15 dní
Délka
13. – 27.4.2019
Termíny
Sumatra, Indonésie
Destinace
od 6
osob
Praha
Nástup

Trek za orangutany v NP Gunung Leuser

Koupání se slony v kempu Tangkahan

Výstup na aktivní sopku Sibayak

Sipisi-piso nejvyšší vodopád Indonésie

Toba největší kráterové jezero světa

Matriarchální společnost Minangkabau

Samosir ostrov v jezeře Toba

Kmen Bataků, bývalých lovců lebek

Největší a nejtěžší květ světa raflézie

Prodloužení o ostrov Nias

Prodlužte si zájezd a 5 dní leteckým výletem na zapomenutý ostrov Nias – Bílé pláže a obávaní lovci lebek.

Zkrácená verze zájezdu

Nevyhovuje Vám termín tohoto poznávacího zájezdu a stačil by Vám pouze anglicky mluvící průvodce? Podívejte se na zkrácenou verzi zájezdu.

Sumatra

Orangutani

Z vesnice Bukit Lawang absolvujeme půl. nebo celodenní trek za orangutany sumatránskými a dalšími zvířecími obyvateli světoznámého Národního parku Gunung Leuser. Trek můžeme zakončit tubingem (raftingem na duších) po řece zpět do Bukit Lawang.

Sloni

Koupání a umývání v rehabilitačním centru v Tangkahanu nebo za příplatek projížďka na slonu do džungle.

Sibayak sopka

Z horského městečka Berastagi, s úžasně barevnou tržnicí s pestrým výběrem ovoce i vývěry termálních pramenů, absolvujeme výjezd autem a dále výstup na činnou sopku Sibayak s výhledem na další (podstatně aktivnější) sopku Sinabung.

Oblast jezera Toba

Toba v nadmořské výškou 911 metrů, s délkou 100 km a plochou 1130 km a největší hloubkou 529 metrů, je největší kráterovým jezerem na světě. Podle některých vědců – seismologů – se původní supervulkán opět probouzí k životu. Užijeme si vyhlídku na jezero od nejvyššího vodopádu Indonésie Sipisi-piso. 

Trajektem přejedeme na ostrov SamosirOstrov s rozlohou 640 km je oblíbeným víkendovým cílem domácích turistů. Zahraniční turisté sem cestují za  megality a kulturou etnika Bataků. Původní vesnickéstavby i honosné hrobky králů. I dnes je snem řady sumatránců mít hrobku na Samosiru. Příjemná koupel v termálních lázních v podvečer.

Bukittinggi

Přejezd do města Bukittinggi a překročení rovníku po cestě. Prohlídka města – japonské tunely, holandské městečko, údolí Harau, tradiční domy ve tvaru buvolích rohů etnika Minangkabau, jedinečná matriarchální muslimská společnost. Ohromný dřevěný sultánský palác Pagaruyung, ikona Minangkabauského etnika a potažmo i celé Sumatry, oběd u jezera Singkarak. Procházka džunglí k vodopádu po staré železniční trati – najdeme největší květ na světě raflézie Arnoldovy? Relax o kráterového jezera Maninjau obklopené hustou tropickou džunglí, přejezd do města Padang.

Výlet lodí na opuštěné ostrůvky s bílými plážemi a nádherným šnorchlováním.

Jedinečný přírodní kořenový most mezi dvěma ohromnými fíkusy, vyhlídka na malebné ostrůvky „Raja Ampat západu” přelet zpět do Medanu metropole severozápadu Sumatry a odlet do ČR.

1

Praha 🡒 Medan

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí.
2

Medan

Přílet do Medanu, hlavního a největšího města Sumatry. Transfer do hotelu a ubytování. Možnost prohlídky tradičních večerních trhů v centru města v blízkosti hotelu.
3

Medan 🡒 Bukit Lawang

Prohlídka města – sultánský palác, vila bohatého čínského kupce, Velká mešita a přejezd do vesničky Bukit Lawang.
4

Bukit Lawang

Půldenní trek za orangutany sumaterskými a dalšími primáty do NP Gunung Leuser a plavba na raftech nebo duších po divoké řece skrze džungli.
5

Tangkahan

Koupání a umývání slonů sumaterských v rehabilitačním kempu Tangkahan u řeky Buluh. Přejezd do horského městečka Berastagi a cestou zastávka v Sibolangitu v české zoologické záchranné stanici.
6

Berastagi & Sibayak

Tradiční domy etnika Karo, thajský buddhistický chrám, nenáročný výstup na aktivní sopku Sibayak a v podvečer relax v termálních sirných lázních v malebném údolí za zvuků volání opic siamang.
7

Sipiso-piso & Toba

Nejvyšší indonéský vodopád Sipiso-piso, scénická jízda kolem největšího vulkanického jezera světa Toba, opuštěný rybí hotel v lesích na březích jezera, přeplavba na jezerní ostrov Samosir a ubytování v městečku Tuk-tuk.
8

Samosir & Toba

Tradiční vesnice a tance křesťanského etnika Bataků, hrobky králů, megalitická shromaždiště, vodopády a v podvečer opět relax v přírodních sirných termálech na březích jezera.
9

Toba 🡒 Bukittinggi

Přejezd do města Bukittinggi a překročení rovníku po cestě.
10

Bukittinggi & Harau

Prohlídka města – japonské tunely, holandské městečko, údolí Harau, tradiční domy ve tvaru buvolích rohů etnika Minangkabau, jedinečná matriarchální muslimská společnost.
11

Bukittinggi & Pagaruyung

Ohromný dřevěný sultánský palác Pagaruyung, ikona Minangkabauského etnika a potažmo i celé Sumatry, oběd u jezera Singkarak. Procházka džunglí k vodopádu po staré železniční trati – najdeme největší květ na světě raflézie Arnoldovy?
12

Maninjau

Relax o kráterového jezera Maninjau obklopené hustou tropickou džunglí, přejezd do města Padang.
13

Padang

Výlet lodí na opuštěné ostrůvky s bílými plážemi a nádherným šnorchlováním.
14

Padang 🡒 Medan

Jedinečný přírodní kořenový most mezi dvěma ohromnými fíkusy, vyhlídka na malebné ostrůvky „Raja Ampat západu” přelet zpět do Medanu.
15

Medan 🡒 Praha

Odlet z Medanu.
16

Praha

Přílet zpět do Prahy.
Termín Cena
13. 4. – 27. 4. 2019 58 900 Kč Poptat zájezd
11. 4. – 25. 4. 2020 58 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka do Medanu z Prahy
vnitrostátní letnka z Padangu do Medanu
13x ubytování v hotelech
13x snídaně
dopravu dle programu
vstupy
představení batackých tanců
výlet lodí z Padangu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstup do NP Gunung Leuser (cca 300 Kč)
trek za orangutany (dle délky cca od 300 Kč)
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jízda na slonovi +€55 / 1 hod.
rafting v NP Gunug Leuser (od cca 600 Kč)
jednolůžkový pokoj +7 200 Kč
cestovní pojištění
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům