4 dny
Délka
březen-prosinec
Termíny
Lombok, Indonésie, Komodo
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Komodo – západ slunce nad ostrovy NP

Východ slunce při plavbě na ostrov Rinca

Tříhodinový trek za komodskými draky

Varani, buvoli, jeleni, opice, lontarové palmy

Bílé pláže i panorama z ostrova Laba

Trek k vodopádu na ostrově Moyo

Bílé pláže a šnorchlování u ostrova Keramat

Vylodění v Labuanlombok a noční přejezd do Senggigi

Komodo a Lombok lodí

Ideální doplněk k zájezdu na Bali. Let na Flores do Labuan Baja. Nalodění a ubytování na lodi. Večerní procházka po přístavním městačku s řadou příemných restaurací. Romantický západ slunce na ostrůvky NP Komodo. Přenocování na lodi. V noci loď vyplouvá směrem k ostrovu Rinca. Nenechte si ujít východ slunce na moři.

Rinca

Trek v (povinném) doprovodu zkušeného rangera (cca 3 hodiny) po ostrově Rinca. Původní obyvatelé – komodští varani – největší žijící ještěr opředený legendami. O jejich existenci se svět dozvěděl až v roce 1912. Největší zaznamenaný exemplář měřil 3,13 m a vážil 166 kg (včetně nestrávené potravy). Varani využívají ke kladení vajec hnízd unikátních nelétavých ptáků tabonů. Vodní buvoli, jeleni, opice a další obyvatelé rezervace. Lontarové palmy i úžasná vyhlídka „3 moří“ z nejvyššího bodu treku po ostrově.

 

Laba

Po obědě na lodi zastávka u bílé pláže ostrova Laba na koupání a šnorchlování. Výstup na vrchol nad zátokou, odkud se Vám otevře neuvěřitelný panoramatický pohled na ostrovy NP Komodo.

Moyo

Po noci na lodi vylodění na pláži u rybářské vesnice. Cca 2 hodinový trek s poznáváním místní architektury a života domorodců. Osvěžující koupel v tůni pod malým vodopádem.

Keramat

Odpolední zastávka u pláže ostrova „jedné rodiny“ Keramat. Procházka kolem ostrůvku po bílém písku. Občerstvení v hospůdce, která se otevírá vždy při připlutí lodi 🙂

Lombok

Západ slunce na sopkou Rinjani na Lomboku z paluby lodi. Vylodění v přístavu Labuanlombok a odjezd autobusem. Noční přejezd ostrova Lombok se zastávkou pro výstup v hlavním městě Mataram. Konečná zastávka v plážovém letovisku Senggigi.

1

Labuan Bajo

Odlet z Bali do Labuan Bajo (Flores). V podvečer v přístavu nástup a ubytování na lodi, večeře a seznamovací večírek.
2

Rinca

Před svítáním odjezd lodí do národního parku KomodoUNESCO . Po snídani na lodi trek za unikátními obyvateli Rincy (druhého největšího ostrova rezervace). Komodští varani, jeleni, vodní buvoli, opice a řada dalších unikátních živočichů i rostlin. Koupání a šnorchlování u bílé pláže ostrůvku Laba, úžasný výhled z vrcholku nad zátokou. Noční přejezd k ostrovu Moyo.
3

Moyo

V ranních hodinách trek po ostrově Moyo k vodopádu s koupáním. Odpoledne zastávka na dalším kouzelném ostrůvku Keramat. Večer příjezd na Lombok a autobusem přejezd k ubytování v hotelu v Senggigi.
4

Lombok

Ráno odjezd k lodi a cca hodinová plavba zpět na Bali.
Termín Cena
březen-prosinec 9900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

letenku z Bali na Flores
ubytování na lodi s plnou penzí
ubytování na Lomboku
dopravu lodí dle programu
služby místní agentury na lodi
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstup do NP Komodo € 20
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery na Bali

Příplatky a slevyjednolůžkový pokoj + Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům