14 dní
Délka
5. – 19.4.2019
Termíny
Flores, Komodo
Destinace
od 8
osob
Praha
Nástup

Flores ostrov sopek, křesťanů i původních etnik

Sopka a jezera tří barev Kelimutu (UNESCO)

Vodopády i pláže zelených oblázků u Ende

Bena tradiční vesnice pod činnou sopkou

Rýžová pole v tvaru pavoučích sítí Manggarajů

Bílé pláže na ostrůvcích u Labuanbaja

Lodí za draky na ostrově Rinca v NP Komodo

Odpočinek v českém hotýlku nad mořem na Bali

Flores a Bali

ostrov nádherných scenérií, s hornatým terénem s řadou činných sopek. Deštné pralesy i řadou zajímavých etnik a kultura i příroda Bali.

Cestou z hlavního města ostrova i místního etnika Sika Maumere pojedete plantážemi kakaa, banánovníků i bavlníků. Seznámení se spřádáním bavlny i tkaním tradiční látky ikatu. Podhorská vesnice Moni pod sopkou Kelimutu

Kelimutu (UNESCO)

(UNESCO) s unikátními kráterovými jezery  tří barev.

Vesnice Bena (UNESCO)

pod činnou sopkou Inerie s původní architekturou etnika Ngadu-Bhaga i osudy křetanských misionářů. Kruhová architektura etnika Manggaraj nejen u staveb. Rýžová políčka ve tvaru pavoučích sítí v okolí Rutengu. Přístav Labuanbajo, původních mořeplavců a mořských cikánů kmene Bajo. V posledních letech se rychle mění v rušnou turistickou destinaci s řadou restaurací a hotelů. Jedna z lodí v přístavu Vás doveze na jeden z mnoha ostrůvků. Relaxace na pláži či šnorchlování.

Návštěva NP Komodo

 se stejnojmennými varany. Největší ještěři planety na ostrovech Rinca a Komodo. Odlet zpět na Bali a relaxace v českém hotýlku nad mořem.

1-2

Praha - Bali

Odlet z Prahy (někdy i Vídně nebo jiného odletového místa dle přání) pravidelným letem prověřené letecké společnosti vždy s jedním až 2 přestupy. Možnost stopover programu v některé z asijských metropolí. Po transferu autem z letiště v Denpasaru na Bali do (cesta 2 až 3 hodiny) ubytování v hotelu.
3

Kelimutu

Odlet do Maumere na Floresu. Přejezd autem, se zastávkou u pláží na jihu, oblastí etnika Sika do Moni. Odpolední výstup k jezerům Kelimutu (UNESCO). Západ slunce u jedinečného přírodního úkazu – 3 sopečných jezer různé barvy, která se mění podle rozpouštěných minerálů.
4

Bajawa

Vodopád, terasy rýžových polí, krásná příroda. Vesnice Wolongai s architekturou lioneského etnika, zavěšené mosty nad hlubokými údolími cestou do Ende. Pláže zelených oblázků Nanga Penda. Výlet do vesnice Bena (UNESCO) etnika Ngada . Unikátní rituální stavby Ngadu a Bhaga (mužské a ženské symboly plodnosti). Megality a tradiční domy v podhůří činné sopky Inerie. Relaxace v přírodních horkých pramenech. Noc v Bajawě.
5

Ruteng

Panoramatické výhledy na činné sopky cestou k moři. Domorodý způsob sklizně palmového vína Tuaku – akrobacie lezců mezi listy černé palmy vysoko nad Vašimi hlavami. Technologie pálení  Araku s možností degustace v místních bambusových palírnách v přímořské oblasti v okolí Borongu. Tisíce teras rýžových polí, zastávka u sopečného jezera Ramanese. Nocleh v horském městě Ruteng pod nejvyšší sopkou Floresu Gunung Ranaka.
6

Labuan Bajo

Ruteng Pu’u vesnice s kruhovou architekturou etnika Manggarajů s vyhlídkou. Rýžová pole ve tvaru pavučiny. Úžasný výhled na ostrovy NP Komodo i makakové na stromech cestou z hor k moři. Návštěva zrcadlové jeskyně Batu Cermin před cílem cesty – přístavním městečkem Labuan Bajo. Původní rybářská vesnice se díky poloze v blízkosti NP Komodo mění v rušné turistické centrum. Výrazně přibývá příletů na místní letiště, nové hotely rostou do výšky. Podstatně se rozšířila nabídka místních restaurací i dalších služeb.
7

Seraya

Výlet lodí na ostrůvek snů Seraya. Bílé pláže, krabi v mangrove, jeleni koupající se v moři, krásné šnorchlování, restaurace na pláži. V podvečer návrat za doprovodu delfínů do L. Baja. Krásný západ slunce z restaurace nad městem.
8

Rinca NP Komodo

Lodí na ostrov Rinca v národním parku Komodo (UNESCO). Trek za unikátními obyvateli druhého největšího ostrova rezervace. Komodští varani, sundští jeleni, vodní buvoli, opice a řada dalších zajímavých živočichů. Při zpáteční cestě zastávka na koupání či šnorchlování na některém z ostrůvků. V podvečer návrat do přístavu.
9

Bali

Návrat na Bali a ubytování v českém hotelu na severu Bali Selang resort v Amedu.
10-12

Amed

Relax, volný program s možností výletů (fakultativně).
13-14

Bali - Praha

Transfer na letiště, možnost posledních nákupů suvenýrů před odletem a odlet zpět do Prahy.
Termín Cena
5.4 . – 18.4. 2019 49 600 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

zpáteční letenka na Bali z Prahy
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

ostatní stravování
cestovní pojištění
vstupy do NP
transfery v ČR

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj + Kč
cestovní pojištění od 1 400 Kč
dítě – Kč

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 8 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům