17 dní
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva, Indonésie, Bali
Destinace
od 4
osob
Praha
Nástup

Poznání toho nejlepšího z Bali od východu na západ

Barevné korálové útesy ostrova Menjangan

Činná sopka Kawah Ijen na východě Jávy s těžbou síry

Nejkrásnější chrámy hindu i barevná příroda Bali

Tradiční náboženské rituály i život místních rybářů

Celkem 4 místa pobytu v Tulambenu, Lovině na Jávě a Selangu (mimo hlavní turistické aglomerace) Vám dávají možnost nahlédnout pod pokličku tradičních rituálů a ceremonií hinduistického náboženství i poznání života místních rybářů, zemědělců, řemeslníků. Barevné korálové útesy, jeleni a další zvířecí obyvatelé NP Bali Barat na ostrově Menjangan. Návštěva kráteru činné sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry je životním zážitkem. Pokud si chcete během dovolené na Bali užít více odpočinku nebo naopak dalších aktivit šnorchlování, potápění, či turistiky až po výstup na nejvyšší sopku ostrova, prodlužte si dovolenou na Bali již v ČR dle Vašich časových možností. Naší zkušeností je, že nejméně polovina účastníků poznávacích zájezdů by si ráda pobyt na místě prodloužila, ale to již bývá složité.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Po transferu autem z letiště v Denpasaru na Bali do (cesta 2 až 3 hodiny) ubytování v hotelu.
3

Tulamben

Volný program – relaxace, masáže, koupání a šnorchlování v moři na světoznámém vraku Liberty z 2. světové války.
4

Besakih & Batur

Celodenní výlet autem s odjezdem kolem 8:00. Cestou úžasné terasy rýžových polí, činnosti místních zemědělců, dílny řemeslníků. Besakih – největší hinduistický chrámový komplex na Bali na úpatí sopky Gunung Agung (3.033 m.n.m.) prožijte neopakovatelnou atmosféru náboženské ceremonie provoněnou vůní obětních tyčinek. Výjezd autem na Kintamani – úžasný výhled na masiv sopky Batur a kráterové jezero. Procházka pralesem s koupelí pod vodopádem Les.
5

Tirtagangga & Lempuyang & Ujung

Polodenní výlet Tirtagangga – královské lázně s bazénky v tropické džungli, plovoucí palác Ujung u moře, bílý chrám Lempuyang pod vrcholem stejnojmenné hory (1.058 m.n.m.). Tlupy makaků, stromové kapradiny, vzdušné kořeny pandánů – džungle jak má být. Odpočinek po návratu můžete vyměnit (fakultativně) za potápění na zkoušku.
6

Bedugul

Ráno po snídani (cca v 7:30) odjezd z hotelu. Git-Git – největší kaskáda několika vodopádů na ostrově Bali • bujná tropická vegetace • políčka s kávou, hřebíčkem, kakaem a ananasem • příležitost pro krásné fotky či video • možnost osvěžení pod „přírodní sprchou“

Makakové – tlupy opic (makaků) čekající na pamlsek na okraji staré kaldery sopky Bedugul v nadmořské výšce kolem 2000 metrů • možnost krmení opic ve volné přírodě • buráky či banány pro opičky či vlastní občerstvení koupíte všude kolem. Pura Ulun Danu Bratan – jeden z nejkrásnějších chrámů na ostrově Bali, ze 17. st., nacházející se na malém ostrůvku na jezeře Bratan • buddhistická stúpa • udržovaný park s atrakcemi pro děti • obrovský posvátný strom – fíkus benjamín • fotogenické panorama na jezero s horami v pozadí. Kebun Raya Eka Karya Bali – první botanická zahrada založená Indonésany 15. 7. 1959 v den vzniku Indonéské republiky • nadmořská výška 1250 – 1400 metrů • rozloha 155 hektarů • 1500 druhů rostlin • orchideárium a kaktusárium • zábavný stromový park • tropický deštný prales. Candi Kuning Pasar – tržnice v městečku Bedugul • celoroční velmi pestrá nabídka známého i neznámého ovoce, koření, květin a všelijakých různých jiných a nikde jinde se nevyskytujících plodin • možnost levného nákupu tradičních balijských suvenýrů. Danau Buyan & Tamblingan – cesta zpět na severní pobřeží plná nádherných výhledů na další horská jezera, plantáže hortenzií, rýžová pole… Banjar – termální lázně u vesničky Banjar • minerální železitá voda • kouzelné prostředí v tropické zahradě plné barevných květin • osvěžující a regenerující koupel po celodenním výletu • možnost tradiční balijské masáže. Brahma Asrama Vihara – jeden z mála buddhistických chrámů na Bali – největší a nejkrásnější • zlatá stúpa • stavba podobná největšímu buddhistickému chrámu Borobudur na Jávě • překrásné panoráma severního pobřeží Bali při západu slunce. Lovina – město delfínů, ubytování v hotelu.

7

Menjangan

Ráno v 7:30 po snídani odjezd z hotelu. Menjangan – jelení ostrov, jedinečné šnorchlování nebo potápění na neporušených korálových útesech. Gili Kencana – nejstarší chrám na Bali na ostrově Menjangan. Bali Barat – národní park zahrnující deštné pralesy i mangrovové porosty a korálové útesy. Přeplavba trajektem na Jávu (cca 1 hodina), ubytování v hotýlku v Ketapanu.
8

Kawah Ien

Ráno ve 4,00 odjezd na náhorní plošinu Ijen. Od parkoviště v nadmořské výšce kolem 2000 m výstup 3 km cca 1-1,5 hod. ke kráteru s hráškově zeleným jezerem. Kawah Ijen (2.370 m.n.m.) – aktivní sopka s unikátním způsobem těžby síry. Horský prales – sjezd autem tropickým horským pralesem k moři. Přeplavba trajektem zpět na ostrov Bali a odjezd zpět do hotelu (cca 5 hod.)
9

Selang Resort

Volný program. Relaxace u bazénu, poznávání života místních rybářů, šnorchlování, potápění.
10

Klungkung

Pohodový celodenní výlet Klungkung s královským palácem. Historická soudní síň Kerta Gosa přeměněná v zajímavé muzeum. „Plovoucí“ pavilon v lotosovém jezírku, Bale Kambang z 11.století. Nádherné malby na dřevě z eposu Ramajana zdobí strop! Památník rituální sebevraždy královské rodiny s tisíci poddanými v roce 1906 Puputan. Netopýří jeskyně s chrámem Goa Lawah. Původní „agabalijská“ vesnice Tenganan s ukázkami tkaní původního dvojitého ikatu i dalších řemeslných činností. Bílá pláž Pasir putih u Candidasy.
11

Bangle

Relax. Odpoledne výlet ke svatým pramenům Yeh Masen v kouzelném údolí s vesnicí Bangle. Čas zde běží pomaleji než jinde na Bali. Tradiční obydlí i návštěva projektu české záchranné ZOO. Podaří se návrat původního porostu i jeho obyvatel?
12

Ubud

Celodenní výlet do centra kultury a umění Bali – Ubudu. Oblast doslova nabitá kulturními památkami, řemeslnými dílnami i obchody přetékajícími zbožím, které láká k výhodným nákupům. Není snadné vše stihnout v jednom dni. Sloní jeskyně Goa Gajah UNESCO s falickými symboly bohů Višny, Šivy a Brahmy. Poustevny hinduistickým mnichů ve skalách v údolí, hrobky králů a královen z 11. století Gunung Kawi UNESCO. Presidentská vila na kopci u chrámu a zázračných pramenů Tirta Empul UNESCO. Opičí les Monkey Forest s tlupami makaků i chrámem pod klenbou pralesních velikánů. Královský palác s princeznou i dalšími potomky královské krve naproti jedné z největších tržnic na Bali. Pokud cestujete s dětmi nebo pro milovníky ptactva doporučujeme změnu programu o návštěvu Bali Bird Parku. ZOO s unikátní kolekcí ptactva Indonésie (včetně rajek). Možnost společných fotografií s řadou ptačích obyvatel, vedle ptáků i samostatná část s plazy včetně varanů z ostrova Komodo. Vstupné do ZOO není v ceně zájezdu.
13

Amed

Relax, možnost šnorchlování na vraku japonské lodi z 2. světové války a úžasných korálových útesech nebo absolvovat seznamovací potápění s přístrojem.
14

Jukung

Výlet lodí (tradičním jukungem – dlabaný z jednoho kmene s vahadly z bambusu). Poznání krás pobřeží – bílých písečných i černých oblázkových pláží, lemovaných strmými útesy. Řady pestrobarevných lodiček na plážích i barevné plachty často daleko na moři. Možnost zastávky na šnorchlování na korálových útesech s milióny pestrobarevných obyvatel.
15

Amed

Relax. Možnost šnorchlování nebo poznávání denních činností rybářů. Nebo si dopřejte báječnou baliskou masáž.
16-17

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
celoročně kdykoliv 41 300 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu a výlety dle programu
veškeré vstupy a poplatky
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

Vstup do NP Ijen cca €10
Vstup a loď Menjangan cca €40
ostatní stravování
cestovní pojištění
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +4 500 Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům