17 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Indonésie, Bali
Destinace
od 4
osob
Praha
Nástup

Selang – korálové zahrady a množství ryb

Japonský vrak, koráli i makra v Banyuningu

Lipah vrak dřevěné lodi, Lean koráli i ryby

Ideální podmínky pro skvělé noční ponory

Vrak Liberty, stěna i koráli v Tulambenu

Ostrov Selang – žraloci, nejlepší potápění

Jemelug stěna do 45 m, koráli, ryby, makro

Amed pyramidy – umělé útesy, ráj fotografů

Koráli, žraloci, želvy…. u Gili Selang

Potápění v oblasti Amedu, chrámy pod vodou

Potápění s mantami pod Nusa Penidou

Porosty korálů, driftové ponory u Lembonganu

Potápění na Bali

Nejlepší potápění na Bali. Po dočasném uzavření potápěčského centra v Tulambenu z důvodu obnovené aktivity sopky Agung jsme přesunuli veškeré vybavení do Selang resort a potápění na Bali organizujeme jen odsud. Nudit se zde nebudou ani nepotápěči a Selang resort nabízí vše pro pohodovou dovolenou pro manželku, partnera, či přítele, kteří budou mít zájezd v ceně pobytového zájezdu.

Organizace potápění

Po příjezdu do Selang resort (podle příletu) budete při breefingu seznámeni jednak s provozem hotelu a dále jako účastníci potápěčského zájezdu i s organizací ponorů. Mimo voucheru, předložíte potápěčskou licenci a potvrzení o potápěčském pojištění a podepíšete „prohlášení – lability“. Ve dnech potápění se počítá se 2 (3) ponory v jednom dni. Jen jeden ponor (v jednom dni) se z režijního hlediska (poplatky, doprava…) nevyplatí a v kalkulaci „balíčků ponorů“ se s tím nepočítá.

Uložení výstroje

Pro uložení výstroje je dole u vody (pod bale) prostorné centrum. Vzhledem k realitě, že většina ponorů se odehrává mimo Selang, upravili jsme po dočasném uzavření centra v Tulambenu prostory u recepce pro mytí, sušení a v podstatě i uložení výstroje mezi výjezdy za potápěním.

Ponory před hotelem

Potápění bude ve většině případů začínat ponorem či ponory před hotelem („Selang reef“), kde je nejlepší vstup do moře z betonového mola, případně z oblázkové pláže před dive centrem. Dle možností Vám k vodě přinesou zaměstnanci tlakové lahve k ustrojení a po ponoru je i odnesou. U dive centra je nádoba pro opláchnutí výstroje po ponoru nad betonovým molem sprcha.

Potápění mimo Selang

Na ponory se jezdí většinou autem. V tomto případě si připravíte vlastní výstroj do plastové bedny a přesvěčíte se, že byla naložena včetně zátěže (olov).

Při výjezdu na ponory lodí, si ustrojíte lahev (jacket, automatika) dole před centrem, částěčně obléknete oblek a vše, včetně lahve na druhý ponor se naloží na „jukung“ – tradiční dřevěnou loď s vahadly pro 2 – 3 potapěče.

Potápění v Tulambenu

V této lokalitě doporučujeme v jednom dni (i s ohledem na dopravu a ztráty času) 3 ponory. Vrak Liberty, stěna Drop off, korálové zahrady. Potápění pro náročné, fotografy, biology, ale i začátečníky.

Potápění na Nusa Penidě a Lembonganu

Organizace potápění v centru na Lembonganu

Na ponory se jezdí velkou lodí vždy dopoledne na 2 ponory. Odpoledne po obědě se jezdí na 1 ponor. Za příplatek je výjezd na jih Nusa Penidy na Manta Point a noční ponory. Potápění s mantami bývá možné po většinu roku. Ne vždy je dobrá viditelnost a SARS – organizace pro bezpečnost na moři může zakázat výjezdy do některých oblastí. Potápění s měsíčníky svítivými – největší šance na setkání je od července do poloviny října a většinou na lokalitě Crystal Bay.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Transfer autem z letiště v Denpasaru na Bali do Selang resort ubytování v hotelu.
3

Potápění v Selangu

Dopoledne 2 ponory s průvodcem před hotelem. Jako bonus máte u tohoto zájezdu až 4 ponory bez doprovodu jen se svým partnerem (buddy) před hotelem. Užijte si nerušené ponory. Bohatství korálů, obří houby pohárové, gorgonie, hejna bodloků, ploskozubců, rejnoci, želvy téměř na každém ponoru. Báječné noční ponory, téměř vždy se žraloky, španělské tanečnice.
4-8

Potápění

Potápění s možností absolvovat až 15 (i více) ponorů. 3 potápěcí dny, v oblasti od Amedu po ostrov Selang, se 6ti ponory. 1 den potápění v Tulambenu, kde v tomto zájezdu se počítá se 3mi ponory. Ponory (mimo Tulambenu) i s dopravou absolvujete většinou do oběda a odpoledne můžete absolvovat ponor jen s buddy před hotelem. Upřesnění kdy a kam se pojede na ponory se plánuje aktuálně na místě dle počasí, svátků, a dalších okolností – v poslední době i podle aktivity sopky Agung.
9

Selang - Lembongan

Odjezd ze Selangu do Sanuru. Odjezd lodí na ostrov Lembongan ubytování.
10 - 11

Nusa Penida - Lembongan

Potápění 2 dny po 3 ponorech. 2 ponory vždy dopoledne před obědem na jeden výjezd, třetí ponor odpoledne. Potápění na lokalitách Crystal Bay, Toyapakeh, SD, Sampalan, Blue Corner dle dohody v centru a podmínek. Lokalita Manta Point Post 2 je za příplatek na dopravu.
12

Lembongan

Potápění 2 ponory dopoledne, odpoledne volno (desaturace) odpočinek.
13-14

Bali - Praha

Lodí do Sanuru, transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
kdykoliv 55 600 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
23 ponorů (12 l láhev)
19 doprovodů
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

zapůjčení výstroje
potápěčské pojištění
příplatek na dopravu na N.Penidu
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 5750Kč
klimatizace+ 2250Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům

Fakultativní výlety je možné přikoupit ke všem zájezdům na Bali do českého hotelu Selang Resort.

Plovoucí královský vodní palác Ujung
Z BALI
6 hodin
Kdykoliv
Z BALI
12 hodin
Kdykoliv
Z BALI
12 hodin
Kdykoliv
Z BALI
3 hodiny
Kdykoliv
Z BALI
12 hodin
Kdykoliv