. nejvyšší mrakodrap světa Taipei 101 vysoký 508 metrů, sledování západu slunce nad městem z vyhlídky na Sloní hoře, prohlídka rozmanitých nočních trhů.
4

Yehliu

Sirné fumaroly v národním parku Yang-minshan, geopark Yehliu – jedinečné pískovcové útvary u moře na severním pobřeží, večer termální lázně.
5-6

Alishan & Yushan

Národní park Alishan (2 200 m n.m.), čajové plantáže, tisícileté cypřiše, východ slunce z vyhlídkové platformy Ogasawara (2 488 m n.m.), procházka parkem. Přesun do národního parku Yushan, stezka na horu Lulin (2845 mn.m.), termální lázně v oblasti Dongpu.
7-8

Jezero Slunce a Měsíce

Nejvýše položené jezero Slunce a Měsíce (748 m) na Taiwanu, na jehož březích se nachází monumentální buddhistické a taoistické chrámy, plantáže betelových palem, paví park a bambusové lesíky. Vyhlídka na jezero z pagody Ci-En. Plavba po jezeře vyhlídkovou lodí. Návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování čaje. Noc u jezera, další pak v oblasti horkých pramenů v nedalekém Lushanu.
9-11

Taroko & Hualien

Jízda fascinujícími velehorami Taiwanu po nejvýše položené silnicí skrz průsmyk ve výšce 3 275 m n.m., za sluncem vycházejícím z moře oblaků, s nádhernými výhledy do hlubokých údolí až do NP Taroko, nejkrásnějšího národního parku ostrova, treky v mramorových kaňonech řeky Liwu, úchvatných horských soutěskách a tunelech – „Tunel devíti zatáček“, „Vlaštovčí údolí“ a výhledy na stěny velehorských štítů nořících se do hlubin Pacifiku. Vodopády, deštné lesy se subtropickým rostlinstvem, návštěva areálu původních obyvatel Taiwanu – horského kmene Taroko, prohlídka buddhistického svatyně věčného jara. Hualien – kapří jezero, noční trh a úžasná oblázková pláž s výhledem na Pacifik.
12-13

Yushan & Sanxiantai

Scénická jízda podél řídce osídleného východního pobřeží směrem na jih ostrova. Cestou procházka k vodopádu stezkou Walami v NP Yushan. Termální lázně, slavný most Sanxiantai na ostrov tří nesmrtelných. Koupání v Pacifiku.
14-15

Kenting

Kenting, jižní ráj – relax na plážích u moře, přírodní div Chuhuo, oblast kde od přirození vyvěrá a hoří zemní plyn. Návštěva NP Kenting, jeskyně, makakové, další rozmanitá flora i fauna, nejjižnější bod Taiwanu a majestátní východní pobřeží se strmě se zvedajícím se horským masivem.
16

Kaoshiung

Kaoshiung, hlavní přístav Taiwanu, Lotosové jezero a pagody jara a podzimu, návštěva největšího buddhistického klášterního komplexu na Taiwanu – Foguangshan, jízda superrychlým vlakem (300 km/h), taiwanským „šinkansenem“, na sever na letiště Taipei a odlet do ČR.
17

Taipei - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.

Termíny

14. 10. – 30. 10. 2022

4. 2. – 18. 2. 2023

Cena zájezdu

72 900 Kč

72 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka do Tchaj-peie z Prahy
14x ubytování v hotelech
14x snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy (cca €75)
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

příplatek na osobu při 5 osobách +3 900 Kč
příplatek na osobu při 4 osobách +9 900 Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 6 účastnících; při menším počtu za příplatek (viz příplatky).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům