15 dní
Délka
17.9.-2.10.2017
Termíny
Lombok, Indonésie, Bali
Destinace
od 4
osob
Praha
Nástup

Potápění na korálových útesech v oblasti Amedu

Freediving na pomezí oceánů u ostrůvku Gili Selang

Světoznámý vrak lodi Liberty, korálová stěna a podmořský chrám v Tulambenu

Plážové ostrůvky Gili Trawangan a Meno u Lomboku

Manty a měsíčníci u ostrovů Penida a Lembongan

Aktivní dovolená na Bali pro všechny, kteří mají rádi moře a šnorchlování. Jediný český freedivingový zájezd na Ostrov bohů. Relax i trénink na nejhezčích potápěčských lokalitách kolem Bali, Gili Islands a Nusa Penida.
Zájezd je vhodný pro úplné začátečníky i pokročilé freedivery. Každý bude postupovat svým tempem pod vedením zkušeného instruktora. Během zájezdu lze získat celosvětově uznávané freedivingové certifikáty AIDA 2 a AIDA 3.

Co zažijete pod vodou a na souši?

  • nádherné korálové útesy, hejna ryb, vraky lodí, mořské želvy, manty, možná přijde i měsíčník
  • ucelený trénink freedivingu, který i úplné začátečníky naučí, jak se potápět 20-30 metrů hluboko na jeden nádech
  • poznávací výlety po Bali – hinduistické chrámy, sopky, tropické pláže a dechberoucí výhledy na rýžoviště

Průvodcem vám bude český freedivingový instruktor a cestovatel Jan Bareš, který je na Bali jako doma. Kurzy freedivingu pořádá v Praze i v jihovýchodní Asii, kde žije většinu roku.

Co je freediving?

Nádechové potápění se stává čím dál populárnější alternativou přístrojového potápění. Je to šnorchlování ve své nejdokonalejší formě, které vám zpřístupní hlubiny moře i bez složité techniky. Freediving není jen sport – je to disciplína úzce propojující tělo a mysl, nabízející prostor pro seberozvoj a sebepoznání.

1-2

Dovolená na Bali začíná

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Transfer autem z letiště v Denpasaru na Bali do českého Selang Resortu v Amedu na severu Bali. Najdete tu mimo jiné česky mluvící domorodý personál a tzv. „nekonečný“ bazén se 180° výhledem na moře.
3-5

Freediving v Amedu

Dopoledne bude na programu jóga, relaxace a trénink zádrže dechu v bazénu (statická apnea). Odpoledne nás čeká první potápění na korálových útesech a na nedalekém japonském vraku. V podvečer možnost zapojit se do úklidu jedné z místních pláží s Trash Hero Amed. Po setmění si užijeme potápění ve svítícím planktonu, který je za novoluní vidět nejlépe.

Druhý den vyjedeme na výlet do královských lázní a vodního paláce Tirta Gangga, jednoho z klenotů balijské architektury. Do tréninku plavání pod vodou (dynamická apnea) se pustíme v dlouhém bazénu mezi hinduistickými sochami. Pak navštívíme terasovitá rýžoviště, která neodmyslitelně patří k půvabu zdejšího venkova. Odpoledne freediving na hranici Indického a Tichého oceánu. Našim cílem je Gili Selang, ostrůvek plný ryb a korálů.

Následující den budeme trénovat freediving v Jemeluk Bay. Čeká nás snadný přístup do hloubky 50+ m, podvodní sochy, minimální proudy… to vše dělá z Jemeluk bay nejvyhledávanější lokalitu pro freediving na Bali.

6-8

Freediving v Tulambenu

Dopoledne vyrazíme na výlet na vodopády Sekumpul, padající ze třech stran do slepého konce kaňonu porostlého zelení. Magický pohled. Odpoledne se přesuneme do Tulambenu, ubytujeme se a půjdeme prozkoumat vrak USS Liberty. Sto metrů dlouhá americká bitevní loď leží v hloubce 2-30 m, a to jen pár metrů od oblázkové pláže. Její početné komory a průlezy svádí freedivery k důkladnému průzkumu. Vrak vás uhrane množstvím ryb i korálů.

Další den dopoledne odpočinek; zájemci se mohou podruhé vydat na vrak Liberty. Odpoledne strávíme v blízké podvodní svatyni se sochami Buddhů a na přilehlých korálových zahradách.

V sobotu pojedeme na poznávací okruh po Bali. Navštívíme nejkrásnější památky na Bali , prohlédneme si chrám Besakih, vydáme se k sopce Batur a uvolníme nohy i mysl v termálních pramenech u jejího úpatí. Poslední večer v Tulambenu. Více o výletu naleznete zde.

9-11

Freediving na ostrovech Gili

Tři maličké ostrůvky Gili mezi Bali a Lombokem jsou pravým tropickým rájem. Místo aut a motorek tu stále jezdí koňské povozy a kola. Naší základnou se stane Gili Meno, které je nejméně turistické a po písečné pláži ho obejdete za hodinu. Neděli strávíme především relaxací nebo šnorchlováním.

V pondělí budeme trénovat freediving kolem ostrova Gili Meno. Potápění nám zpestří vrak Bounty, vzácné modré korály a chráněné mořské želvy, které tu lze spatřit po celý den.

Následující den podnikneme výlet lodí po nejkrásnějších freedivingových lokalitách kolem Gili Air a Gili Trawangan. Čeká nás hloubkový trénink v průzračně modré vodě s viditelností až 30 metrů.

12-13

Freediving s mantami a měsíčníky

Z Gili pojedeme rychlou lodí na Nusa Lembongan, ostrov surfařů. Den volna lze strávit surfováním, projížďkou na kajaku v mangrovníkovém lese nebo relaxem na krásných pláži s výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali.

Ve čtvrtek nás čeká zlatý hřeb našeho potápění: Dopolední freediving s rejnoky manta v Manta Bay a poté potápění s měsíčníky (Mola-mola) v Crystal Bay.  Setkání s měsíčníky jsou vzácná, a právě  proto se stala Crystal Bay velkou atrakcí pro potápěče z celého světa. Měsíčníci se tu vyskytují od července do září. Odpoledne se vrátíme na Bali a pojedeme do města Ubud.

14

Ubud: umělecké centrum mezi rýžovými políčky

Poslední den si užijeme v kulturním centru Bali. Ubud je ideální místo k nákupu dárků a suvenýrů. Jen pár kilometrů za městem můžete  navštívit legendární rýžoviště Tegallalang, která možná znáte z pohlednic a Google obrázků, a kávové plantáže, kde je k ochutnání legendární cibetková káva. Večer přesun na letiště a odlet z Bali zpátky domů.
15

Přílet do Prahy

Na letiště Václava Havla přiletíme v sobotu, a tak budete mít den a dvě noci k překonání časového posunu a aklimatizaci.
Termín Cena
17. 9. – 2. 10. 2017 49 900 Kč Poptat zájezd
? – ? 2018 49 900 Kč Bude upřesněno později.

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
14 freedivingových tréninků
3 výlety dle programu včetně vstupů
služby českého průvodce a instruktora
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

zapůjčení freedivingového vybavení
potápěčské pojištění
mezinárodní freedivingové certifikace (AIDA)
ostatní stravování
další osobní výdaje
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +3300 Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům