17 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva, Indonésie, Bali
Destinace
od 4
osob
Praha
Nástup

Vše nejlepší z Bali a Jáva se sopkou Kawah Ijen

Barevné korálové útesy i jeleni ostrova Menjangan

Kráterová jezera, vodopád a opice na Bedugulu

Sloní jeskyně, hrobky Gunung Kawi v Ubudu

Tradiční náboženské rituály i život místních rybářů

Královské lázně Tirtagangga, vodní palác Ujung

Podmořský svět a šnorchlování a potápění v Amedu

Bali a Jáva

Celkem 3 místa pobytu v Selangu, Lovině a v Ketapanu na Jávě (mimo hlavní turistické aglomerace) Vám dávají možnost nahlédnout pod pokličku tradičních rituálů a ceremonií hinduistického náboženství i poznání života místních rybářů, zemědělců, řemeslníků. Barevné korálové útesy, jeleni a další zvířecí obyvatelé NP Bali Barat na ostrově Menjangan. Návštěva kráteru činné sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry je životním zážitkem. Pokud si chcete během dovolené na Bali užít více odpočinku nebo naopak dalších aktivit šnorchlování, potápění, či turistiky, prodlužte si dovolenou na Bali již v ČR dle Vašich časových možností. Naší zkušeností je, že nejméně polovina účastníků poznávacích zájezdů by si ráda pobyt na místě prodloužila, ale to již bývá složité.

Časový rozpis zájezdu najdete v programu.

Bali

Batur

Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků a plantáže hadího ovoce salak. Besakih, největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Agung (3 033 m n.m.). Prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Panorama rozlehlé kaldery sopky Batur (12 km v průměru) s jezerem a poli utuhlé lávy. Oběd v Kintamani v restauraci formou bufetu s úžasným výhledem na kalderu. Sjezd zpět k moři plantážemi hřebíčkovce. Procházka tropickým lesem zakončená sprchou pod vodopádem Les.

Lempuyang a Tirtagangga

Ranní trh v Culiku. Bílý, dračí, nebeský chrám Lempuyang s úžasným výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali, na úpatí stejnojmenné hory (1 058 m n.m.). Fakultativně možnost výstupu na vrchol (cca 3 hod. tam a zpět) – tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být! Procházka po terasách rýžových políček u Abangu. Královské lázně Tirtagangga s fontánami a bazénky (s ohromnými koi kapry) v tropickém parku (možnost koupání v koupališti s chrliči). Bambusové domky a visuté lávky v korunách stromů ve vesnici Bukit Lemped. Tradiční zpracování a výroba mořské soli v Amedu. Odpoledne volný program.

Výlet jukungem (lodí)

Krátký výlet podél pobřeží tradiční rybářskou loďkou, jukungem, dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu. Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty rybářů často daleko na moři. Šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel u ostrůvku Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali (nejbohatší podmořský život na Bali), nebo v klidné zátoce Jemeluk se známou písečnou pláží v Amedu. Směr (cíl) výletu se upravuje dle počasí, vln, povětrnostních podmínek a plaveckých schopností.

Ubud centrum kultury

Celodenní delší výlet do centra kultury a umění Bali – Ubudu. Oblast doslova nabitá kulturními památkami, řemeslnými dílnami i obchody přetékajícími zbožím, které láká k výhodným nákupům. Není snadné vše stihnout v jednom dni. Chrám a netopýří jeskyně Goa Lawah. Sloní jeskyně Goa Gajah  z 10. století s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy v tropické džungli. Skalní město Gunung Kawi  , poustevny hinduistickým mnichů ve skalách a hrobky králů a královen z 11. století v hlubokém údolí s nádhernými rýžovými políčky, vodopády v džungli a posvátnou řekou Pakraman. Prezidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul  u městečka Tampaksiring. Nejznámější terasy rýžových políček u Tegalalang. Nakonec přímo do centra Ubudu: Opičí les Monkey Forest s tlupami makaků i chrámem pod klenbou pralesních velikánů. Královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve naproti nejznámější tržnici na Bali s uměleckými dřevořezbami a dalšími ručními výrobky.

Selang resort – volný den

Volný program – relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování. Fakultativně možnost si vyzkoušet potápění s přístrojem v moři pod vedením českého instruktora.

Ujung

Polodenní výlet autem (4-6 hodin, odjezd po snídani cca v 7:30). Vyhlídka na ostrůvek Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali. Manufaktura na výrobu tradičních tkaných látek ikat. Nádherný vodní palác Ujung „plovoucí“ na nádrži s lekníny a lotosy mezi rýžovými políčky. Bambusová Karlíkova továrna na čokoládu s houpačkou mezi palmami nad mořem. Relax, oběd a šnorchlování na bílé pláži Pasir Putih. Královský palác Puri Agung Karangasem ve městě Amlapura.

Bangle

Dopoledne volný program a odpoledne krátký výlet autem a následná procházka odlehlou vesničkou Bangle v kouzelném údolí pod strmými kopci Lempuyang a Seraya (1 150 m n.m.) kolem tradičních obydlí, rýžových políček a plantáží (káva, kešu) až k zázračným minerálním pramenům Yeh Masen. Jedinečný zážitek z autentického a bezprostředního kontaktu s domorodci. Volitelně cestou zpět zastávka na tradiční kohoutí zápasy v Bunutanu nebo na výhled na západ slunce za sopku Agung nad zátokou Jemeluk, údajně nejkrásnější na Bali.

Bedugul

Cestou vzhůru ke kráteru zastávka s možností koupele pod vodopádem Git-git. Víte jak roste káva, kakao, vanilka, hřebíček? Poznáte i řadu dalších tropických plodin. Krmení makaků na okraji vyhaslé sopky s panoramatickým výhledem na kráterové jezero Buyan. Nejznámější ikona Bali – chrám Ulun Danu Bratan  v jezeře Bratan. Barevná tržnice s ovocem a kořením, ale i suvenýry. Rozlehlá botanická zahrada s pralesními velikány, kolekcí asi 20 druhů bambusů, palem i křehkými orchidejemi, skrze kterou projedete autem se zastávkami. Příležitost „nakouknout“ do opravdového deštného pralesa. Přejezd po okraji kráteru nad posledním jezerem Tamblingan  s plantážemi hortenzií a mandarinek cestou z hor k severnímu pobřeží. Koupel v termálních lázních v Banjaru v podvečer. Budhistický chrám Brahma Asrama Vihara. Lovina – město delfínů, ubytovánív hotelu.

Menjangan

Ráno odjezd z hotelu. Menjangan – jelení ostrov, jedinečné šnorchlování nebo potápění na neporušených korálových útesech. Gili Kencana – nejstarší chrám na Bali na ostrově Menjangan. Bali Barat – národní park zahrnující deštné pralesy i mangrovové porosty a korálové útesy. Přeplavba trajektem na Jávu (cca 1 hodina), ubytování v hotýlku v Ketapanu.

Jáva – Kawah Ijen

Ráno ve 4,00 odjezd na náhorní plošinu Ijen. Od parkoviště v nadmořské výšce kolem 2000 m výstup 3 km cca 1-1,5 hod. ke kráteru s hráškově zeleným jezerem. Kawah Ijen (2.370 m.n.m.) – aktivní sopka s unikátním způsobem těžby síry. Horský prales – sjezd autem tropickým horským pralesem k moři. Přeplavba trajektem zpět na ostrov Bali a odjezd zpět do hotelu (cca 5 hod.)

Bali – Selang

Relax, možnost šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a úžasných korálových útesech nebo absolvovat seznamovací potápění s přístrojem.

Volný program. Relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování, potápění. Nebo si dopřejte báječnou balijskou masáž.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Po vyzvednutí řidičem na letišti v Denpasaru na Bali transfer autem (cesta 2 až 3 hodiny) do českého hotelu Selang Resort v Amedu a severovýchodním pobřeží Bali.
3

Selang Resort

Volný program – relaxace, masáže, koupání a šnorchlování v moři na nádherných a bohatých korálových útesech přímo před resortem. Upřesnění detailů programu zájezdu a naplánování výletů s česky mluvícím delegátem.
4

Besakih & Batur

Celodenní výlet autem (cca 10 hod., odjezd kolem 8:00). Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků a plantáže hadího ovoce salak. Besakih, největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Agung (3 033 m n.m.). Prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Panorama rozlehlé kaldery sopky Batur (12 km v průměru) s jezerem a poli utuhlé lávy. Možnost obědu v Kintamani v restauraci formou bufetu s úžasným výhledem na kalderu. Sjezd zpět k moři skrze plantáže hřebíčkovce. Procházka tropickým lesem zakončená sprchou pod vodopádem Les.
5

Tirtagangga & Lempuyang

Polodenní výlet autem (4-6 hodin, odjezd kolem 7:30). Ranní trh v Culiku. Bílý, dračí, nebeský chrám Lempuyang s úžasným výhledem na Agung, nejvyšší horu Bali, na úpatí stejnojmenné hory (1 058 m n.m.). Fakultativně možnost výstupu na vrchol (cca 3 hod. tam a zpět) – tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být! Procházka po terasách rýžových políček u Abangu. Královské lázně Tirtagangga s fontánami a bazénky (s ohromnými koi kapry) v tropickém parku (možnost koupání v koupališti s chrliči). Bambusové domky a visuté lávky v korunách stromů ve vesnici Bukit Lemped. Tradiční zpracování a výroba mořské soli v Amedu. Odpoledne volný program.
6

Jukung

Krátký výlet podél pobřeží tradiční rybářskou loďkou, jukungem, dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu. Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty rybářů často daleko na moři. Šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel u ostrůvku Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali (nejbohatší podmořský život na Bali), nebo v klidné zátoce Jemeluk se známou písečnou pláží v Amedu. Směr (cíl) výletu se upravuje dle počasí, vln, povětrnostních podmínek a plaveckých schopností.
7

Ubud

Celodenní delší výlet autem (10-12 hod., odjezd po snídani v 7:30) do centra kultury a umění Bali – Ubudu. Oblast doslova nabitá kulturními památkami, řemeslnými dílnami i obchody přetékajícími zbožím, které láká k výhodným nákupům. Není snadné vše stihnout v jednom dni. Chrám a netopýří jeskyně Goa Lawah. Sloní jeskyně Goa Gajah UNESCO z 10. století s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy v tropické džungli. Skalní město Gunung Kawi UNESCO , poustevny hinduistickým mnichů ve skalách a hrobky králů a královen z 11. století v hlubokém údolí s nádhernými rýžovými políčky, vodopády v džungli a posvátnou řekou Pakraman. Prezidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul UNESCO u městečka Tampaksiring. Nejznámější terasy rýžových políček u Tegalalang. Nakonec přímo do centra Ubudu: Opičí les Monkey Forest s tlupami makaků i chrámem pod klenbou pralesních velikánů. Královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve naproti nejznámější tržnici na Bali s uměleckými dřevořezbami a dalšími ručními výrobky.
8

Selang

Volný program – relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování. Fakultativně možnost si vyzkoušet potápění s přístrojem v moři pod vedením českého instruktora.
9

Ujung

Polodenní výlet autem (4-6 hodin, odjezd po snídani cca v 7:30). Vyhlídka na ostrůvek Gili Selang, nejvýchodnější cíp Bali. Manufaktura na výrobu tradičních tkaných látek ikat. Nádherný vodní palác Ujung „plovoucí“ na nádrži s lekníny a lotosy mezi rýžovými políčky. Bambusová Karlíkova továrna na čokoládu s houpačkou mezi palmami nad mořem. Relax, oběd a šnorchlování na bílé pláži Pasir Putih. Královský palác Puri Agung Karangasem ve městě Amlapura.
10

Bangle

Dopoledne volný program a odpoledne krátký výlet autem a následná procházka odlehlou vesničkou Bangle v kouzelném údolí pod strmými kopci Lempuyang a Seraya (1 150 m n.m.) kolem tradičních obydlí, rýžových políček a plantáží (káva, kešu) až k zázračným minerálním pramenům Yeh Masen. Jedinečný zážitek z autentického a bezprostředního kontaktu s domorodci. Volitelně cestou zpět zastávka na tradiční kohoutí zápasy v Bunutanu nebo na výhled na západ slunce za sopku Agung nad zátokou Jemeluk, údajně nejkrásnější na Bali.
11

Bedugul

Odjezd po snídani kolem 7:00. Cestou vzhůru ke kráteru zastávka s možností koupele pod vodopádem Git-git. Víte jak roste káva, kakao, vanilka, hřebíček? Poznáte i řadu dalších tropických plodin. Krmení makaků na okraji vyhaslé sopky s panoramatickým výhledem na kráterové jezero Buyan. Nejznámější ikona Bali – chrám Ulun Danu Bratan UNESCO v jezeře Bratan. Barevná tržnice s ovocem a kořením, ale i suvenýry. Rozlehlá botanická zahrada s pralesními velikány, kolekcí asi 20 druhů bambusů, palem i křehkými orchidejemi, skrze kterou projedete autem se zastávkami. Příležitost „nakouknout“ do opravdového deštného pralesa. Přejezd po okraji kráteru nad posledním jezerem Tamblingan UNESCO s plantážemi hortenzií a mandarinek cestou z hor k severnímu pobřeží. Koupel v termálních lázních v Banjaru v podvečer. Budhistický chrám Brahma Asrama Vihara. Přesun do Loviny – města delfínů, ubytování v hotelu.
12

Menjangan

Ráno v 7:30 po snídani odjezd z hotelu. Menjangan – jelení ostrov, jedinečné šnorchlování nebo potápění na neporušených korálových útesech. Gili Kencana – nejstarší chrám na Bali na ostrově Menjangan. Bali Barat – národní park zahrnující deštné pralesy i mangrovové porosty a korálové útesy. Přeplavba trajektem na Jávu (cca 1 hodina), ubytování v hotýlku v Ketapanu.
13

Kawah Ien

Ráno ve 4,00 odjezd na náhorní plošinu Ijen. Od parkoviště v nadmořské výšce kolem 2000 m výstup 3 km cca 1-1,5 hod. ke kráteru s hráškově zeleným jezerem. Kawah Ijen (2.370 m.n.m.) – aktivní sopka s unikátním způsobem těžby síry. Horský prales – sjezd autem tropickým horským pralesem k moři. Přeplavba trajektem zpět na ostrov Bali a odjezd zpět do hotelu (cca 5 hod.)
14

Amed

Relax, možnost šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a úžasných korálových útesech nebo absolvovat seznamovací potápění s přístrojem.
15

Selang Resort

Volný program. Relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování, potápění. Nebo si dopřejte báječnou baliskou masáž.
16-17

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
celoročně kdykoliv 42 400 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu a výlety dle programu
služby česky mluvícího průvodce
dopravu a výlety dle programu
sarong ( šátek nutný při návštěvě chrámů)
1 večeře v hotelové restauraci

pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstupy do NP Ijen a Menjangan
ostatní vstupy celkem cca  € 50
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +5 800 Kč
cestovní pojištění od 850 Kč
dítě – Kč na vyžádání

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům