5 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva
Destinace
od 2
osob
Bali
Nástup

Borobudur – největší světová stupa budhismu

Mendut a Pavon stupy cestou do Jogyakarty

Ptačí trh za městem

Kraton palác sultána v Jogyakartě

Lázně Taman Sari, loutky z kůže Wayan Kulit

Prambanan – největší hinduistický chrám světa

Večerní život, obchody i jídelny na Malioboro

Východ slunce nad kráterem Broma

Těžba síry a nosiči na Kawah Ijen

Jáva – Borobudur, Jogja, Bromo a Ijen

5ti denní letecký zájezd na Jávu do Jogyakarty s přejezdem na Bali. Za poznáním největších stavebních skvostů Indonésie Borobudur a Prambanan (UNESCO), chrámy nad Solem a sopky Bromo a Ijen.

Solo

Výlet autem do hor nad Solem (Surakarta). Vrcholy hor pokryté svěže zelenými plantážemi čaje. Tajemné hinduistické chrámy. Sukuh erotickými motivy, malými slony, sochami tajemných okřídlených bytostí, kamenné obětní desky ve tvaru želv i stavba ve tvaru pyramid jihoamerických indiánů. Ceto s falickými symboly a dalšími tajemnými kamennými stavbami a formace. Nově objevená kamenná pytramida chrámu Ketek. Osvěžení u vodopádu Baturaden. Sultánský palác a muzeum s hodnotnými exponáty Mangunegara v městě Solo dřívějším hlavnim městě významného sultanátu.

Jogyakarta

Nezapomenutelný východ slunce na Borobuduru. (UNESCO) největší budhistické stupě světa. 11 kilometrů v kameni vytesaných příběhů ze života budhy a návodů jak by lidé měli správně žít. Nejedná se o chrám, ale v podstatě o učebnu. Další stupy cestou zpěd do Jogyakarty Mendut a Pavon. 

Návštěva paláce sultána Kraton (sultán s rodinou zde stále žijí) s muzeem. Nezapomeňte si prohlídnout fotografie sultánů z Jogji s celouřadou světových panovníků a presidentů v restauraci v komplexu paláce. Jogiakarta (provincie) i úřadující sultán mají dodnes mimořádné výsady a pravomoci v celé Indonésii. Vodní palác Taman Sari, výrobci loutek z kůže pro tradiční stínové divadlo Wayan Kulit. 

Rozsáhlý komplex největšího chrámu hinduistického náboženství na světě Prambanan z 9. století. Unikátní chrámové stavby zasvěcené hlavním bohům Višna, Šiva, Brahma. Vytesané sochy bohů uvnitř. Reliéfy z eposu Rámájana.

Bromo

Po snídani v Solo celodenní přejezd pod sopečný komplex Broma a ubytování v hotýlku. Kolem 4 ráno noční odjezd jeepy na vyhlídku nad kráterem…

Kawah Ijen

Sopka s unikátní těžbou síry na náhorní plošině východu Jávy…     Trajektem přejezd na Bali

[/timeline_item]

1

Jogyakarta

V časných ranních hodinách odlet na Jávu do Jogyakarty. Přivítání s průvodcem na letišti a odjezd autem do hor nad městem Solo. Čajovými plantážemi k tajemným chrámům Sukuh a Ceto s erotickými reliéfy. Nově objevený chrám Ketek. Cestou zpět zastávka u vodopádu s možností koupele. Sultánský palác a muzeum Mangunegara. Návrat do Jogyakarty. Večer tradiční divadlo Ramayana (fakultativně).
2

Borobudur a Prambanan

Východ slunce na chrámu Borobudur (UNESCO) – největší budhistická stupa na světě. Další chrámy Mendut a Pavon cestou zpět do Jogyakarty na tzv. svaté ose. Prohlídka města Jogyakarta s královským palácem Kraton, vodní palác Taman Sari, obchodní ulice Malioboro. Ptačí trh za městem. Prambanan – největší hinduistický chrám svět (UNESCO).
3

Yogykarta - Bromo

Celodenní přesun (cca 8 hod.) autem (alternativně vlakem) směrem na východ až do ubytování přímo na okraji kaldery sopky Bromo.
4

Sopka Bromo

Brzy ráno výjezd veteránem 4×4 Toyota Landcruiser nad obří kalderu komplexu sopek v NP Bromo-Tengger-Semeru na výhled při východu slunce. Autem dunami sopečného popela a písku pod kouřící kráter Broma. Výstup (pěší) nebo v částečně v koňském sedle k vrcholu aktivní sopky Bromo (v závěru 300 schodů) s pohledem do žhavého kráteru. Přejezd (cca 7 hod.) do vesničky Blawan na východě Jávy. Ubytování uprostřed plantáží kávy v koloniálním holandském sídle z roku 1891.
5

Kawah Ijen

Brzy ráno výjezd pod sopku Ijen a výstup (1 hod.) na okraj kráteru aktivní sirné sopky Ijen (2350 m n.m.). Primitivní způsob těžby síry (nosiči s až 120kg na ramenech), unikátní modré plameny a nejkyselejší jezero na světě. Po sestupu deštným pralesem (černí opice hulmani jávští) a město Banyuwangi do přístavu, trajektem na Bali a cestou na východ ostrova (cca 5 hod.) zastávka v termálních lázních Banjar, ukryté v krásné barevné zahradě. Večer ubytování v Amedu.
[/timeline]
Termín Cena
kdykoliv 10 700 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

letenku z Bali do Jogyakarty
ubytování v hotelu se snídaní
dopravu dle programu
služby anglicky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy cca € 90, ostatní stravování
cestovní pojištění
transfer na Bali na letiště

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + 1800 Kč
cestovní pojištění
zájezd lze prodloužit o 1 den a noc v Jogyakartě + 1500 Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 2 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům