4 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva, Bali
Destinace
od 4
osob
Bali
Nástup

Kaskáda vodopádů Git Git

Chrám v jezeře Pura Ulun Danu Bratan

Barevné korály ostrova Menjangan – šnorchlování

Noční jízda jeepem do kráteru sopky

Svítání nad kalderou sopek Bromo, Tengger, Semeru

Sopka Kawah Ijen s unikátní těžbou síry

Čtyřdenní zájezd z Bali s ubytováním v Lovině (centrum turistiky na severozápadě Bali) a na sopkách Jávy na Bromu a Ijen, je ideálním prodloužením poznávacího zájezdu na Bali. Ostrov Menjangan v NP Bali Barat ukrývá v okolních vodách bohatství barevných korálů pro šnorchlování a nabízí ty nejlepší terény i pro potápěče. Přejezd po severním pobřeží Jávy s noclehem v horách pod sopečným kráterem. Časně ráno odjezd jeepem přez okraj kráteru a písečné pole na vyhlídku a východ slunce nad obří kalderou sopek Jávy Bromo-Tengger-Semeru. Věčně kouřící Bromo, příležitostné výbuchy Semeru a spící sopka s ukázkovým tvarem Tengger. Celodenní přejezd na planinu Ijen s noclehem v manufaktuře na zpracování kávy. 3 kilometrový trek ke kráteru činné sopky s unikátní těžbou síry je životním zážitkem pro každého.

1

Bedugul

Odjezd v ranních hodinách z hotelu na severním pobřeží ostrova Bali s první zastávkou u vodopádu Git-git III. v podhůří oblasti Bedugul. Přehlídka tropických plodin. Poznáte jak roste kávovník, kakaovník, vanilka, hřebíčkovce a další tropické plodiny. Osvěžující koupel pod vodopádem. Dechberoucí výhled na jezery Buyan a Bratan v kráteru. Krmení makaků – pozor na brýle, čepice! Fotogenický chrám Ulun Danu Bratan v jezeře s obrovitým fikusem a pestrobarevnou zahradou. Největší botanická zahrada v Indonésii s kolekcemi orchideí, bambusů, palem… i stromových obrů původní tropické džungle. Vzhledem k rozloze se projíždí autem se zastávkami. Pestrobarevná tržnice s nejpestřejším výběrem ovoce na Bali. Skvělá příležitost k nákupu koření, ovoce, batikovaného oblečení, ale i suvenýrů a samozřejmě „značkových“ hodinek. Autem po okraji kráteru nad jezery Buyan a Tamblingan úrodnými oblastmi s plantážemi hortenzií a mandarinek. Dramatický sjezd z hor mezi terasami rýžových polí do Banjaru. Koupel v termálních lázních pod klenbou tropické džungle. Budhistická stupa tvarem napodobující Borobudur. 
2

Menjangan

Kolem 8,00 odjezd z hotelu do národního parku Bali Barat. Zastávka v přístavu a cesta lodí cca 30 minut k ostrovu Menjangan v překladu „Jelení ostrov“. Při troše štěstí uvidíte jeleny koupající se v moři nebo odpočívající ve stínu u chrámu. Skvělé šnorchlování na barevných korálových útesech. Procházka po chodníčcích k jednomu z nejstarších chrámů na Bali Gili Kencana. Obří socha Ganeši a další chrámové stavby včetně barevného čínského. Odpoledne návrat do přístavu a odjezd ke trajektu na Jávu. Z přístavu Ketapan přejezd po severním pobřeží Jávy do podhůří kráterového komplexu Bromo. V nočních hodinách ubytování v hotýlku.
3

Bromo

Kolem 4 hodiny odjezd jeepy na vyhlídku nad sopky Jávy Bromo-Tengger-Semeru (stejnojmenný národní park). Neopakovatelná atmosféra východu slunce nad krátery činných sopek. Jeepy do kráteru a dále v sedle koníka (za poplatek) nebo pěšky ke schodům, které vedou na okraj kráteru sopky Bromo. Závan pekla, opatrnost je na místě. Po snídani v hotelu odjezd se zastávkou na oběd v letovisku Pasir Putih (v překladu bílé pláže) a večer příjezd do koloniálního hotýlku Catimore homestay v Blawanu v kráteru sopky.
4

Kawah Ijen

Před svítáním snídaně a odjezd na parkoviště pod kráterem sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry. 3 kilometrový trek k okraji kráteru. Cestou potkáte nosiče s koši síry na bambusové tyči. zastávka u vážírny – kolik unesou siláci, kteří sami váží kolem 50 kg? Zaznamenali jsme rekord 134 kg. Po návratu odjezd horským tropickým pralesem a dále plantážemi kávovníků a hřebíčkovce ke trajektu a odjezd na Bali. Příjezd do hotelu na Bali ve večerních hodinách.
Termín Cena
kdykoliv 6 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

trajekt
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy do NP Bromo, Ijen, Menjangan a loď cca €60
jeep na Bromo cca €15/osoba
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +1 800 Kč
jízda na koni Bromo cca €15

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům