3 / 4 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Indonésie, Komodo
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Za komodskými draky do NP

Západ slunce nad NP Komodo

Lodí mezi ostrůvky do říše draků

Mangrovovy ke kempu strážců

Trek za komodskými varany, buvoly…

Ostrůvek Bidadari s bílými plážemi

Komodo – za draky a ostrůvky

3 nebo 4 denní letecký zájezd na Flores s výletem lodí do NP Komodo na ostrov Rinca a výlet lodí na ostrůvek Bidadari je atraktivním prodloužením poznávacího nebo pobytového zájezdu na Bali.

Labuanbajo

 – přístav na Floresu se rychle mění v atraktivní turistickou destinaci s řadou příjemných restaurací s velkým výběrem ryb a dalších mořských plodů. Najdete zde i řadu italských pizzerií. Užijte si večeři při západu slunce s výhledem na ostrovy NP Komodo.

Ostrov Rinca

Výlet lodí na ostrov Rinca v NP Komodo. Setkání s rangerem seznámení s výletem. Cca 3 hodinová procházka přírodou kolem převážně vyschlého řečiště s největší šancí na setkání s varany. Často první setkání s varany již pod kuchyní rangerů v kempu. Mimo varanů buvoli, jeleni (nejčastější potrava) opice i zajímaví nelétaví ptáci taboni, kteří kladou vejce do hromad přírodního kompostu v podstatě stejně jako komodští varani.

Ostrůvek Bidadari

Polodenní výlet na ostrůvek Bidadari s bílými plážemi. Pohodové koupání, krásné terény pro šnorchlování. Užijte si ostrovní romantiku i krásy světa pod vodní hladinou.

Mapa
1

Bali - Labuan Bajo (Flores)

Ráno odlet z Denpasaru do Labuan Bajo (Flores). Přílet na Flores, transfer a ubytování v hotelu nad městem. Výlet do zrcadlové jeskyně Goa Cermin. Romantika západu slunce nad ostrovy NP Komodo i večerní trh s čerstvými i grilovanými rybami a dalšími mořskými plody.
2
Plavba lodí mezi ostrůvky na ostrov Rinca (NP Komodo), kde žijí největší ještěři světa – varani komodští. Po krátké instruktáži u budovy správců parku následuje cca dvou až tříhodinový trek bizardní krajinou, kde je možné ve volné přírodě spatřit buvoly, jeleny, opice, různé ptáky a hlavně varany. Po návratu do přístaviště plavba mezi ostrůvky se zastávkou na pláži ostrůvku Kelor s krásnou vyhlídkou. Koupání na bílé pláži a šnorchlování. V podvečer návrat zpět do přístavu Labuan Bajo.
3

Bidadari nebo Bali

(V případě 3 denního výletu dopoledne odlet na Bali.) Polodenní výlet lodí na ostrůvek bílých pláží Bidadari. Krásné terény pro šnorchlování. Relaxace na pláži, koupání. Odpoledne návrat zpět do přístavu Labuan Bajo nebo možnost prodloužení (za příplatek) o výlet na další ostrov Seraya, kde se na pláži procházejí při západu slunce .
4

Labuan Bajo - Bali

Po snídani doporučujeme návštěvu rybího trhu u přístavu. Odhlášení z hotelu a odjezd na letiště. Odlet na Bali.

Termíny

Kdykoliv – 3 dny

Kdykoliv – 4 dny

Cena zájezdu

10 700 Kč

13 400 Kč

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka z Bali na Flores
ubytování v hotelu
snídaně
transfery autem na Floresu
výlet lodí na ostrůvek Bidadari
výlet lodí do NP Komodo
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstup do NP  Komodo cca € 20
průvodce v NP Komodo
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery na Bali

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +1 500 Kč.
prodloužení výletu loďkou na ostrov Bidadari o ostrov Sabolo +1000 Kč / osoba

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům