16 dní
Délka
20.3. – 4.4.2019
Termíny
Papua, Indonésie
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Opravdový tropický ráj na konci světa

Nejbohatší podmořský život na světě! (manty, žraloci, želvy, barakudy, korálové útesy)

Srdce tzv. „korálového trojúhelníku

Scenérie vápencových homolí v moři

Bílé pláže lemované palmami bez turistů

Barevní papoušci, zoborožci i vzácné rajky

Ubytování v chatkách z palmových listů v moři

Grilované denně čerstvé ryby v plné penzi

Raja Ampat – ztracený ráj? 

Exkluzivní poznávací zájezd za objevováním ráje na konci světa u ostrova Papua. Zájezd do Raja Ampat na Papue pořádáme jako první CK  v ČR. Dosud jen velice složitě dostupné ostrovy světově unikátního soustroví . Poslední ráj na konci světa odkrývá svá tajemství.

 

Unikátní ptactvo

Ptáci ráje „rajky“, neskutečně barevné peří, lirovité i jiné tvary ocasních per. Nesmyslně složité zásnubní tance, které se samečci učí několik let. „Čtyři králové“ … tak nějak zní překlad domorodého názvu Raja Ampat – soustroví se 4mi hlavními ostrovy.

Podvodní svět

soustroví je součástí „Zlatého korálového trojůhelníku“ – světově druhově nejbohatšího mořského ekosystému. Žije zde 1508 druhů útesových (korálových) ryb, 537 druhů tvrdých korálů, což je 96% druhů žijících v Indonésii a 75% z celkového počtu světově popsaných korálů. Žije zde 699 druhů měkkýšů, kde nahožábří plži, hrající mnoha barvami a tvary jsou opravdovými třešničkami na dortu zvaném Raja Ampat někdy také královský klenot. Raja Ampat na wikipedii.

Potápění

Kri

V okolí ostrova  je celá řada jedinečných potápěčských lokalit nejvyšší světové úrovně. Na ponory se jezdí rychlým člunem a přibližně do 30 min. Hned při našem prvním ponoru na „house reefu“ přímo před domem kolem nás proplouvali černoploutví i běloploutví žraloci téměř celý ponor. Při náročnějších ponorech v proudech velká rotující hejna barakud, tuňáků, napoleoni netopýrníci a další žraloci. Vše s kulisami neporušeného korálového reefu.

Arborek

U ostrova  hned u přístavního mola velké hejno přátelských netopýrníků a další hejna ryb. Na pilířích řada nahožábrých plžů. Skutečně obrovské zévy již od 2 m hloubky. Krásně barevní žralůčci indonéští jen ve 2metrech i pro šnorchlaře.

Famské ostrovy Pianemo

Bohaté korálové útesy, hejna ryb, žraloci kobercoví (wobedong), žraloci vouskatí, napoleoni, ploskozubci…

Wayag

Absolutní TOP celého zájezdu na Raja Ampat – laguna Wayag uprostřed oceánu.

1

Praha ➔ Jakarta

Let z Prahy do Jakarty linkovým letem
2

Jakarta ➔ Sorong

Po příletu ubytování a odpočinek v letištním hotelu před odletem do Sorongu
3

Sorong ➔ Kri

V noci či brzy ráno let do Sorongu, nejzápadnějšího města ostrova Papua. Ráno přílet do Sorongu a setkání se s českým průvodcem, krátký přejezd autem do přístavu a cca 2 hodiny plavba rychlou lodí do Waisai, hlavního města souostroví Raja Ampat na ostrově Waigeo. Dále rychlým člunem již na rajský ostrov Kri. Ubytování přímo na bílé pláži obklopené tropickým deštným pralesem. Unikátní ptačí obyvatelé – barevní papoušci lori, větší eklektus, bílí kakaduové, mořští orli i zoborožci. První společný oběd a dále po 9 dní stravování formou plné penze (voda, káva, čaj po celý den, ke snídani palačinky nebo bábovka a k obědu a večeři ryba, zelenina a rýže. Ubytování v jednoduchých, romantických, domečcích z palmových listů na kůlech přímo nad mořem. Odpoledne volný program.
4

Ostrov Kri

Koupání a šnorchlování přímo před chatkou na korálovém útesu s nejbohatším podmořským životem na světě. Procházka po bílé pláži pod klenbou kokosových palem.
5

Ostrov Gam

Brzy ráno (kolem 5:00) výlet lodí na protější ostrov Gam do vsi Sawinggrai. Setkání s místním průvodce a nenáročná procházka probouzející se džunglí (cca 2 kilometry). Za svítání pozorování zásnubních tanců ptáků ráje – rajek – vysoko v korunách stromů. Po zbytek dne volný program.
6

Ostrov Mansuar

Přebrodíme se po písečných mělčinách na ostrov Mansuar se žraloky pod nohami? Šnorchlování v „rybí polévce” u vesnice Yenbuba.
7

Kri

Potápění, šnorchlování, koupání či odpočinek na pláži. Odpoledne možný společný nebo kdykoliv individuálně výstup džunglí na krásnou vyhlídku na západ slunce. Fakultativně možné výlety lodí na další šnorchlovací lokality a do vesniček na okolních ostrovech.
8

Piaynemo & Arborek

Celodenní výlet rychlou lodí: Šnorchlování s mantami.  Vesnička na ostrůvku Arborek – škola, kostel, čisté, upravené a barevné domečky domorodců, žádný asfalt, beton – jen bílý písek, několik druhů barevných papoušků lori v korunách palem nad hlavou. Malá soukromá laguna na ostrově Rufas  s úžasným šnorchlováním. Uvidíme kapustňáka? Magická azurová laguna ostrova Piaynemo: dechberoucí výhledy na vápencové mogoty (homolovité ostrůvky v zátoce Telaga Bintang), malá téměř soukromá pláž mezi útesy…
9

Kri ➔ Selpele

Po snídani přesun rychlou lodí na nejseverozápadnější cíp ostrova Waigeo do Selpele. Pokud budou vhodné podmínky možnost zastávky na ostrůvcích po cestě – pláže, vesničky, šnorchlování. Ubytování v chatkách na soukromé pláži. Po obědě volný program – šnorchlování, procházka po pláži do čarokrásného mangrovového lesa s lagunou.
10

Wayag

Celodenní výlet lodí na nejznámější souostroví Raja Ampat – laguna Wayag. Výstup po ostré vápencové skále na vyhlídku – na neuvěřitelné dílo přírody. Desítky homolí vápencových ostrůvků porostlých bujnou tropickou vegetací obklopených azurovou vodou. Panenské pláže, šnorchlování se žraloky jen kousek od konce světa…
11

Selpele

Výlet lodí do vesničky Selpele, prohlídka pravěkých maleb na útesu nad mořem, šnorchlování na dalších skvělých lokalitách a relax na osamocených plážích.
12

Selpele ➔ Waisai

Ráno postupný návrat do Waisai, cestou zastávka v dramatickém průlivu Kabui a na šnorchlování u různých ostrovů – Urai, Friwen. Navečer připlutí do Waisai, hlavního města Raja Ampat, ubytování v normálním hotelu s klimatizací. Navečer volný program ve městě.
13

Waisai ➔ Sorong

Snídaně v hotelu a dopoledne volný program – procházka po městské promenádě podél moře, nákup suvenýrů na tržnici. Fakultativně možný krátký výlet autem k vodopádům Sorido a Warengkris a do vesnice Warsambin v zátoce Mayalibit. Po obědě lodí zpět do Sorongu, ubytování v hotelu u letiště a podvečer volný program.
14

Sorong ➔ Jakarta

Ráno nebo dopoledne krátký přejezd na letiště a odlet do Jakarty (již bez průvodce) a následně noční let do Evropy.
15

Jakarta ➔ Praha

Přílet do Prahy.
Termín Cena Poznámka
7. – 22. 3. 2019 63 700 Kč český průvodce Poptat zájezd
20. 3. – 4. 4. 2019 63 700 Kč český průvodce Poptat zájezd
2. 4. – 17. 4. 2019 63 700 Kč český průvodce Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

mezinárodní letenka z Prahy do Jakarty a zpět
vnitrostátní letenka z Jakarty do Sorongu
vnitrostátní letenka ze Sorongu do Jakarty
9x ubytování v chatce z palmových listů
9x plná penze
dopravu a výlety lodí dle programu
místní vstupy (kromě vstupu do NP)
2x ubytování v hotelech se snídaní ve Waisai a Sorongu
1x ubytování v hotelu u letiště v Jakartě na cestě tam
transfery ve Waisasi a Sorongu (letiště, přístav, hotel)
služby českého průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy do NP (cca € 90)
ostatní stravování (cca 3 dny)
zapůjčení vybavení na šnorchlování
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +4 200 Kč
zájezd pouze při 4 osobách na vyžádání
ponor s přístrojem včetně výstroje (pro certifikované potápěče) od € 45
zkušební ponor s přístrojem s českým instruktorem (pro nepotápěče) od € 75

Podmínky zájezdu

Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům