17 dní
Délka
červenec
Termíny
Sumatra, Indonésie
Destinace
8-12
osob
Praha
Nástup

Sumatra a Nias. Trek za orangutany a koupání se slony

tropická džungle v největším NP Gunung Leuser

výstup na aktivní sopku Sibayak

největší kráterové jezero světa Toba

sveřepé etnikum Bataků, bývalých lovců lebek

tradiční obydlí na ostrově Samosir a v Berastagi

horské město Bukittinggi a malebné údolí Harau

matriarchální muslimská kultura Minangkabau

bílé pláže a korálové útesy na ostrově Nias

domorodé vesnice stále žijící tradičním životem

unikátní bohatě zdobené dřevořezby

Sumatra a Nias

Orangutani

Z vesnice Bukit Lawang absolvujeme půl. nebo celodenní trek za orangutany sumatránskými a dalšími zvířecími obyvateli světoznámého Národního parku Gunung Leuser. Trek můžeme zakončit tubingem (raftingem na duších) po řece zpět do Bukit Lawang.

Sloni

Koupání a umývání v rehabilitačním centru v Tangkahanu nebo za příplatek projížďka na slonu do džungle.

Sibayak sopka

Z horského městečka Berastagi, s úžasně barevnou tržnicí s pestrým výběrem ovoce i vývěry termálních pramenů, absolvujeme výjezd autem a dále výstup na činnou sopku Sibayak s výhledem na další (podstatně aktivnější) sopku Sinabung.

Oblast jezera Toba

Toba v nadmořské výškou 911 metrů, s délkou 100 km a plochou 1130 km a největší hloubkou 529 metrů, je největší kráterovým jezerem na světě. Podle některých vědců – seismologů – se původní supervulkán opět probouzí k životu. Užijeme si vyhlídku na jezero od nejvyššího vodopádu Indonésie Sipisi-piso. 

Trajektem přejedeme na ostrov SamosirOstrov s rozlohou 640 km je oblíbeným víkendovým cílem domácích turistů. Zahraniční turisté sem cestují za  megality a kulturou etnika Bataků. Původní vesnickéstavby i honosné hrobky králů. I dnes je snem řady sumatránců mít hrobku na Samosiru. Příjemná koupel v termálních lázních v podvečer.

Bukittinggi

Přejezd do města Bukittinggi a překročení rovníku po cestě. Prohlídka města – japonské tunely, holandské městečko, údolí Harau, tradiční domy ve tvaru buvolích rohů etnika Minangkabau, jedinečná matriarchální muslimská společnost. Ohromný dřevěný sultánský palác Pagaruyung, ikona Minangkabauského etnika a potažmo i celé Sumatry, oběd u jezera Singkarak. Procházka džunglí k vodopádu po staré železniční trati – najdeme největší květ na světě raflézie Arnoldovy? Relax o kráterového jezera Maninjau obklopené hustou tropickou džunglí, přejezd do města Padang.

Výlet lodí na opuštěné ostrůvky s bílými plážemi a nádherným šnorchlováním.

Jedinečný přírodní kořenový most mezi dvěma ohromnými fíkusy, vyhlídka na malebné ostrůvky „Raja Ampatzápadu” přelet zpět do Medanu metropole severozápadu Sumatry a odlet do ČR.

Nias

Letecký výlet na turisty minimálně navštěvovaný ostrov Nias s nádhernými bílými plážemi a etnikem známým svou unikátní zkouškou dospělosti – skok přes 2 metry vysokou kamennou zeď.

Zkrácená verze zájezdu

Je pro Vás tento zájezd moc dlouhý? Máme zde jeho základní verzi celkem na 16 dní bez výletu na ostrov Nias s odletem z Padangu zpět do Medanu a následně rovnou zpět do Evropy.

Zájezd na Sumatru na 6 dní

Nevyhovuje Vám termín tohoto poznávacího zájezdu a stačil by Vám pouze anglicky mluvící průvodce? Podívejte se na náš krátký 6-denní zájezd na sever Sumatry za orangutany a slony do NP Gunung Leuser a za etnikem Bataků na jezeře Toba. Odlet možný kdykoliv během roku; již od 2 osob. Možné přidat jakémukoliv jinému zájezdu do Indonésie, Malajsie, Singapuru nebo Thajska.

Dodatečné informace

MěsícČervenec
1

Praha 🡒 Singapur

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí.
2

Singapur 🡒 Medan

Přílet do Medanu, hlavního a největšího města Sumatry. Transfer do hotelu a ubytování. Možnost prohlídky tradičních večerních trhů v centru města v blízkosti hotelu.
3

Medan 🡒 Tangkahan

Prohlídka města – sultánský palác, vila bohatého čínského kupce, Velká mešita a přejezd do vesničky Bukit Lawang.
4

Tangkahan 🡒 Bukit Lawang

Půldenní trek za orangutany sumaterskými a dalšími primáty do NP Gunung Leuser a plavba na raftech nebo duších po divoké řece skrze džungli.
5

Bukit Lawang 🡒 Berastagi

Koupání a umývání slonů sumaterských v rehabilitačním kempu Tangkahan u řeky Buluh. Přejezd do horského městečka Berastagi a cestou zastávka v Sibolangitu v české zoologické záchranné stanici.
6

Berastagi & Sibayak

Tradiční domy etnika Karo, thajský buddhistický chrám, nenáročný výstup na aktivní sopku Sibayak a v podvečer relax v termálních sirných lázních v malebném údolí za zvuků volání opic siamang.
7

Berastagi 🡒 Toba

Nejvyšší indonéský vodopád Sipiso-piso, scénická jízda kolem největšího vulkanického jezera světa Toba, přeplavba na jezerní ostrov Samosir a ubytování v městečku Tuk-tuk.
8

Toba & Samosir

Tradiční vesnice a tance křesťanského etnika Bataků, hrobky králů, megalitická shromaždiště, vodopády a v podvečer relax v přírodních sirných termálech na březích jezera.
9

Toba & Samosir

Krátký výlet po dalších krásách ostrova Samosir a odpoledne relax a koupání na břehu jezera.
10

Prapat

Po obědě přeplavba do města Prapat na protějším břehu jezera.
11

Nias

Brzy ráno návrat do Medanu a odlet na Nias a přesun autem na jih ostrova na jednu z celosvětově nejlepších surfařských pláží Sorake.
12

Nias

Dopoledne výlet do tradičních vesnic Bawomataluo a Ohili Fau. Odpoledne koupání a relax na plážích Lagundri a Sorake.
13

Gunung Sitoli

Návrat do Gunung Sitoli. Po cestě průzkum tajemných megalitů a dalších vesnic ve vnitrozemí ostrova v oblasti Gomo. Odpoledne ubytování v tradičních domečcích přímo v muzeum ve městě Gunung Sitoli.
14

Padang

Návštěva tradičních domů etnika v severní části ostrova. Koupání na pláži Tureloto na severu ostrova, která byla v roce 2005 díky zemětřesení vyzdvižena o 5 metrů nad hladinu moře spolu s celým ostrovem.
15

Nias

Plavba lodičkou na jeden z okolních panenských ostrůvků.
16

Nias - Jakarta

Odlet přes Jakartu do ČR
17

Praha

Přílet zpět do Prahy.
Termín Cena
69 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka z Prahy do Medanu
vnitrostátní letenky
14x ubytování v hotelech
14x snídaně

dopravu pronajatými auty dle programu
trajekt na a z ostrova Samosir
půldenní trek za orangutany
představení batackých tanců na ostrově Samosir
výlety lodí na ostrovy u Niasu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy (cca €50)
spropitné
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR
vízum ( 35 USD)

Příplatky, aktivity navíc a slevy

jízda na slonovi € 55 / 1 hod.)
rafting v NP Gunug Leuser cca € 20
představení ve vsi Bawomataluo (skákání přes zeď) cca € 20
jednolůžkový pokoj +8 400 Kč
cestovní pojištění
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek

Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.
Cena je stanovena na základě aktuálních (prosinec 2019) cen místních letenek, pokud dojde ke změně cen letenek, bude nutné navýšení ceny.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům