17 dní
Délka
6. – 22.10.2017
Termíny
Jáva, Bali
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Jáva – unikátní chrámy i aktivní sopky

Borobudur – největší světová stupa budhismu

Prambanan – největší hinduistický chrám světa

Sukuh a Ceto tajemné chrámy v horách

Činná sopka Kawah Ijen s těžbou síry

Nejzajímavější chrámy i ceremonie Bali

Kultura, historie i příroda v okolí Ubudu

Přílet a jih ostrova Bali

Podle příletu… v noci přeprava do hotelu, ubyrování, odpočinek. Další den dopoledne výlet k nejstaršímu chrámu Bali Tanah Lot. Počet stříšek (pur)nad sebou (11) určuje náboženský a ceremoniální význam. Do tohoto chrámu na útesech v moři (jako do jednoho z mála) nemají přístup cizinci. Skalní mosty, obří vlny pro nejzdatnější surfaře. Na druhý chrám na nejjižnějším výběžku Bali – poloostrově Nusa Dua se jede odpoledne a zažijete zde nezapomenutelný západ slunce. Pozor na opišky makaky – zde jsou opravdu otravné a seberou vše. Brýle, čepice, náušnice, přívěšky, foťáky… vše hlídat.

Jáva

Jogyakarta

Další den v časných ranních hodinách odlet na Jávu do Jogyakarty. Ubytování a prohlídka sultánského paláce Kraton s prohlídkou pravých sultánských ikatů (batikovaných látek). Vodní palác Taman Sari i podzemní mešita. Další den východ slunce na největší budhistické stupě světa Borobudur a pokračování zájezdu dle programu (viz záložka).

Solo (Surakarta)

V ranních hodinách odjezd k unikátním chrámům v horách nad Solem Candi Sukuh, Ceto a Ketek. Osvěžení u vodopádu a odpoledne návštěva paláce sultánů s muzeem Mangunegara.

Bromo

Po snídani v Solo celodenní přejezd pod sopečný komplex Broma a ubytování v hotýlku. Kolem 4 ráno noční odjezd jeepy na vyhlídku nad kráterem…

Kawah Ijen

Sopka s unikátní těžbou síry na náhorní plošině východu Jávy…     Trajektem přejezd na Bali

Bali

Banjar a Lovina

Z přístavu Gilimanuk přejezd do termálních lázní v Banjaru a ubytování v Lovině.

Bedugul

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Transfer autem z letiště v Denpasaru na Bali do hotelu na Kutě ubytování v hotelu.
3

Kuta

Tanah Lot – nejstarší hinduistický chrám Bali na útesu nad mořem s vývěrem pramenů a posvátnými hady. Vysoké bílé skály s chrámem Uluwatu na nejjižnějším cípu Bali – poloostrova Nusa Dua. Drzé opice i nezapomenutelný západ slunce. Fakultativně balijský ohňový tanec Kecak.
4

Jogyakarta

V časných ranních hodinách odlet na Jávu do Jogyakarty Prohlídka města s královským palácem Kraton, vodní palác Taman Sari, ptačí trh.
5

Borobudur a Prambanan

Východ slunce na chrámu Borobudur – největší budhistická stupa na světě (UNESCO), chrám Mendut, Prambanan – největší hinduistický chrám (UNESCO). Večer divadlo Ramajana (fakultativně).
6

Solo

Odjezd do Sola (Surakarty), erotický chrám Sukuh v horách, vodopád, hrobky sultánů, sultánský palác a Alun-alun – tradiční shromaždiště, tržnice.
7

Bromo

Autem po severním pobřeží (Probolingo) k okraji kráteru sopky Bromo, nocleh v hotýlku v nadmořské výšce 2.300 m.
8

Bromo

Před svítáním výjezd Jeepem nad obrovskou kalderu sopečného komplexu Bromo-Tenger-Semeru. Výstup na kouřící sopku Bromo. Náhorní planina Ijen a ubytování v koloniálním hotýlku Blawan v kráteru.
9

Kawah Ijen

Manufaktura na zpracování kávy (Arabica), kávovými plantážemi pod vrchol sopky Kawah Ijen (2.350 m.n.m.). Tříkilometrový výstup na okraj kráteru s hráškově zeleným sirným jezerem. Unikátní výkony nosičů síry. Sestoupíme do chřtánu sopky k hořícím vývěrům čisté síry? Horským pralesem, plantážemi hřebíčkovce a dalších tropických plodin do Banyuwangi. Lodní trajekt na Bali. Podvečerní koupel v lázních Banjar, nocleh v Lovině.
10

Bedugul

Bedugul – koupel pod vodopádem Git Git, krmení makaků na okraji kráteru, chrám Ulun Danu Bratan v jezeře, botanická zahrada s pralesními velikány i křehkými orchidejemi. Barevná tržnice s ovocem, kořením i suvenýry. Koupel v termálních lázních v Banjaru v podvečer. Budhistický chrám Brahma Asrama Vihara. Večer ubytování v českém hotelu Selang Resort v Amedu na poklidném východním pobřeží Bali.
11

Amed

Relaxace – koupání v moři, šnorchlování, potápění, lodě místních rybářů – jukungy, tradiční život domorodců.
12

Besakih

Besakih – největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Gunung Agung (3.142 m.n.m.). Kintamani – úžasný výhled na masiv sopky Batur a kráterové jezero. Nejvýše položený chrám na Bali Tegeh Koripan. Procházka pralesem s koupelí pod vodopádem Les.
13

Tirtagangga

Tirtagangga – královské lázně s bazénky v tropické džungli, plovoucí palác Ujung u moře, bílý chrám Lempuyang pod vrcholem stejnojmenné hory (1.058 m.n.m.). Tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být.
14

Ubud

Ubud – centrum kultury a umění Bali. Sloní jeskyně Goa Gajah (UNESCO), hrobky králů a královen z 11. století Gunung Kawi, chrám a zázračné prameny Tirta Empul. Monkey Forest a královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve.
15

Bangle

Relax, možnost fakultativního výletu tradiční vahadlovou lodí jukung kolem pobřeží. Výlet ke svatým pramenům Bangle.
16-17

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
24. 3. – 9. 4. 2017 52 900 Kč Poptat zájezd
6. 10. – 22. 10. 2017 52 900 Kč Poptat zájezd
23. 3. – 8. 4. 2018 52 900 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy Borobudur a Prambanan cca €50
vstupy NP Bromo a Ijen cca €25
jeepy do kráteru Bromo cca €15/osoba
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

Představení Ramayana cca €15
Jízda na koni ke kráteru Bromo cca €10
jednolůžkový pokoj + 6 600 Kč
cestovní pojištění

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům