19 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Lombok, Indonésie, Bali
Destinace
od 4
osob
Praha
Nástup

To nejlepší z kulturních památek i tropické přírody Bali a Lomboku

Program nejoblíbenějšího poznávacího zájezdu neustále doplňujeme.

Vždy se snažíme zajistit, aby Vaše aktivní dovolená na Bali nebyl pochod v zástupech turistů.

Celkem 6 pobytových míst v Tulambenu a Selangu, Kutě (Bali) a Trawanganu, Meno a Senggigi (Lombok) Vám dává možnost zažít tradiční rituály a ceremonie hinduistického náboženství, poznát život místních rybářů, zemědělců a řemeslníků.  Pokud si chcete během dovolené na Bali a Lomboku užít více odpočinku nebo naopak dalších aktivit šnorchlování, potápění, či turistiky až po výstup na nejvyšší sopku ostrova, prodlužte si dovolenou na Bali již v ČR dle Vašich časových možností. Naší zkušeností je, že nejméně polovina účastníků poznávacích zájezdů by si ráda pobyt na místě prodloužila, ale to již bývá složité.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Po transferu autem z letiště v Denpasaru na Bali do (cesta 2 až 3 hodiny) ubytování v hotelu.
3

Tulamben

Volný program – relaxace, masáže, koupání a šnorchlování v moři na světoznámém vraku Liberty z 2. světové války.
4

Besakih & Batur

Celodenní výlet autem s odjezdem kolem 8:00. Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků. Besakih – největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Gunung Agung (3.033 m.n.m.) prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Výjezd autem na Kintamani – úžasný výhled na masiv sopky Batur a kráterové jezero. Procházka pralesem s koupelí pod vodopádem Les.
5

Tirtagangga & Lempuyang & Ujung

Polodenní výlet Tirtagangga – královské lázně s bazénky v tropické džungli, plovoucí palác Ujung u moře, bílý chrám Lempuyang pod vrcholem stejnojmenné hory (1.058 m.n.m.). Tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být. Odpočinek po návratu můžete vyměnit (fakultativně) za potápění na zkoušku.
6

Bedugul

Před celodenním výletem do oblasti Bedugul se většinou balí a po výletu se pouze vyzvednou kufry k přejezdu do druhého pobytového místa. Odjezd po snídani kolem 7:00. Cestou vzhůru ke kráteru zastávka s možností koupele pod vodopádem Git-git. Víte jak roste káva, kakao, vanilka, hřebíček? Poznáte i řadu dalších tropických plodin. Krmení makaků na okraji vyhaslé sopky s panoramatickým výhledem na kráterové jezero Buyan. Nejznámější ikona Bali – chrám Ulun Danu Bratan UNESCO v jezeře Bratan. Barevná tržnice s ovocem a kořením, ale i suvenýry. Rozlehlá botanická zahrada s pralesními velikány, kolekcí asi 20 druhů bambusů, palem i křehkými orchidejemi, skrze kterou projedete autem se zastávkami. Příležitost „nakouknout“ do opravdového deštného pralesa. Přejezd po okraji kráteru nad posledním jezerem Tamblingan UNESCO s plantážemi hortenzií a mandarinek cestou z hor k severnímu pobřeží. Koupel v termálních lázních v Banjaru v podvečer. Budhistický chrám Brahma Asrama Vihara. Přesun do hotelu Selang Resort.
7

Selang Resort

Volný program. Relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování, potápění.
8

Klungkung

Pohodový celodenní výlet Klungkung s královským palácem. Historická soudní síň Kerta Gosa přeměněná v zajímavé muzeum. „Plovoucí“ pavilon v lotosovém jezírku, Bale Kambang z 11.století. Nádherné malby na dřevě z eposu Ramajana zdobí strop! Památník rituální sebevraždy královské rodiny s tisíci poddanými v roce 1906 Puputan. Netopýří jeskyně s chrámem Goa Lawah. Původní „agabalijská“ vesnice Tenganan s ukázkami tkaní původního dvojitého ikatu i dalších řemeslných činností. Bílá pláž Pasir putih u Candidasy.
9

Bangle

Relax. Odpoledne výlet ke svatým pramenům Yeh Masen v kouzelném údolí s vesnicí Bangle. Čas zde běží pomaleji než jinde na Bali. Tradiční obydlí i návštěva projektu české záchranné ZOO. Podaří se návrat původního porostu i jeho obyvatel?
10

Ubud

Celodenní výlet do centra kultury a umění Bali – Ubudu. Oblast doslova nabitá kulturními památkami, řemeslnými dílnami i obchody přetékajícími zbožím, které láká k výhodným nákupům. Není snadné vše stihnout v jednom dni. Sloní jeskyně Goa Gajah UNESCO s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy. Poustevny hinduistickým mnichů ve skalách v údolí, hrobky králů a královen z 11. století Gunung Kawi UNESCO. Presidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul UNESCO. Opičí les Monkey Forest s tlupami makaků i chrámem pod klenbou pralesních velikánů. Královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve naproti jedné z největších tržnic na Bali. Pokud cestujete s dětmi nebo pro milovníky ptactva doporučujeme změnu programu o návštěvu Bali Bird Parku. ZOO s unikátní kolekcí ptactva Indonésie (včetně rajek). Možnost společných fotografií s řadou ptačích obyvatel, vedle ptáků i samostatná část s plazy včetně varanů z ostrova Komodo. Vstupné do ZOO není v ceně zájezdu.
11

Amed

Relax, možnost šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a úžasných korálových útesech.
12

Jukung

Výlet lodí (tradičním jukungem – dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu). Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty často daleko na moři. Možnost zastávky na šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel.
13

Trawangan

Rychlou lodí na ostrůvek Trawangan – bílé pláže, šnorchlování, stanice na záchranu želv, na kole nebo dvoukoláku s koníkem kolem ostrova.
14

Meno

Lodí na sousední ostrůvek Meno – laguna s vodním ptactvem.
14

Senggigi

Odpoledne lodí do Senggigi největšího letoviska na Lomboku. Bary, diskotéky, noční život i nákupy.
16

Senggigi

Celodenní výlet do podhůří sopky Rinjani.
17

Lombok

Celodenní výlet na jih Lomboku – chrám v Narmadě, dílny hrnčířů v Sukarara, vesnice Sasaků, bílé pláže Kuty. Trajekt z Lembaru a do Padangbaje na Bali. Noc na Kutě.
18-19

Bali - Praha

Relaxace na plážích Kuty a poslední nákupy před odletem, odjezd na letiště a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
celoročně kdykoliv 48 800 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu a výlety dle programu
veškeré vstupy a poplatky
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +5 700 Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům