14 dní
Délka
květen, říjen
Termíny
Jáva, Bali
Destinace
od 6
osob
Praha
Nástup

Jáva a Bali ostrovy chrámů a sopek

Náhorní planina Dieng, sirná jezera, chrámy

Borobudur a Prambanan (UNESCO)

Kraton palác sultána, večerní život na Malioboro

Sukuh a Ceto chrámy i plantáže čaje v horách

Mangunegara palác a muzeum v Solu

Komplex aktivních sopek Bromo

Činná sopka Kawah Ijen s těžbou síry

Relax nebo potápění v Amedu na Bali

Jáva a Bali

Jáva

Jakarta

Prohlídka hlavního města Indonésie. Staré město Batavia (UNESCO) s světově proslulou kavárnou Batavia kafe, původním holandským zvedacím mostem, pozůstatky koloniální archtektury. Přístav tradičních dřevěných lodí phinisi Sunda Kelapa.  Památník nezávislosti Monas, národní muzeum a naproti druhá největší mešita světa Istiglal

Jogyakarta

Jogjakarty, navečer volný program ve městě. Výlet na náhorní plošinu Dieng (2000 m n.m.). Hinduistický chrám Arjuna, ze 7. st. (nejstarší na Jávě); sirná jezera 2 barev, kráter bahenní sopky Sikidang, místní ovoce carica. Ubytování a prohlídka sultánského paláce Kraton s prohlídkou pravých sultánských ikatů (batikovaných látek). Vodní palác Taman Sari i podzemní mešita. Východ slunce na největší budhistické stupě světa Borobudur 

Solo (Surakarta)

V ranních hodinách odjezd k unikátním chrámům v horách nad Solem Candi Sukuh, Ceto a Ketek. Čajové plantáže na úbočí i vrcholcích hor. Osvěžení u vodopádu a odpoledne návštěva paláce sultánů s muzeem Mangunegara.

Bromo

Po snídani v Solo celodenní přejezd pod sopečný komplex Broma a ubytování v hotýlku. Kolem 4 ráno noční odjezd jeepy na vyhlídku nad kráterem…

Kawah Ijen

Sopka s unikátní těžbou síry na náhorní plošině východu Jávy…     Trajektem přejezd na Bali

Bali

Banjar

Z přístavu Gilimanuk přejezd do termálních lázní v Banjaru a ubytování v Lovině a dále přejezd po severním pobřeží do českého resortu Selang

Amed

Pláže v zátokách lemované lávovými proudy. Tisíce tradičních lodí – jukungů místních rybářů, vracejících se po ránu z nočního rybolovu. Užijte si šnorchlování na barevných korálových útesech nebo vyzkoušejte potápění s českým instruktorem.

1-2

Praha - Jakarta

3

Jakarta

Prohlídka hlavního města Indonésie. Staré město Batavia (UNESCO). Přístav tradičních dřevěných lodí phinisi Sunda Kelapa.  Památník nezávislosti Monas, národní muzeum a naproti druhá největší mešita světa Istiglal
4

Jogyakarta

Odpolední přelet do Jogjakarty, navečer volný program ve městě.
5

Plošina Dieng

Výlet na náhorní plošinu Dieng (2000 m n.m.). Hinduistický chrám Arjuna, ze 7. st. (nejstarší na Jávě); sirná jezera 2 barev, kráter bahenní sopky Sikidang, místní ovoce carica.
6

Parangtritis a Imogiri

Relax na plážích jižního pobřeží Jávy omý-vaném Indickým oceánem. Fakultativně plavba na duších do jeskyně Goa Pindul. Tajemné královské hrobky Imogiri a vyhlídka na město. Večerní trh, butiky s batikou a noční život na ulici Malioboro.
7

Solo - Sukuh - Ceto

Výlet do města Solo (Surakarta): sultánský palác Mangunegara a manufaktury na výrobu tradiční batiky, tradičních látek – kulturní dědictví Indonésie. Čajovými plantážemi do hor k tajemným hinduistickým chrámům Sukuh (ero-tické reliéfy a sochy) a Ceto, koupel u vodopádu Baturaden. Večer návrat do hotelu a fakultativně divadlo (balet) Rámájana.
8

Borobudur

Nezapomenutelný východ slunce na buddhistické stúpě Borobudur (UNESCO) z 8.st., největší na světě (11km reliéfů ze života Buddhy); další stúpy Mendut a Pavon. V Jogjakartě královský palác Kraton, vodní palác Taman Sari, dílny na výroby kožených loutek pro stínové divadlo wayang kulit. Rozsáhlý komplex hinduistických chrámů Prambanan (UNESCO) z 9. st., největší v JV Asii (reliéfy z eposu Rámájana).
9

Yogykarta - Bromo

Celodenní přesun (cca 8 hod.) autem (alternativně vlakem) směrem na východ až do ubytování přímo na okraji kaldery sopky Bromo.
10

Sopka Bromo

Brzy ráno výjezd veteránem 4×4 Toyota Landcruiser nad obří kalderu komplexu sopek v NP Bromo-Tengger-Semeru na výhled při východu slunce. Autem dunami sopečného popela a písku pod kouřící kráter Broma. Výstup (pěší) nebo v částečně v koňském sedle k vrcholu aktivní sopky Bromo (v závěru 300 schodů) s pohledem do žhavého kráteru. Přejezd (cca 7 hod.) do vesničky Blawan na východě Jávy. Ubytování uprostřed plantáží kávy v koloniálním holandském sídle z roku 1891.
11

Amed

Brzy ráno výjezd pod sopku Ijen a výstup (1 hod.) na okraj kráteru aktivní sirné sopky Ijen (2350 m n.m.). Primitivní způsob těžby síry (nosiči s až 120kg na ramenech), unikátní modré plameny a nejkyselejší jezero na světě. Po sestupu sjezd skrze deštný prales (černí opice hulmani jávští) a město Banyuwangi do přístavu, trajektem na Bali a cestou na východ ostrova (cca 5 hod.) zastávka v termálních lázních Banjar, ukryté v krásné barevné zahradě. Večer ubytování v Amedu.
12

Selang

Relax v českém Selang Resort (viz str.5). Šnorchlování na barevných korálových útesech. Fakultativně výlet po Bali (viz str.7)
13 - 14

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.

Termíny zájezdu

7. 10. – 22. 10. 2022

7. 5. – 22. 5. 2023

6. 10. – 21. 10. 2023

Cena zájezdu

51 900 Kč

53 900 Kč

53 900 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

letenka z Prahy do Jakarty a zpět z Bali do Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy cca € 95
svítilnu a masku při nočním výstupu na sopku
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

představení Ramayana cca €15
jízda na koni ke kráteru Bromo cca €10
jednolůžkový pokoj + 6 900 Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům