3 dny
Délka
Kdykoliv
Termíny
Jáva, Bali
Destinace
od 4
osob
Bali
Nástup

Kaskáda vodopádů Git Git

Chrám v jezeře Pura Ulun Danu Bratan

Barevné korály ostrova Menjangan – šnorchlování

Sopka Kawah Ijen s unikátní těžbou síry

Tropický horský prales se stromovými velikány

Plantáže kávy v kráteru sopky a hřebíčkovce cestou ze sopky

Třídenní zájezd z Bali s ubytováním v Lovině (centrum turistiky na severozápadě Bali) a na Jávě je ideálním prodloužením poznávacího zájezdu na Bali. Ostrov Menjangan v NP Bali Barat ukrývá v okolních vodách bohatství barevných korálů pro šnorchlování a nabízí ty nejlepší terény i pro potápěče. Návštěva kráteru činné sopky s unikátní těžbou síry je životním zážitkem pro každého.

1

Bedugul

Odjezd v ranních hodinách z hotelu na severním pobřeží ostrova Bali s první zastávkou u vodopádu Git-git III. v podhůří oblasti Bedugul. Přehlídka tropických plodin. Poznáte jak roste kávovník, kakaovník, vanilka, hřebíčkovce a další tropické plodiny. Osvěžující koupel pod vodopádem. Dechberoucí výhled na jezery Buyan a Bratan v kráteru. Krmení makaků – pozor na brýle, čepice! Fotogenický chrám Ulun Danu Bratan v jezeře s obrovitým fikusem a pestrobarevnou zahradou. Největší botanická zahrada v Indonésii s kolekcemi orchideí, bambusů, palem… i stromových obrů původní tropické džungle. Vzhledem k rozloze se projíždí autem se zastávkami. Pestrobarevná tržnice s nejpestřejším výběrem ovoce na Bali. Skvělá příležitost k nákupu koření, ovoce, batikovaného oblečení, ale i suvenýrů a samozřejmě „značkových“ hodinek. Autem po okraji kráteru nad jezery Buyan a Tamblingan úrodnými oblastmi s plantážemi hortenzií a mandarinek. Dramatický sjezd z hor mezi terasami rýžových polí do Banjaru. Koupel v termálních lázních pod klenbou tropické džungle. Budhistická stupa tvarem napodobující Borobudur. 
2

Menjangan

Kolem 8,00 odjezd z hotelu do národního parku Bali Barat. Zastávka v přístavu a cesta lodí cca 30 minut k ostrovu Menjangan v překladu „Jelení ostrov“. Při troše štěstí uvidíte jeleny koupající se v moři nebo odpočívající ve stínu u chrámu. Skvělé šnorchlování na barevných korálových útesech. Procházka po chodníčcích k jednomu z nejstarších chrámů na Bali Gili Kencana. Obří socha Ganeši a další chrámové stavby včetně barevného čínského. Odpoledne návrat do přístavu a odjezd ke trajektu na Jávu. Ubytování v Ketapanu.
3

Kawah Ijen

Ve 4,00 odjezd na parkoviště pod kráterem sopky Kawah Ijen se světově unikátní těžbou síry. 3 kilometrový trek k okraji kráteru. Cestou potkáte nosiče s koši síry na bambusové tyči. zastávka u vážírny – kolik unesou siláci, kteří sami váží kolem 50 kg? Zaznamenali jsme rekord 134 kg. Po návratu odjezd horským tropickým pralesem a dále plantážemi kávovníků a hřebíčkovce ke trajektu a odjezd na Bali. Příjezd do hotelu na Bali ve večerních hodinách.
Termín Cena
kdykoliv 4 800 Kč Poptat zájezd

Cena zájezdu zahrnuje

trajekt
ubytování v hotelech
snídaně
dopravu dle programu
služby česky mluvícího průvodce
pojištění pro případ úpadku CK

Cena zájezdu nezahrnuje

vstupy do NP Ijen, NP Bali barat a loď  na Menjangan cca €48
cestovní pojištění

Příplatky a slevy

jednolůžkový pokoj +1 200 Kč
respirátor a sestup do kráteru cca €10

Podmínky zájezdu

Zájezd se uskuteční při minimálně 4 účastnících; při menším počtu za příplatek (na vyžádání).
Cena zájezdu je při ubytování 2 osob na dvoulůžkovém pokoji.

Dokumenty a další informace k zájezdům

Všeobecné podmínky CK AQUATRAVEL
Všeobecné informace k zájezdům