14 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Indonésie, Bali
Destinace
od 2
osob
Praha
Nástup

Dovolená na Bali s poznáním toho nejlepšího z kulturních památek i bujné tropické přírody.

Program nejoblíbenějšího poznávacího zájezdu neustále doplňujeme.

Vždy se snažíme zajistit, aby Vaše aktivní dovolená na Bali nebyl pochod v zástupech turistů.

2 pobytová místa v Tulambenu a Selangu (mimo hlavní turistické aglomerace) umožňují nahlédnout pod pokličku tradičních rituálů a ceremonií hinduistického náboženství i poznání života místních rybářů, zemědělců, řemeslníků.  Pokud si chcete během dovolené na Bali užít více odpočinku nebo naopak dalších aktivit šnorchlování, potápění, či turistiky až po výstup na nejvyšší sopku ostrova, prodlužte si dovolenou na Bali již v ČR dle Vašich časových možností. Naší zkušeností je, že nejméně polovina účastníků poznávacích zájezdů by si ráda pobyt na místě prodloužila, ale to již bývá složité.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Po transferu autem z letiště v Denpasaru na Bali do (cesta 2 až 3 hodiny) ubytování v hotelu.
3

Tulamben

Volný program – relaxace, masáže, koupání a šnorchlování v moři na světoznámém vraku Liberty z 2. světové války.
4

Besakih & Batur

Celodenní výlet autem s odjezdem kolem 8:00. Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků. Besakih – největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Gunung Agung (3.033 m.n.m.) prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Výjezd autem na Kintamani – úžasný výhled na masiv sopky Batur a kráterové jezero. Procházka pralesem s koupelí pod vodopádem Les.
5

Tirtagangga & Lempuyang & Ujung

Polodenní výlet Tirtagangga – královské lázně s bazénky v tropické džungli, plovoucí palác Ujung u moře, bílý chrám Lempuyang pod vrcholem stejnojmenné hory (1.058 m.n.m.). Tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být. Odpočinek po návratu můžete vyměnit (fakultativně) za potápění na zkoušku.
6

Bedugul

Před celodenním výletem do oblasti Bedugul se většinou balí a po výletu se pouze vyzvednou kufry k přejezdu do druhého pobytového místa. Odjezd po snídani kolem 7:00. Cestou vzhůru ke kráteru zastávka s možností koupele pod vodopádem Git-git. Víte jak roste káva, kakao, vanilka, hřebíček? Poznáte i řadu dalších tropických plodin. Krmení makaků na okraji vyhaslé sopky s panoramatickým výhledem na kráterové jezero Buyan. Nejznámější ikona Bali – chrám Ulun Danu Bratan UNESCO v jezeře Bratan. Barevná tržnice s ovocem a kořením, ale i suvenýry. Rozlehlá botanická zahrada s pralesními velikány, kolekcí asi 20 druhů bambusů, palem i křehkými orchidejemi, skrze kterou projedete autem se zastávkami. Příležitost „nakouknout“ do opravdového deštného pralesa. Přejezd po okraji kráteru nad posledním jezerem Tamblingan UNESCO s plantážemi hortenzií a mandarinek cestou z hor k severnímu pobřeží. Koupel v termálních lázních v Banjaru v podvečer. Budhistický chrám Brahma Asrama Vihara. Přesun do hotelu Selang Resort.
7

Selang Resort

Volný program. Relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování, potápění.
8

Klungkung

Pohodový celodenní výlet Klungkung s královským palácem. Historická soudní síň Kerta Gosa přeměněná v zajímavé muzeum. „Plovoucí“ pavilon v lotosovém jezírku, Bale Kambang z 11.století. Nádherné malby na dřevě z eposu Ramajana zdobí strop! Památník rituální sebevraždy královské rodiny s tisíci poddanými v roce 1906 Puputan. Netopýří jeskyně s chrámem Goa Lawah. Původní „agabalijská“ vesnice Tenganan s ukázkami tkaní původního dvojitého ikatu i dalších řemeslných činností. Bílá pláž Pasir putih u Candidasy.
9

Bangle

Relax. Odpoledne výlet ke svatým pramenům Yeh Masen v kouzelném údolí s vesnicí Bangle. Čas zde běží pomaleji než jinde na Bali. Tradiční obydlí i návštěva projektu české záchranné ZOO. Podaří se návrat původního porostu i jeho obyvatel?
10

Ubud

Celodenní výlet do centra kultury a umění Bali – Ubudu. Oblast doslova nabitá kulturními památkami, řemeslnými dílnami i obchody přetékajícími zbožím, které láká k výhodným nákupům. Není snadné vše stihnout v jednom dni. Sloní jeskyně Goa Gajah UNESCO s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy. Poustevny hinduistickým mnichů ve skalách v údolí, hrobky králů a královen z 11. století Gunung Kawi UNESCO. Presidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul UNESCO. Opičí les Monkey Forest s tlupami makaků i chrámem pod klenbou pralesních velikánů. Královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve naproti jedné z největších tržnic na Bali. Pokud cestujete s dětmi nebo pro milovníky ptactva doporučujeme změnu programu o návštěvu Bali Bird Parku. ZOO s unikátní kolekcí ptactva Indonésie (včetně rajek). Možnost společných fotografií s řadou ptačích obyvatel, vedle ptáků i samostatná část s plazy včetně varanů z ostrova Komodo. Vstupné do ZOO není v ceně zájezdu.
11

Amed

Relax, možnost šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a úžasných korálových útesech.
12

Jukung

Výlet lodí (tradičním jukungem – dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu). Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty často daleko na moři. Možnost zastávky na šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel.
13-14

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
celoročně kdykoliv 37 400 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu a výlety dle programu
veškeré vstupy a poplatky
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +2 700 Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům