16 dní
Délka
20.3. – 4.4.2019
Termíny
Papua, Indonésie
Destinace
od 6
osob
Praha
Nástup

Potápění v tropickém ráji na konci světa

Podmořský svět – manty, žraloci, želvy

Neporušené korálové útesy s raritami makra

Žraloci kobercoví (wobedong) a vouskatí

Žraloci černoplouví, běloplouví … 

Bílé pláže lemované palmami bez turistů

Domečky z palmových listů v moři

Žralůčci pod nohama na mělčinách

Piaynemo a Wayag unikátní souostroví

Potápění na Raja Ampat = potápění v ráji 

Exkluzivní zájezd pro potápěče za objevováním posledního podmořského ráje na konci světa u Papuy. Zájezd do Raja Ampat na Papue pořádáme jako první CK  v ČR. Dosud jen velice složitě dostupné ostrovy světově unikátního soustroví . Poslední ráj na konci světa odkrývá svá tajemství.

 

Podvodní svět

soustroví je součástí „Zlatého korálového trojůhelníku“ – světově druhově nejbohatšího mořského ekosystému. Žije zde 1508 druhů útesových (korálových) ryb, 537 druhů tvrdých korálů, což je 96% druhů žijících v Indonésii a 75% z celkového počtu světově popsaných korálů. Žije zde 699 druhů měkkýšů, kde nahožábří plži, hrající mnoha barvami a tvary jsou opravdovými třešničkami na dortu zvaném Raja Ampat někdy také královský klenot. Raja Ampat na wikipedii.

Potápění

Kri

V okolí ostrova  je celá řada jedinečných potápěčských lokalit nejvyšší světové úrovně. Na ponory se jezdí rychlým člunem a přibližně do 30 min. Hned při našem prvním ponoru na „house reefu“ přímo před domem kolem nás proplouvali černoploutví i běloploutví žraloci téměř celý ponor. Při náročnějších ponorech v proudech velká rotující hejna barakud, tuňáků, napoleoni netopýrníci a další žraloci. Vše s kulisami neporušeného korálového reefu.

Arborek

U ostrova  hned u přístavního mola velké hejno přátelských netopýrníků a další hejna ryb. Na pilířích řada nahožábrých plžů. Skutečně obrovské zévy již od 2 m hloubky. Krásně barevní žralůčci indonéští jen ve 2metrech i pro šnorchlaře.

Famské ostrovy Pianemo

Bohaté korálové útesy, hejna ryb, žraloci kobercoví (wobedong), žraloci vouskatí, napoleoni, ploskozubci…

Unikátní ptactvo

Ptáci ráje „rajky“, neskutečně barevné peří, lirovité i jiné tvary ocasních per. Nesmyslně složité zásnubní tance, které se samečci učí několik let. „Čtyři králové“ … tak nějak zní překlad domorodého názvu Raja Ampat – soustroví se 4mi hlavními ostrovy.

1

Praha - Jakarta

Let z Prahy do Jakarty linkovým letem
2

Jakarta

Po příletu ubytování a odpočinek v letištním hotelu před odletem do Sorongu
3

Jakarta - Sorong - Kri

V noci či brzy ráno let do Sorongu, nejzápadnějšího města ostrova Papua. Autem do přístavu a rychlou lodí do Waisai, hlavního města souostroví Raja Ampat na ostrově Waigeo. Dále rychlým člunem již na rajský ostrov Kri. Ubytování přímo na bílé pláži obklopené tropickým deštným pralesem. Unikátní ptačí obyvatelé – barevní papoušci lori, větší eklektus, bílí kakaduové i zoborožci. Odpoledne check dive. a seznámení s programem a organizací ponorů. Ubytování v jednoduchých, romantických, domečcích z palmových listů.
4

Ostrov Kri

Potápění na nejlepších světových lokalitách. Hejna promenujících se barakud i proplouvající žraloci (nejméně 3 druhy) na driftových ponorech.  Procházka po bílé pláži pod klenbou kokosových palem.
5

Ostrov Kri a Gam

Potápění na dalších lokalitách – až 3 ponory denně. Co takhle noční ponor?

Dle zájmu možnost výletu za rajkami. Brzy ráno (kolem 5,00) výlet lodí na protější ostrov Gam do vsi Sawinggrai. Setkání s místním průvodce a nenáročná procházka probouzející se džunglí (cca 2 kilometry). Za svítání pozorování zásnubních tanců ptáků ráje „rajek“, vysoko v korunách stromů.

6

Ostrov Mansuar a Yenbuba

Potápění na lokalitách v okolí ostrovů neskutečné množství ryb i neporušené korálové útesy., téměž vždy i žraloci, želvy, barakudy, hejna tuňáků a dalších ryb
7

Kri

Potápění, šnorchlování, koupání či odpočinek na pláži. Odpoledne výstup džunglí na krásnou vyhlídku na západ slunce
8

Ostrov Arborek

Přesun lodí na ostrůvek Arborek, ubytování v domečcích z palmového listí na kůlech nad vodou. Potápění s hejny netopýrníků, obří zévy bambusoví (nebo též papuánští) krásně barevní „chodící“ žralůčci. Noční ponor  – krokodýlí ryby, sépie, úžasné barvy polypů korálnatců „kvetoucích“ jen v noci. Žádný asfalt, beton – jen bílý písek. Několik druhů barevných papoušků lori v korunách palem nad hlavou.
9

Ostrovy Piaynemo

Celodenní výlet na ostrov Piaynemo: dechberoucí výhledy na vápencové mogoty (homolovité ostrůvky Kabui v azurové zátoce Telaga Bintang, pitoreskní útes Batu Pencil,opět úžasné potápění s kobercovými žraloky pod koráli, kladivouny v proudech..
10

Arborek a manty

Krátký výlet na jedinečné potápění s mantami, další ponory v okolí Arboreku
11

Souostroví Wayag

Celodenní výlet lodí (3,5 hod. 1 cesta) na nejznámější souostroví Raja Ampat – Wayag: výstup po ostré vápencové skále na vyhlídku – na neuvěřitelné dílo přírody. Stovky homolí vápencových ostrůvků porostlých bujnou tropickou vegetací obklopených azurovou vodou. Panenské pláže, potápění se žraloky jen kousek od konce světa.
12

Arborek

Potápění 
13

Ostrov Friwen - Waisai - Sorong

Ráno návrat do Waisai, cestou zastávka na písečné duně Pasir Timbul uprostřed moře a na šnorchlování u ostrova Friwen. Odpoledne lodí zpět do Sorongu, večerní trh s jídlem, noc v hotelu.
14

Sorong - Jakarta

Během dne odjezd na letiště a odlet do Jakarty a noční odlet do Evropy
14

Praha

Přílet do Prahy
Termín Cena
7.3. – 22.3.2019 77700 Kč Volný termín
20.3. – 4.4.2019 77700 Kč Volný termín
2.4. – 17.4.2019 77700 Kč Volný termín

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka Praha-Jakarta a zpět
ubytování v letištním hotelu Jakarta
vnitrostátní letenky Jakarta-Sorong a zpět
rychlá loď Sorong-Waisai a zpět
rychlý člun na Krí a zpět z Arboreku
10 x ubytování v chatce z palmových listů s plnou penzí
12 ponorů (12 l láhev+zátěž), loď, doprovod
výlety na Pianemo, Wayak a další dle programu
transfery auty
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

zapůjčení výstroje cca € 12/den
potápěčské pojištění
ostatní stravování
poplatky rezervace cca € 100

cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 2900 Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 6 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům