3 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Borneo
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Orangutani ze záchranného centra Camp Leaky

3 dny na obytné lodi klotok v džungli Bornea

Neuvěřitelné skoky opic Kahau nosatý

Zvuky noční džungle musíte zažít

Gaviálové, krokodýli, obřé ledňáci

Orangutani z Bornea

Poznávací zájezd na ostrov Borneo (Kalimantan) Indonésie za orangutany, kahau, hulmany, gaviály a dalšími úžasnými zvířecími obyvateli NP Tanjung Puting lze absolvovat jako prodloužení některého ze zájezdů do Indonésie. Odlet tam je možný z Bali, Jakarty… Plavba na obytné lodi „Klotok“ (s plnou penzí) pod klenbou tropické džungle za doprovodu úžasných klaunů opic kahau nosatých. Nepochopitelné skoky do vody přímo před příď jedoucí lodi mají „opičí“ logiku. Loď vyplaší nepřátele (krokodýly a gaviály) a zdatní plavci kahau se bezpečně dostanou na protější břeh. Úžasná setkání s orangutany ze záchranného centra v Cam Leaky na jednom z postů, kde jsou volně žijící orangutani přikrmováni.

1

Bali-Jakarta-Borneo

Odlet v časných ranních hodinách z Bali do Jakarty (Jáva) a dále let do Pangkalan Bun na ostrově Borneo (Kalimantan). Setkání s průvodcem a odjezd autem (cca 30 min.) do přístavu Kumai. Nalodění a ubytování na dřevěné lodi Klotok. Plavba meandry řeky Sungay Sekoyner tropickým podrostem, za doprovodu neúnavných opičích akrobatů kahau s dlouhým nosem, nepřetržitě hodujících na stromech kolem vody. Večeře na palubě a nezapomenutelný nocleh na palubě lodi pod moskytiérou s tajemnými zvuky i vůněmi nočního pralesa.
2

Tanjung Puting

Svítání na lodi, zvuky probouzející se džungle z první ruky. Ranní hygiena i snídaně na lodi. Barevní ledňáci a další ptačí krasavci kolem řeky, potápějící se varani i gaviálové cestou lodí ke Camp Leaky. Seznámení s programy rehabilitačního centra a způsobem života ohrožených lidoopů. Neopakovatelné zážitky z krmení orangutanů, které v průběhu zájezdu zažijete na 3 různých místech. Oběd na lodi, procházka kolekcí tropických léčivých rostlin a účast na dalším krmení. Kouzelný západ slunce nad řekou i rej světlušek po setmění. Nenechte si ujít adrenalinový výletu do noční džungle s průvodcem po večeři.
3

Kumai

Po snídani na lodi poslední zastávka s procházkou pralesem a krmením orangutanů odjezd lodí do přístaviště v Kumai.  Rozloučení s posádkou, odjezd autem na letiště v Pangkalan Bun o odlet do Jakarty a dále do ČR nebo na Bali.
Termín Cena
kdykoliv 15 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

vnitrostátní přelety
ubytování na lodi s plnou penzí
dopravu dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
cestovní pojištění
vstupy do NP
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům