17 dní
Délka
28.7.-13.8.2017
Termíny
Papua
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Papua expedice doby kamenné

Luky, šípy, kamenné sekery

Koteka (tykev) jedinné oblečení mužů

Malby na kůže od jezera Sentani

Setonův hrnec aneb vaření na Papue

Tajemství jezera Habbema v horách

Festival etnik Dani, Lani, Yali

Papua expedice

Expedice na druhý největší ostrov světa, kde můžete ještě na vlastní kůži okusit svět doby kamenné. Opravdová expedice, jejíž základ tvoří poznávání života unikátních etnik kmenů Dani, Lani, Yali. Termín jsme volili s ohledem na termín unikátního festivalu.

Festival v Baliemském údolí u Wameny

Příslušníci některých kmenů na toto setkání putují dny a týdny pralesem i horami s cílem předvést ukázku tradičního tetování, malování, oděvů v soutěži s jinými původními kmeny Papuy. Cestují sem i kmenoví náčelníci, kterým není lhostejná budoucnost této bizardní provincie. Možná se setkáte i s místními separatisty, kteří usilují o samostatný stát. I proto zde na každém kroku narazíte na kontroly armády a policie a turisty bez „permitů“ a místních průvodců nikam nepustí. Program zájezdu nelze předem přesně stanovit. I termín festivalu se může na poslední době změnit. Také může být na poslední chvíli zrušen, ale ani to neznamená že neuvidíte domorodce v původním oblečením a nepoznáte jejich tradiční rituály.

Běh žen před prasaty

Chcete na vlastní oči vidět disciplinu místní „olympiády“ ? Kamenné sekery či muže oděné jen v kotece? Neváhejte!

Habbema jezero v horách

Výlet džípem do hor k jezeru Habbema je (nejen pro botaniky) opravdovou cestou do pravěku. Ve výšce kolem 3.300 m.n.m. se Vám otevře neuvěřitelný pohled. Ledovcový kar pod Trikorou s jezerem obklopeným unikátní vegetací. Stromové kapradiny, přesličníky, plavuně, cykasy. Celá řada enedemitických druhů rostlin, které nenajdete nikde jinde na světě. Nezapomeňte se teple obléknout, zažili jsme tu i 30 cm sněhu (přímo na rovníku).

Kurima, Pyramid, Pugima

Cíle výletů v údolí. Kurima – původní misijní stanice i letiště. Dnes se sem dostanete autem za hodinu a můžete se vydat na kouzelný trek kolem soutěsky, kde řeka Baliem opouští údolí. Provazové mosty, políčka sladkých brambor na úpatí hor. Tradiční chýše honai a ve vzdálenějších místech i muži s kotekou a lukem přes rameno. Pyramid byla další původní misije s letištěm – pro změnu proti proudu řeky. Další výchozí bod kouzelného treku po kopcích v okolí .

1-2

Praha - Bali (Jakarta)


Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Transfer autem z letiště do hotelu na Kutě
3

Bali Kuta

Relax na plážích a poslední nákupy před nočním letem
4

Sentani

Odlet do Jayapury – letiště v Sentani Ubytování v hotelu u letiště. Odpoledne trek džunglí a osvěžení u vodopádu v Kyklopských horách nad Sentani.
5

Jayapura

Jayapura rychle rostoucí hlavní město Papua. Barevná tržnice Hamadi, domy rybářů na kůlech nad vodou. Panorama města, ostrovů i pláží, kde se za druhé světové války vyloďovala americká armáda.
6

Harlem beach

Celodenní výlet autem a lodí na pláž Harlem, kde si budete přát aby se čas zastavil. Neskutečný bílý písek, jezírko s křišťálově čistou vodou pod palmami jen 10 metrů od moře. Velký ryba pečená na ohni – takové ani sny nejsou.
7

Wamena

Odlet do Wameny, centra Baliemského údolí 1600 metrů n.m. kam se dostanete jen letadlem. Jiwika vesnice kmene Dani – tradiční vaření, mumie, ukázka získávání soli u pramene v horách, jeskyně.
8-9

Festival etnik

Festival etnik Dani, Lani, Yali…s ukázkami bojového umění – někdy tuhne krev, střelba z luku, hod oštěpem, ukázky rituálních tanců, líčení, tetování, oděvy (či spíše „neoděvy“).
10

Habbema

Výjezd jeepy k jezeru Habbema vysoko v horách. Stromové kapradiny, přesličníky, krajina z obrázků Zdenka Buriana – cesta do pravěku.
11

Kurima

Kurima – úžasný trek začínající v soutěsce řeky Baliem, most z provazů, tradiční chýše honai ve vesnicích na úbočí hor, důmyslné terasy políček.
12

Pyramid

Pyramid -trek po kopcích s nádherným výhledem na svahy i údolí s tradičními obydlími kmene Lani, políčky s tarem a dalšími, většinou hlíznatými plodinami
13

Wamena

Tržnice s bohatým sortimentem. Odvezeme si kamennou sekeru, zkameněliny, luk nebo šíp v zádech? Odlet do Jayapury.
14

Sentani

Lodí za domorodci na ostrůvcích v jezeře Sentani, tradiční malby domorodců na kůře, i pozůstatky 2. světové války na svazích kolem jezera. Zoborožci, papoušci, kasuáři. Výlet na vrch nad jezerem Sentani, kde měl za druhé světové války základnu generál Mc’Artur
15

Jakarta (Bali)

Dle možností odlet na Bali popř.Jávu (Jakartu)
16-17

Jakarta (Bali) - Praha


Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
28. 7. – 13. 8. 2017 82 900 Kč Poptat zájezd
27. 7. – 12. 8. 2018 82 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Papuu z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

antimalarika, očkování, focení
cestovní pojištění
ostatní stravování
vstupy do NP
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 8 400Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům