3 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva, Bali
Destinace
od 4
osob
Bali
Nástup

Kaskády vodopádů Git-git

Ikonický hinduistický chrám v jezeře Bratan

Barevný trh s kořením a exotickým ovocem v Bedugul

Horská jezera Buyan a Tamblingan v tropické džungli

Jelení ostrov Menjangan – šnorchlování

Sirná sopka Ijen s unikátní těžbou síry

Tropický horský prales se stromovými velikány a hulmany

Termální sirné lázně Banjar v květinové zahradě

Buddhistický komplex Brahmavihara-arama

Bali a Jáva se sopkou Kawah Ijen

Kawah Ijen – třídenní zájezd z Bali s ubytováním v Lovině (centrum turistiky na severozápadě Bali) a na Jávě je ideálním prodloužením poznávacího zájezdu na Bali. Ostrov Menjangan v NP Bali Barat ukrývá v okolních vodách bohatství barevných korálů pro šnorchlování a nabízí ty nejlepší terény i pro potápěče. Návštěva kráteru činné sopky s unikátní těžbou síry je životním zážitkem pro každého.

Bedugul

Kaskáda vodopádů cestou k okraji kráterového komplexu. Git Git III. je nejméně navštěvovaný zástupy turistů. Pod vyšším vodopádem vpravo možnost příjemné koupele. Po přejezdu okraje kráteru zastávka s výhledem na jezero Tamblingan a plantáže zeleniny. Focení a dle zájmu krmení – kamarádských opiček – makaků jávských.

Pura Ulun Danu Bratan Jeden z nejfotografovanějších chrámů na Bali je současně jeden z nejvýznamnějších. Je zasvěcen bohyni vod Dewi Sri, která sídlí v jezeře. V zahradách chrámového komplexu najdete i odkaz na budhisticku minulost nábožensky významného místa.

Botanická zahrada. Areálem rozlehlé zahrady, které přechází v horský prales se projíždí autem. Navštívíme půvabný hinduistický chrám u posvátného pramenu pod klenbou pralesních velikánů. Stromové kapradiny, obří araukárie, kolekce orchidejí, pralesní stromoví velikáni. Seznámíte se s rozsáhlou druhovou kolekcí bambusů. Cestou zpět nebo ještě před (podle počasí a dalších okolností) návštěna barevné místní tržnice.

Relaxace v lázních v Banjaru. Hráškově zelená termální voda je pozůstatkem sopečné činnosti. Příměsi železa a síry působí blahodárně na nemoci kůže i pohybového ústrojí.

Brahmavihara Arama. Západ slunce na jedinné budhistické stupě na Bali. Romantické posvátné místo s pečlivě udržovanými zahradami.

Lovina

Přenocování v Lovině, turistickém centru severozápadního pobřeží Bali.

Menjangan

Agung Pulaki – jeden z devíti směrových (západní) a nejsvětějších chrámů na Bali u moře. Dejte pozor na dotěrné opičky makaky.

 Bali Barat – národní park rozléhající se na západě ostrova Bali. Od hor s deštnými pralesy přes vyprahlé nížiny savanového typu až po mangrovové porosty u moře. Občerstvení u warungu u přístavu během vyřízování povolení a domluvení lodi pro plavbu na ostrov Menjangan. Nalodění z mola na dřevěnou loď se střechou, která bude po následující 4 hodiny pro Vás plovoucí základnou.

Menjangan – „jelení ostrov“ je součástí národního parku Bali Barat hlavně díky svým neporušeným nádherným korálovým útesům; šnorchlování.

Gili Kencana – nejstarší chrám na Bali z 9. století na ostrově Menjangan

Čínský chrám – jediný čínský chrám na území Bali se nachází také na ostrůvku Menjangan

Kawah Ijen

Ubytování v Ketapanu na Jávě  nedaleko od přístavu v blízkosti města Banyuwangi. Noční přejezd na parkoviště pod kráterem sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry. 3 kilometrový trek k okraji kráteru. Cestou potkáte nosiče s koši síry na bambusové tyči. zastávka u vážírny – kolik unesou siláci, kteří sami váží kolem 50 kg? Zaznamenali jsme rekord 134 kg. Po návratu odjezd horským tropickým pralesem a dále plantážemi kávovníků a hřebíčkovce ke trajektu a odjezd na Bali.

1

Bedugul

Odjezd v ranních hodinách z hotelu na severním pobřeží ostrova Bali s první zastávkou u vodopádu Git-git III. v podhůří oblasti Bedugul. Přehlídka tropických plodin. Poznáte jak roste kávovník, kakaovník, vanilka, hřebíčkovce a další tropické plodiny. Osvěžující koupel pod vodopádem. Dechberoucí výhled na jezery Buyan a Bratan v kráteru. Krmení makaků – pozor na brýle, čepice! Fotogenický chrám Ulun Danu Bratan v jezeře s obrovitým fikusem a pestrobarevnou zahradou. Největší botanická zahrada v Indonésii s kolekcemi orchideí, bambusů, palem… i stromových obrů původní tropické džungle. Vzhledem k rozloze se projíždí autem se zastávkami. Pestrobarevná tržnice s nejpestřejším výběrem ovoce na Bali. Skvělá příležitost k nákupu koření, ovoce, batikovaného oblečení, ale i suvenýrů a samozřejmě „značkových“ hodinek. Autem po okraji kráteru nad jezery Buyan a Tamblingan úrodnými oblastmi s plantážemi hortenzií a mandarinek. Dramatický sjezd z hor mezi terasami rýžových polí do Banjaru. Koupel v termálních lázních pod klenbou tropické džungle. Budhistická stupa tvarem napodobující Borobudur. 
2

Menjangan

Kolem 8,00 odjezd z hotelu do národního parku Bali Barat. Zastávka v přístavu a cesta lodí cca 30 minut k ostrovu Menjangan v překladu „Jelení ostrov“. Při troše štěstí uvidíte jeleny koupající se v moři nebo odpočívající ve stínu u chrámu. Skvělé šnorchlování na barevných korálových útesech. Procházka po chodníčcích k jednomu z nejstarších chrámů na Bali Gili Kencana. Obří socha Ganeši a další chrámové stavby včetně barevného čínského. Odpoledne návrat do přístavu a odjezd ke trajektu na Jávu. Ubytování v Ketapanu.
3

Kawah Ijen

Ve 4,00 odjezd na parkoviště pod kráterem sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry. 3 kilometrový trek k okraji kráteru. Cestou potkáte nosiče s koši síry na bambusové tyči. zastávka u vážírny – kolik unesou siláci, kteří sami váží kolem 50 kg? Zaznamenali jsme rekord 134 kg. Po návratu odjezd horským tropickým pralesem a dále plantážemi kávovníků a hřebíčkovce ke trajektu a odjezd na Bali. Příjezd do hotelu na Bali ve večerních hodinách.
Termín Cena
kdykoliv 4 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

trajekt
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy cca  € 30
zapůjčení výbavy na šnorchlování, svítilny a plynové masky (nepovinné)
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +1 200 Kč
respirátor a sestup do kráteru cca €10

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům